PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765212}

Life

6,3 86 510
ocen
6,3 10 1 86510
5,4 21
ocen krytyków
Life
powrót do forum filmu Life

Szczęka opadła

ocenił(a) film na 9

Powiem tak - szczęka mi opadła po filmie, naprawdę. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu Sci-fi i jako fan serii o 'Obcym' miałem wrażenie, że właśnie obejrzałem mocnego konkurenta dla serii i film, który powinien powstać jako prequel Obcego zamiast tego gniota Prometeusza (gdyby Life trochę inaczej się skończyło). Od początku do końca trzyma w napięciu, nie widziałem jakichś braków logicznych w fabule, dobrzy aktorzy, świetna muzyka (przez cały film myślałem, że to dzieło Zimmera) i świetne efekty specjalne, a przy tak małym (stosunkowo) budżecie, film musi robić wrażenie. Stąd mocno mnie dziwi ocena jaką ten film ma na filmwebie, ale zdążyłem przywyknąć, że Polska to dziwny naród i jeżeli chodzi o kinematografię to bezpodstawne krytykowanie jej przekracza wszelkie granice. Myślę, że ocena jeszcze wzrośnie, jak dla mnie 10/10 a nawet 11/10, ale po co komu głupie cyferki? Ruszać do kin i oglądać, bo warto.

ocenił(a) film na 3
sztohas

Bez przesady. Na Tomatoes są podobne oceny. :D

ocenił(a) film na 6
GunMeat

poza tym to nie horror.

ocenił(a) film na 3
thccc

To horror klasy B z zakończeniem dokładnie jak w serii "Koszmar z Ulicy Wiązów".

GunMeat

klasy B ? Może po prostu nie rozumiesz filmu

ocenił(a) film na 8
moscallica

Zgadzam się, dobry film. Też nie rozumiem tego krytykowania, chociaż nieścisłości były, no i ta łączność szybko padła ale tak musiało być, żeby akcja się rozwinęła. Jako fanka Obcego też uważam, że ten film dał radę, chociaż Prometeusz oglądał się fajnie, tylko ta jego kontynuacja była nieszczególna

ocenił(a) film na 8
gosiamalz

Tylko brakowało mi postaci typu Ripley z Obcego

ocenił(a) film na 4
moscallica

Buhah. Zmień dilera

ocenił(a) film na 8
moscallica

widzę te wszystkie luki fabularne i głupie zachowania załogi, i początkowo miałem dać gorszą ocenę, ale jako thriller w kosmosie wywarł na mnie ogromne wrażenie

ocenił(a) film na 8
moscallica

Zgadzam się z Tobą. Nie jestem jakąś ogromną fanką filmów Sci-Fi, ale doceniam dobre, rzetelne kino i ten film jest porównywalny do Obcego 1 (kolejne już takie sobie były dla mnie). Poza tym gra aktorska, muzyka, zdjęcia super, fabuła OK. Nielogiczności które są tu wytykane przez niektórych mnie kompletnie nie raziły. W końcu to fantastyka, bez przesady. Jedynie co mnie trochę drażnił to brak profesjonalizmu załogi w postępowaniu, no i to zakończenie mnie akurat nie bardzo się podobało. Uważam, że powinni kogoś zostawić przy życiu, jakoś większą finezją się wykazać... Nawet jeśli ten stworek trafiłby na Ziemię, to uważam, że bez problemu armia USA by się z nim rozprawiła, no bo niezniszczalny nie był ;). Ogólnie 7, a dałam 8 biorąc pod uwagę grę aktorską, zdjęcia i muzykę na +.

moscallica

A ja tylko w swym życiu obejrzałam o kosmosie "Grawitację" i teraz to. I myślę sobie, że to 2 razy lepsze niż "Grawitacja". Calwin nie odpuszcza jak im, jak Tommy Lee Jones w "Ściganym"...:)))

ocenił(a) film na 6
moscallica

Z tym mocnym konkurentem dla Obcego to cię trochę poniosło.

ocenił(a) film na 3
moscallica

Że co proszę? xD

ocenił(a) film na 7
moscallica

Ogólnie film jak i sam scenariusz (zachowanie ludzi) pozostawiający wiele do życzenia. Bardzo niekonsekwentne zachowania jakby ludzie z ulicy tam byli, a nie naukowcy.
Raz kwarantanna ważna, raz nie, jak kto chce. Gościa ze złamaną ręką wynoszą, ale drugiego co może lada chwila umrzeć już nie wypuszczają. Raz myślą logicznie, raz nie.
Cały film ma wiele błędów logicznych, że szkoda nawet wymieniać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones