Film

Radio Flyer

1992 1 godz. 54 min.
7,5 2 359
ocen
7,5 10 2359
4 702
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"9043","linkUrl":"/film/Marzyciele%2C+czyli+pot%C4%99ga+wyobra%C5%BAni-1992-9043","alt":"Marzyciele, czyli potęga wyobraźni","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/90/43/9043/6931951.2.jpg"}
Dwaj bracia przenoszą się z rodzicami do nowego miasta. Gdy spotyka ich przemoc ze strony ojczyma, chłopcy ulegają potędze swojej wyobraźni. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Bracia, Mike (Elijah Wood) i Bobby (Joseph Mazzello) wraz z mamą (Lorraine Bracco) i ojczymem przenoszą się do nowego miasta. Dzieci z sąsiedztwa uważają przybyszów za intruzów. Chłopcy wykorzystując swoją nieograniczoną wyobraźnię, penetrują okolicę w poszukiwaniu przygód. Pewnej nocy Mike zostaje obudzony przez koszmary swojego brata iBracia, Mike (Elijah Wood) i Bobby (Joseph Mazzello) wraz z mamą (Lorraine Bracco) i ojczymem przenoszą się do nowego miasta. Dzieci z sąsiedztwa uważają przybyszów za intruzów. Chłopcy wykorzystując swoją nieograniczoną wyobraźnię, penetrują okolicę w poszukiwaniu przygód. Pewnej nocy Mike zostaje obudzony przez koszmary swojego brata i spostrzega na ciele Bobby'ego liczne siniaki. Okazuje się, że sprawcą pobicia chłopca jest jego ojczym. Mike składa obietnicę, że nie powie mamie o krzywdzie wyrządzanej Bobby'emu. Gdy brutalność rodzica nasila się, bracia wpadają na pomysł zbudowania samolotu, dzięki któremu Bobby będzie mógł uciec przed zadawaną mu przemocą.

boxoffice
$4 651 977 w USA
budżet
$35 000 000
studio
Columbia Pictures Corporation / Donner/Shuler-Donner Productions / Stonebridge Entertainment
data produkcji
1992
tytuł oryg.
Radio Flyer
inne tytuły
Marzyciele, czyli potęga wyobraźni Polska
Więcej...
Film początkowo miał być wyreżyserowany przez autora scenariusza, Davida M. Evansa, ale z powodu jego braku doświadczenia zastąpił go Richard Donner.
Mimo, iż akcja filmu dzieje się na przełomie lat 60. i 70., w scenie, w której bohaterowie szukają komiksu dostrzec można komiks "Transformers" z lat 80.
Gdy Mike i Bobby szukają swojego psa - Shane'a - ten pierwszy postanawia poszukać go koło bramy. W pewnym momencie psa znajduje jednak Bobby i woła Mike'a głosem, który należy do samego Mike'a.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych