3 godz. 21 min.
7,1 481
ocen
7,1 10 481
1 015
chce zobaczyć
7,5 8
ocen krytyków
{"rate":7.5,"count":8}
{"type":"film","id":848796,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Malmkrog-2020-848796/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Malmkrog
  • Agatonik ocenił(a) ten film na: 6

o sensie wojen, uzasadnieniu zabijania kogokolwiek, istnieniu Boga, czym jest dobro i zło, jaka jest rola Europy. I wszystko byłoby może nawet fascynujące, gdyby trwało nieco krócej, a podawane argumenty były na mniejszym poziomie ogólności. Przez cały seans towarzyszyła mi myśl, co się stanie z tymi ludźmi za kilkanaście lat, kiedy to przyjdą do nich bolszewicy i wybuchnie I Wojna Światowa.
    Odpowiedzi niby proste - wojny są złem i nie ma w nich nic moralnego, Boga nie ma, a Europa nie jest żadną jednością.

• BastradPL ocenił(a) ten film na: 8

Agatonik Film jest świetny, mam tylko pewną wątpliwość odnośnie sceny, podczas której
    Nikolai dzwoni dzwonkiem, a nikt ze służby nie reaguje. Widać wówczas przez moment, jak do budynku wchodzą obce osoby, a domownicy zostają.... rozstrzelani? W następnej scenie jednak ponownie, cali i zdrowi, rozmawiają jakby nigdy nic. Jak interpretujecie i odbieracie tę scenę?

BastradPL To również dla mnie nie jest jasne. Byłam przekonana, że postrzelili Eduardo. Poczytałam parę recenzji i tylko w jednej była wzmianka/hipoteza, że to pułkownik (ten chory) strzelał. Może to było tylko draśnięcie?

• Agatonik Odpowiedzi przychodzą Pani zdecydowanie za łatwo

Szczors A skąd ta wiedza, że przyszły mi łatwo? Może to efekt wieloletnich refleksji?

• Agatonik Bo napisała Pani, że odpowiedzi są proste, a wcale takie nie są. Pytania o zło i Boga to pytania, na które ludzkość próbuje odpowiedzieć od tysięcy lat, a Pani (nie umniejszając wieloletnim refleksjom) podchodzi do nich jak do oczywistości. Reżyser w każdym razie na pewno nie udziela takich jasnych odpowiedzi.

Szczors To prawda, to faktycznie złożone pytania, które pojawiają się od zarania ludzkości niemalże. Trochę zarozumiała ta moja wypowiedź:))