PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736182}
7,6 126 690
ocen
7,6 10 1 126690
8,2 54
oceny krytyków
Manchester by the Sea
powrót do forum filmu Manchester by the Sea

Jeden z najwazniejszych filmow roku. Bardzo wysoko oceniany zarowno przez krytykow, jak i widzow. Murowany kandydat do Oscara w najwazniejszych kategoriach. Z wybitna rola Casey'a Afflecka. A w Polsce pojawil sie w zaledwie paru kinach. Nawet w Warszawie mozna go zobaczyc tylko w Kinotece i nie we wszystkie dni w Kinie Lab. Wstyd UIP, po prostu wstyd.

tolerancja91

Byłem. To było ciekawe wystąpienie, bo nie pamiętam zbyt wielu przypadków, a może nawet zadnego, żeby to dystrybutor wychodził i opowiadał. Zresztą to, co mówił wcale mnie nie zaskoczyło, można było się domyślać, że kupno tego filmu na polski rynek jest ryzykowne finansowo, nie ma gwarantowanego sukcesu, chociaż oczywiście kto chce pójść to pójdzie, niezależnie od tematu filmu. Z kolei na Manchesterze byłem w poniedziałek o 15 i było z 20-30 osób, pisałem o tym wyżej.

Odpowiedziałem na jeden z Twoich postów na forum Moonlight, nie wiem czy ten, który masz na myśli.

maxplastic

tak, pewnie ten... wiem, że nie ma co dywagować nad tym, jak ten film by wyglądał, gdyby podrasowało się scenariusz pod widza, ale może wówczas byłoby większe zainteresowanie widowni. Bo o ile nie mam nic przeciwko robieniu adaptacji filmowych na podstawie sztuk teatralnych, czy wykorzystywaniu wątków autobiograficznych reżysera, to uważam, że filmy robi się dla ludzi, a nie żeby zaspokoić własną artystyczną ambicję. W przeciwnym wypadku niech twórcy nie mają pretensji do ludzi, że im nie podszedł film, który ostatecznie na siebie nie zarobił.

tolerancja91

Nie do końca mogę się zgodzić z teorią, że filmy robi się dla ludzi, a nie dla swoich potrzeb i ambicji. Na tym polega sztuka, żeby można w niej pokazać wiele różnych sytuacji, historii i emocji. Rozliczyć się ze swoją przeszłością, traumami itd. Może filmy nie są do tego najlepszym wyjściem, bo ktoś za to musi zapłacić i potem ktoś musi to obejrzeć, żeby się zwróciło. Nikt na to nie wykłada z własnej kieszeni, przynajmniej nie większe sumy. Książka albo wystawa jest pewnie tańsza. Ale to takie niezbyt merytoryczne gadanie.

Natomiast film na siebie zarobił i na pewno jeszcze to powiększy, bo dopiero miał i jeszcze w lutym będzie miał premierę w wielu krajach świata. A wg amerykańskiego boxoffice'u na razie przyniósł 16 mln przy budżecie ok 5 mln, podobno mniejszym. A więc na razie jakoś wyszedł na zero wg znanych mi obliczeń, które zazwyczaj się podaje. Jednak faktem jest, że to najtańszy i na razie najsłabiej zarabiający film z nominowanych do Oscara.

Robimy tutaj offtop więc może zakończmy :)

ocenił(a) film na 8
Pan_Li

"Elle" jakiś czas temu wyświetlał się nawet w zapowiedziach Cinema City, ale później zniknął i faktycznie ta sieć go nie będzie wyświetlać.

____OSCAR____

Czy ja dobrze widze, ze w poznaniu nigdzie nie puszczaja tego filmu? po co mi karta cinema unlimited, zeby ogladac glupawe amerykanskie komedyjki?:(

ocenił(a) film na 8
Curious0

Też mnie to przeraziło, chciałem się w weekend wybrać na film a tutaj taka lipa, w żadnym kinie nie wyświetlają. Kilka komentarzy wcześniej ktoś napisał, że w Muzie będą wyświetlać ale dopiero w połowie Lutego także słabo :/

ocenił(a) film na 8
Kakolukian91

Od 10 lutego będzie też w Poznaniu w kinie Malta.

____OSCAR____

16 lutego pokaz jeden w kinie konesera helios Bielsko - Biała, sprawdźcie sobie kino konesera w waszych miastach może akurat.

ocenił(a) film na 8
seamus

W moim mieście jest jedno zwykłe kino ;p A do najbliższego większego mam od 100 do 150 km (zależy które), więc raczej porażka. Pozostaje jak zwykle piractwo ;p

ocenił(a) film na 8
chemas

PS nie no, pewnie przesadzam z tym piractwem, może wyjdzie jakaś dystrybucja na dvd

ocenił(a) film na 9
____OSCAR____

Przychylam się do narzekania na dystrybucję. W Bydgoszczy/Toruniu filmu nie uświadczysz :(

miczum

w Toruniu od 3 lutego w kinie centrum

ocenił(a) film na 9
MIDER_3

Dzięki! CSW niezawodne, ostatnio miałem przyjemność obejrzeć tam Gimme Danger, a teraz wybiorę się na Manchester.

____OSCAR____

Potwierdzam, znalazł się w kinie konesera w Heliosie. W Szczecinie będzie grany 22 lutego, całe szczęście!

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

Hmmm, to najbliższa dla mnie po Koszalinie lokalizacja, ale to i tak ze 120 kilosów ;p Przy okazji pozdrawiam kino Helios, że jeszcze istnieje :)

chemas

Istnieje, a nawet dwa Heliosy są w Szczecinie, jeden "nowo" otwarty jakieś 3-4 lata temu :). Pokaz się odbył, moim zdaniem naprawde było warto się wybrać, mimo, że sam nie jestem ze Szczecina.

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

No ja Helios pamiętam jeszcze z dawniejszych czasów. Nowo otwartego nie znam. Tak btw daleko od Szczecina mieszkasz, jeśli można wiedzieć oczywiście ?

chemas

Jakieś dwa lata temu Helios w centrum przeszedł gruntowną zmianę i mimo, że wszystko jest na swoim miejscu to miejsce prawie nie do poznania :). "Nowo" otwarty Helios jest na osiedlu słonecznym, powstało tam centrum handlowe - Outlet. W tygodniu jestem prawie cały czas w Szczecinie, mam ok. 30km do centrum.

ocenił(a) film na 8
____OSCAR____

a później się dziwią że ludzie szukają i korzystają z innych źródeł.

ocenił(a) film na 8
Monika_2000

A właśnie

ocenił(a) film na 8
____OSCAR____

Polacy wolą iść i zadowolić się filmami o super bohaterach, polskimi dennymi komediami i sensacyjnymi blockbusterami z USA...
A najlepiej w drodze do kina puścić sobie jeszcze super radio RMF, a w domu przed spaniem zrelaksować się przy zimnym piwku marki Tatra i oglądać takie intelektualne wyżyny jak: "Świat Według Kiepskich", Taniec na Szklance Lodu i "Trudne Sprawy"... oto obraz polaka.
Po co komu dobry dramat? Taki mamy naród, że dystrybucja tego rodzaju filmów nie opłaca się muliplexom....

JustMe1984

Pewnie jeśli ten film dostanie Oscara to wejdzie do ponownej dystrybucji bo ta nagroda jednak działa na wyobraźnię nawet mało wybrednych widzów.

ocenił(a) film na 8
szamgar

Zgodzę się... jest to szansa żeby zwrócić uwagę mas na tego rodzaju filmy. Inaczej przepadnie zapomniany jak wiele temu podobnych. Smutne, ale prawdziwe..

____OSCAR____

Nie wiem jak w pozostałej części kraju, ale w samej Warszawie dystrybucja filmu od najbliższego piątku została mocno wzmocniona.

____OSCAR____

Niestety, dobrych filmów nie puszczą - za to "Pisiont tFarzy Greja" po 5 seansów jednego dnia. Jaki popyt, taka podaż - a że społeczeństwo mamy w dużej mierze zidiociałe i mało wymagające to niestety tak to wygląda.
P.S. Jest w internetach, w jakości HD

____OSCAR____

I jest też informacja na oficjalnej stronie Dystrybutora http://tylkohity.pl/aktualnosci/manchester-by-the-sea-lista-kin o rozszerzeniu wyświetlania.

____OSCAR____

Jakby co, widzę na fejsie, że na torrentach chyba wyskoczył.

____OSCAR____

jest juz w czterech kinach w warszawie, wiec nie jest tak zle. Swoja drogab Hell or high water tez grano tylko w kilku kinach a film jest jednym z lepszych obrazów z 2016 roku

____OSCAR____

Nie dziw się kolego ten naród jest jak stado baranów,dlatego dystrybutor podjął decyzję taką a nie inną bo liczą się pieniądze a nie to że ty jako mniejszość chcesz zobaczyć ten film. Polecam pobrać z sieci i być happy.

ocenił(a) film na 9
____OSCAR____

Niestety , ale liczą się wpływy jakie może przynieść dany film, Manchester by the sea to film niezależny, w dodatku spokojny, wyważony, na pierwszy rzut oka nic się nie dzieje , ale trzeba pilnie obserwować. W Polsce pewne seansu mogą być Ciemniejsza strona Greya (moja siostra z chłopakiem byli w kinie i mówili ze była pełna, ja byłem na Jackie drugi dzień po premierze - sala kinowa nie była wypełniona nawet w połowie) albo kolejne części Pitbulla. W Szczecinie też nie ma premiery, nawet w Pionierze, tylko 22.02 odbędzie się jedyny pokaz konesera. Trochę dziwne, że go nie ma w Polsce, chociaż plakat do filmu został zapełniony informacjami o Złotych Globach i innych nagrodach.

ocenił(a) film na 7
____OSCAR____

W kinie Świt w Warszawie też grają;)

____OSCAR____

U mnie był wyświetlany jakiś tydzień, po czym zniknął z repertuaru i nie zdążyłam go obejrzeć. Ktoś wie czy w internecie można go znaleźć?

Ofeflia

Od dzisiaj c-d-a-x, e-f-i-l-m-y

kundun99

O dziękuję ślicznie za informację ;)

ocenił(a) film na 9
____OSCAR____

po obejrzeniu uważam, że są tego zalety:
1) przeciętny kinowy prosiak z kubłem popcornu, chipsami, torebką orzeszków i wiadrem coli na to nie pójdzie
2) jeśli jednak pójdzie jedne z drugim, to niestety całe to ciumkanie, chrupanie, siorbanie i gadanie popsuje taki film ;)

ocenił(a) film na 9
____OSCAR____

Legalna kultura?a później sie dziwią ze ludzie z torrentów ściągają.

ocenił(a) film na 3
____OSCAR____

No i w sumie nie ma się co dziwić, bardziej nadaje się na rynek vhs/dvd niż do kin.

ocenił(a) film na 10
____OSCAR____

film zdobywa dwa Oscary, a tu gadka, gdzie go można zobaczyć... litości... trzeci świat...

wojciech84

:) To niema nic do rzeczy w jest film niezależny nic się w nim nie dzieje wiec w dużych kinach nie opłaca się go puszczać :)

ocenił(a) film na 8
michalmakula

Dla kogo się nie dzieje dla tego się nie dzieje

chemas

Tak oczywiście :P ale kino chcesz przedewszystkim zarobić a najwięcej zarabia na wielkich produkcjach

ocenił(a) film na 8
michalmakula

Dlatego nie chodzę na ogół do kina, bo w większości gnioty puszczają, które równie dobrze mogę sobie na monitorze obejrzeć

ocenił(a) film na 8
chemas

Gnioty albo średniaki, przeciętniaki

chemas

Do filmu nic nie mam nie mam zamiaru oglądać bo nie lubie takiego kina i tyle

ocenił(a) film na 8
michalmakula

Ja to rozumiem

ocenił(a) film na 7
____OSCAR____

U nas w kinach studyjnych. Niestety w większości na małych salkach.

ocenił(a) film na 7
majkalipcowa

Taki film chyba nawet lepiej ogląda się w małych, klimatycznych kinach. W Poznaniu od kilku dni do zobaczenia również w Charlie Monroe.

ocenił(a) film na 7
sulivanh92

Tak, bardzo przyjemnie się ogląda w małych salkach, tylko miałam na myśli to, że biletów zabrakło dla wszystkich chętnych.

ocenił(a) film na 8
____OSCAR____

Cóż, ja niestety nie jestem w tak komfortowej sytuacji, żeby pójść do kina studyjnego czy jakiegokolwiek, w którym odbywają się artystyczne projekcje czy inne niekomercyjne. Z prostego powodu, że takowego w mojej mieścinie nie ma. Jest jedno małe kino, które nawet po remoncie ma 3D, ale patrząc na to, że film nie leciał w Trójmieście czy Bydgoszczy, to raczej u mnie też nie poleci. Najbliżej mam Szczecin, ale to ponad 100 km i ciężko znaleźć czas, a i koszty dochodzą, bo to się nagle robi ileśkrotność biletu kinowego. Masakra. Znowu zostaje internet, bo podejrzewam, że i z dystrybucją dvd będzie kiepsko.

ocenił(a) film na 7
chemas

Fakt, trudno być kinomaniakiem gdy brak kina. Gdyby nie Internet, to byłbyś bez szans.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones