plakat filmu Mściciel z Laramie

Mściciel z Laramie

The Man from Laramie
7,1 1 301
ocen
7,1 10 1 1301
593
chce zobaczyć
7,4 5
ocen krytyków
{"rate":7.4,"count":5}
{"type":"film","id":31309,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/M%C5%9Bciciel+z+Laramie-1955-31309/tv","text":"W TV"}]}
Mściciel z Laramie
  • iTunes - https://www.apple.com/pl/itunes

    wypożycz / kup
    od 9,99 zł


"Mściciel z Laramie" to ostatni - i najlepszy - western w dorobku reżysera Anthony'ego Manna i aktora Jamesa Stewarta, którzy nakręcili razem osiem filmów zaliczanych do klasyki światowego kina, w tym m.in. "Winchester '73" i "Dowództwo lotnictwa strategicznego". Pod kierunkiem Manna Stewart zerwał z wizerunkiem uwielbianego przez"Mściciel z Laramie" to ostatni - i najlepszy - western w dorobku reżysera Anthony'ego Manna i aktora Jamesa Stewarta, którzy nakręcili razem osiem filmów zaliczanych do klasyki światowego kina, w tym m.in. "Winchester '73" i "Dowództwo lotnictwa strategicznego". Pod kierunkiem Manna Stewart zerwał z wizerunkiem uwielbianego przez wszystkich "zwyczajnego bohatera" i wcielił się w rolę bezwzględnego mściciela, który szuka zemsty na mordercy swego brata. W kręgu podejrzanych o dokonanie zbrodni są: arogancki hodowca bydła (Donald Crisp), jego sadystyczny syn (Alex Nicol) i zarządca rancza (Arthur Kennedy w swej najlepszej roli). Scena konfrontacji, w której Stewart zostaje przywiązany do dzikiego konia i postrzelony w rękę, zaliczana jest do najefektowniejszych w historii kina. "Mściciel z Laramie" był jednym z pierwszych panoramicznych westernów, co dało filmowi niezwykłego rozmachu czyniąc z niego doskonały przykład epickiego widowiska.

Mściciel z Laramie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.