Rozczarowuje

Film rozczarowuje. Pierwsza połowa serwuje nam obrazy imprezujacych nastolatków i właściwie niewiele ponad to. Widz ma nadzieję, że wolne tempo akcji na początku zamieni się faktycznie pełen emocji horror - niestety nie. Jest jeden moment, który spowodował, że podskoczylam z fotela.

7
  • Przepraszam, przez przypadek dodałam już temat nie skończywszy wypowiedzi. Daleko tu do "Misery" lub "Carrie" - temat odnoszący się do traumy z przeszłości szkolnej mógł być bardzo interesujący. Każdy z nas zna chyba kogoś, kto w szkole był taką "czarną owcą". Jaka byla nasza reakcja? Czy zrobiliśmy cokolwiek, aby pomóc? Czy bardziej pociągalo nas bycie "cool" - tak jak stwierdza Ma podpalajac żelazkiem brzuch jednego z nastolatków, bądź zaszywając "niewyparzone" usta Hailey. Jakie konsekwencje będzie juz w dorosłym życiu ponosila ofiara? Podejrzewam, że do takiej refleksji miał skłaniać ten film.
    Tu nie wyszło. Temat zostal potraktowany bardzo płytko. Na tyle, że nie skłania do przemyśleń.
    Gra aktorska Octavii Spencer przez większość filmu przekoloryzowana i groteskowa. Końcówka filmu kiczowata i pozbawiona pomysłu jednakże przyznaję - pozostawiajaca w widzu smutek.
    Horror, Thriller, Komedia, film psychologiczny, dramat? Wszystko i nic. Trauma z dzieciństwa, brak akceptacji w społeczeństwie, przeniesiony zespół Münchausena i caly szereg zaburzeń psychicznych, z których żadne nie zostało oddane solidnie. Psychologia postaci nie zostala rozbudowana praktycznie wcale. Elementy, które mogły niepokoić, nie potrzebnie zamienione zostały w żart - scena śmierci Mercedes. Śmiech na sali pojawiał sie natomiast w momentach raczej niezamierzonych. Wyszło kiczowato w złym tego slowa znaczeniu. Ludzie po seansie czekali do końca napisów, z nadzieją, że może otrzymają jakąś pointę lub po prostu klamrę w scenie po napisach. Niestety takowej brak. Film pozostawia odczucie wielkiego niedosytu, jest też smutny i to w kategoriach dramatu najwięcej zyskuje - te 3 punkty na 10.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię