PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30388}
7,3 78 844
oceny
7,3 10 1 78844
7,4 13
ocen krytyków
Malèna
powrót do forum filmu Malèna

Może zacznę od stwierdzenia ze obraz mnie osobiście nie zachwyca. A mimo to nie mogę odmówić mu tego że jest bardzo dobry. Samotność głównej bohaterki i sugestywność z jaką jest opowiedziana nie sprawia jednak że film jest ciężki. Albowiem lekkości nadaje mu humor a także finezja Włochów. Nie czyni to z opowieści jednak burleski, obraz jest wielopoziomowy. W tym oczywiście ludzka zazdrość i „zbrodnia” Maleny- czyli jej boska uroda. Nie może uśmiechu politowania także nie wywoływać proces o uwiedzenie, jakby zupełne oddalenie od wojny. Podobnie zadziwiać w pierwszym odczuciu może ów entuzjazm z nadejścia wojny. Najłatwiejszym podsumowaniem będzie że ludzka głupota i niedostrzegania wiele poza własnym światem i zamykanie się w owej rzeczywistości hipokryzji, jest czasem nad wyraz zaskakująca.
I jeszcze o Monice- jest wspaniała. Jej wygląd, jak i sposób gry przywodzi mi na myśl tytułowa bohaterkę Mistrza i Małgorzaty. Piękna, poważna i całkiem sama. Taką Małgorzatę chciałabym ujrzeć w przeniesieniu tej wielkiej książki na ekran- póki co mam nadzieję że kiedyś powstanie zachwycająca ekranizacja, dodatkowo z tak cudowną kreacją!

ocenił(a) film na 8
Arrakin

Nie zgadzam się :P
Małgorzaty nie powinna grać kobieta, na której widok mężczyźni się ślinią, bo takowa ma niewielkie szanse na wydobycie w sobie wrażliwości i empatii. Niestety Monica jest takim typem kobiety - może być obiektem pożądania, przyczyną wojny, źródłem natchnienia, kochanką czy utrzymanką ale nigdy nie będzie niczyją PARTNERKĄ... Ten typ tak niestety ma :)
Zresztą takie spekulacje są bezcelowe - "MiM' jako dzieło absolutne, skończone i magiczne jest nieprzenaszalne na ekran i mam nadzieję, że do 'poważnej' ekranizacji nigdy nie dojdzie. Ukazanie Behemota (mój faworyt), Wolanda czy Korowiowa uczyniłoby te postacie DOSŁOWNYMI a to by był wyrok śmierci na czar bułhakowowskiej prozy. Pozdrawiam

Kondrat

W kwestii MiM:
http://filmweb.pl/Topic;jsessionid=5ttl27s9ksqhj?id=239964#255144
Natomiast...do dość ciekawe... nie przychodzą mi na mail żadne odpowiedzi, jeżeli Ty odpowiadasz mi na forum. Dość intrygujące to zjawisko:) A więc jak coś napiszesz mądrego, to najlepiej poinformuj mnie, o tu: 3061109
A co do Monicy- cóż. Oczywiście zakładam że Malenę widziałeś. JA bowiem konkretnie o przeniesieniu tej kreacji, z kilkoma poprawkami, piszę:) Pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones