Positive Youth

plakat - Młodzi pozytywni (2012)

opisy filmu

(1)
  • Portret młodych ludzi HIV+, którzy godzą się ze swoją chorobą i chcą nadal godnie żyć. Dzięki edukacji i nowym lekom starają się wymazać piętno i strach przed AIDS. Pierwsze przypadki zakażenia HIV odnotowano w 1981 roku. Od tego czasu wirus ten wywołał największą na świecie pandemię. Na początku mylnie określany jako „gejowska plaga”, HIV zaraził ponad 41 milionów ludzi na całym świecie bez względu na ich płeć, orientację czy status społeczny.
    Obecnie, po 30 latach, lekarstwo na AIDS nadal nie zostało odkryte. Natomiast dzięki badaniom nad HIV i nowym lekom możliwe jest znaczące ograniczenie skutków zakażenia i ryzyka transmisji. Niestety z powodu braku edukacji i niskiej świadomości tych osiągnięć, mężczyźni i kobiety HIV+ w dalszym ciągu czują się stygmatyzowani, co jest konsekwencją paniki przed AIDS, jaka miała miejsce w latach 80-ych.
    Film "Młodzi pozytywni" próbuje pokazać, jak wygląda życie ludzi HIV+ dzisiaj. Osoby, które zgodziły się wystąpić przed kamerą, bez żadnej cenzury opowiadają o swojej codzienności: o szoku związanym z diagnozą, o randkach z innymi zarażonymi lub zdrowymi, o tym, jak to naprawdę jest z dostępnymi lekarstwami.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe