PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1478}
6,1 855
ocen
6,1 10 1 855
Markiz de Sade
powrót do forum filmu Markiz de Sade

Słaby

użytkownik usunięty

Nie spodziewałem się jakiegoś wielkiego dzieła, liczyłem tylko, że film nie okaże się słabszy od konkurencyjnego "Zatrutego pióra", niestety na próżno. Auteuil nie stworzył tak barwnej postaci co Rush, sama fabuła jak ktoś tu słusznie już zauważył skupia się bardziej na czasach a nie tym skandaliście. Jestem fanem gatunku więc wytrwałem we względnej ciekawości ale inni raczej nie wydolą ;-) W "Zatrutym piórze", jeśli pokuszę się o kolejne porównanie, nieodzowna tematowi erotyka opierała się bardziej na słowie acz mocno dosadnym i perwersyjnym wręcz i prawdę mówiąc była bardziej wyrafinowana. Tutaj zaś jest że tak powiem "namacalna" i dosłowna. Zupełnie odmiennie też w obu filmach zarysowano miejsce odosobnienia Sade'a, tu jako swoisty azyl dla niewygodnych Republice, tam jako zakład dla obłąkanych. Większe pole do popisu w tych warunkach wytworzył sobie Rush. "Markiz de Sade" to przeciętniak.

użytkownik usunięty

Dla mnie ten film był przede wszystkim zupełnie inny od Zatrutego pióra. Zatrute pióro to jednak mimo wszystko film hollywoodzki, co nie znaczy, że zły. Sade miał być barwną postacią, bo Hollywood kocha przerysowane, barwne postaci. I był. Ale europejski Sade z Auteuilem to też jest dobry Sade, to po prostu wizja europejska tego tematu.
Oba filmy mi się podobały, każdy w inny sposób ;-)

Filmu jeszcze nie oglądałam, co mam nadzieję niedługo nadrobię. Jednak co do pobytu Sada w zakładzie dla obłąkanych - to nie był on faktycznie stricte takim zakładem, ale właśnie miejscem gdzie zamykano także 'buntowników'... więc tu chyba nie ma nic do zarzucenia.

Może i przeciętniak ,ale dla mnie był to pierwszy film z Isild De Besco .A ta Pani ma zdecydowanie wielką przyszłość ... hmm może na tle D.A.
każdy daje z siebie więcej ale cóż .
W skali szkolnej 5 !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones