PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571031}

Mój tydzień z Marilyn

My Week with Marilyn
6,5 59 499
ocen
6,5 10 1 59499
6,0 27
ocen krytyków
Mój tydzień z Marilyn
powrót do forum filmu Mój tydzień z Marilyn

odkad pamietam slysze o tym ze marilyn byla swiatowa gwiazda kina ale powiedzmy sobie szcerze ze byla aktorka strasznie marna!!!! czy kazdy jest zaslepiony tym czym karmia masowe media ! jak wam ktos powie ze slodkie jest gorzkie to tez raptem poczujecie ze czekolada smakuje jak czosnek!!! ludzie czy kazdy z was popada w ta ogolnoswiatowa machine manipulacji???? jakim cudem ktos taki jak niejaka marilyn M. moze byc ikona kina !!!!!?????????? tyle wspoanialych alktorek bylo w jej pokoleniu ktore nigdy nie zaznaly takieju slawy tylko z tego powodu ze nie mialy tego sexapilu co ona i co wazniejesze niemialy tylu ludzi co umilei to sprzedac!!!!!!!kto z was wielkich fanow piekna i "talentu" marilyn wie albo pamieta jak wygladala i jak sie nazywala zanim zaczela byc marilym? uffff ......przepraszam ale po ostatnim wieczorze ogladajac ten film pomyslalam sobie jak tka zadufana w sobie baba moze byc swiatowa ikona przez tyle dekad???? na dodatek kinowa!!!!!!!! co wg mnie jest wielkim nieporozumieniem ! wiele milionow ludzi na siwecie ma ogromne problemy i boryka si4e z nimi przez cale zycie a ta pseudo klsiezniczka gwiazdorzyla na kazdym planie zdjeciowym bo byla zbyt nacpana zeby wstac z lozka!!! pozylaby troche dluzej i w biedzie i by zobaczyla jak to jest trudo rano wstac i znalezc kawalek chleba dla dziecka a nie jak to jej zle bylo ze rezyser nie calowal jej po pietach ! ta postac wola o pomste do nieba!! jak mozna ja uwazac za ikone czekgokolwiek to nigdy nie zrozumiem!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
czarna0106

Może poczytaj jej biografię zamiast oceniać postać na podstawie kilkumiesięcznego wycinka przedstawionego w tym filmie (będącego zapisem cudzego zdania o niej zawartego w pamiętnikach). Ostatnie co bym pomyślała to że miała życie jak księżniczka. Takie wypowiedzi jak twoja świadczą tylko o tym, że jeśli chodzi o walory biograficzne to filmowi wiele brakowało i żeby właściwie go przyjąć potrzebna jest wiedza i kontekst. Czy chcesz czy nie jest ona ikoną kina ponieważ (bez względu na to jak ocenisz jej walory aktorskie) dotarła do wielu osób i zapisała się w historii i nawet dwieście wykrzykników tego nie zmieni. Wręcz przeciwnie -takie emocje są dowodem że nadal "żyje" i ma wpływ na wyobraźnię i popkulturę.

Dagmik

nie musze znac jej calego zyciorysu zeby wyrazic zdanie na temat tej postaci o ktorej wiem posiadam dostateczne informacje aby miec jakakolwiek opinie mialam napisac ten komentarz na jej profilu a nie pod tym filmem ( jakis blad sie wkradl) moja opinia na jej temat nie jest podyktowana tym filmem poniewaz od zawsze mialam takie zdanie na temat tej ' wielkiej' aktorki poza tym w filmie bylo duzo prawdy wiadomo jak byla upierdliwa na planie ale zakrecila tylkiem i kazdy jej wybaczal i darowal he paranoja! kim kardashian jest celebrytka i zarabia miliony swoja lubieznoscia i brakiem talentu czy nam sie podoba to czy nie taka prawda takie zycie chcialam tylko wyrazic swoje niezrozumienie dla tworzenia ikon z kogos kto na to moim zdaniem nie zaslugiwal pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
czarna0106

A moim zdaniem nie "posiadasz dostateczne informacje aby miec jakakolwiek opinie" na jej temat.
Mnie na przykład kompletnie nie obchodzi życie osobiste aktorów, Ty masz chyba odwrotnie :P

Raelk

wolnosc slowa charakteryzuje sie tym iz kazdy ma prawo do swojej opinii bez wzgledu na posiadane informacje a jesli chodzi o tzw ikony czegos tam to chyba kazdy mniej czy wiecej cos wie nieprawda? ogolnie rzecz biorac moje zdanie hest takie ze ta kobieta nie posiadla takiego talentu zeby sie nad nia rozplywac i nie ma tu nic do rzeczy jej zycie osobiste to jest tylko dodatek do tego aby sadzic iz ktos na cos nie zasluguje zycie prywatne wplywa na zycie zawodowe w jej wypadku to wlasnie bylo na pierwszym planie i zapewne to zrobila z niej ta nby ikone pfff

ocenił(a) film na 6
czarna0106

Skoro "kazdy ma prawo do swojej opinii bez wzgledu na posiadane informacje" to po co powołujesz się na to że "posiadam dostateczne informacje aby miec jakakolwiek opinie" ? Przecież przeczysz sobie sama. Poza tym ja Ci wolności słowa nie odmawiam, uważam tylko że nie masz "dostatecznych informacji aby miec słuszną opinię".

Wszystkie Twoje argumenty dotyczące tego że "ta kobieta nie posiadla takiego talentu zeby sie nad nia rozplywac " dotyczą tylko i wyłącznie Jej życia osobistego. Poza tym napisałaś że "nie ma tu nic do rzeczy jej zycie osobiste to jest tylko dodatek " więc kolejny raz przeczysz samej sobie.

Napisz po prostu swoją opinię, która nie będzie dotyczyć Jej życia osobistego, to wtedy będziesz bardziej zrozumiała bo teraz Twoje wpisy wyglądają jakbyś była opętana teorią wielkiego spisku mediów a nie dotykasz w ogóle istoty rzeczy.

Raelk

ty za to wygladasz na osobe ktora lubi czepiac sie pierdół ... to zaczyna sie robic zalosne ile ludzi na takich forach rzucaja miesem czepiaja sie kazdej wypowiedzi szukaja wiekszego sensu logiki lub dziury w calym tylko po to aby po prostu sie przyp*********olic jesli chcesz analizowac kazde moje slowo zdanie ( aha i pamietaj o polskich znakach i przeciankach zaraz pewnie pojwaia sie komentarze w stylu ' najpierw naucz sie gramatyki albo ortografii' ) prosze bardzo mnie to tylko smieszy a nawet smuci poniekad uuups znowu zaprzeczam sama sobie

ocenił(a) film na 6
czarna0106

W takim razie przepraszam, że wyzwoliłem aż tyle negatywnych emocji w Tobie. Po prostu chciałem wejść w merytoryczną dyskusję, bo w żadnym wpisie nie dostrzegłem ani jednego konkretnego argumentu na poparcie Twojej tezy (i chciałem byś mi w tym pomogła). A tezę przedstawiłaś atrakcyjną, dlatego się nią zainteresowałem. No i sam w tym (że czegoś nie zrozumiałem i szukałem wytłumaczenia) nie widzę nic żałosnego.
Potraktowałem Twój wpis jako zaczyn dyskusji ale skoro to tylko manifest, to nie będę się więcej odwoływał do Twoich wypowiedzi, choć z żalem bo wydajesz się sympatyczna :)
Nadmieniam że nie czepiałem się gramatyki, ortografii, polskich znaków, przecinków ani nie rzucałem mięsem i nie miałem takiego zamiaru. Masz rację w tym że szukałem logiki i sensu w Twoich wypowiedziach.
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
czarna0106

Królestwo bym oddała za to, żeby ktoś mi wmówił że czekolada smakuje jak czosnek!
xD

i ze biale jest szare i kazdy powinien zgadzac sie z wiekszoscia

ocenił(a) film na 8
czarna0106

faktycznie aktorsko była do bani ale to nie przeszkadza być ikoną. Himislbach jest na przykład polską ikoną. Tak samo nie możemy dyskredytować Terrego Gilliama (twój ulubiony film Kraina Traw) przez to że lubi LSD i pewnie brał dragi więcej razy niż Marilyn patrzyła w lustro. Jeśli chodzi o wspomnianą słodycz to też się nie zgodzę. Całe ciało podpowiada mi że Ona jest jak czekolada a nie jak czosnek.

czarna0106

Gratuluję wypowiedzi..
Norma oczywiście jako wychowanka rodzin zastępczych i sierocińca opływała od najmłodszych lat w dostatkach i luksusie, więc tak jej się w głowie od tego dobrobytu poprzewracało, że postanowiła zostać ikoną seksu Marilyn Monroe :DDD
I jak na złość od 50 lat nadal nią jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones