Lorraine Bracco 

8,0
5 319 ocen gry aktorskiej
Lorraine Bracco
Lorraine Bracco to amerykańska aktorka, urodzona 2 października 1954 roku w Nowym Jorku w USA. Ma korzenie włosko-brytyjskie, gdyż jej ojciec był Amerykaninem włoskiego pochodzenia, a matka Brytyjką. Dorastała w Hicksville, na nowojorskiej wyspie Long Island. W szóstej klasie została wybrana najbrzydszą dziewczyną w szkole, co ciekawe w wieku 20 lat przeprowadziła się do Francji, gdzie zaczęła pracować jako modelka dla Jean-Paula Gaultier

Karierę aktorską rozpoczęła na początku lat 80., jednak była zupełnie nieznaną aktorką, a jej role przechodziły bez żadnego echa i rozgłosu. Sławę i uznanie krytyków przyniosła jej postać Karen Hill w kultowych ''Chłopcach z ferajny''. Za tą kreację została wyróżniona nominacją do Oscara. Późniejsze lata to pasmo niepowodzeń, zarówno zawodowych, jak i osobistych. 

Była żoną Harvey'a Keitela, z którym po rozwodzie rozpoczęła kilkuletni bój w sądzie o przyznanie jej praw rodzicielskich nad ich córką Stellą. Proces zakończył się w 1999 roku i stał się przyczyną jej bankructwa. Stabilność finansową i sukces zawodowy zapewnił jej serial ''Rodzina Soprano'', gdzie zagrała psychiatrę szefa mafii Tony'ego Soprano. Co ciekawe proponowano jej rolę Carmeli, jednak aktorka odrzuciła ją twierdząc, iż jest ona zbyt podobna do tej, którą odgrywała w ''Chłopcach z ferajny''. Ta kreacja wprawiła w zachwyt krytyków i publiczność, na co dowodem są liczne nominacje do nagrody Emmy i Złotego Globu.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 października 1954

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 173 cm

Aktor
Zdobyła 2 nagrody Aktor, 2 inne nagrody oraz 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Daniel Guerard (1979 - 1982), córka Margaux (ur. 25.04.1979); 2. Edward James Olmos (28.01.1994 - 04.03.2002, rozwód)
Jej siostrą jest aktorka Elizabeth Bracco.
Była pierwszą kandydatką do roli Mony Lisy Vito w filmie "Mój kuzyn Vinny", ale odrzuciła tę propozycję. Ostatecznie w tę postać wcieliła się Marisa Tomei.
Odrzuciła możliwość zagrania Laury Klein w filmie "Bez lęku", którą dostała Isabell Rossellini. Aktorka ubiegała się za to o rolę Carli Rodrigo, twierdząc iż jest zdecydowanie trudniejsza. Mimo wszystko angaż otrzymała Rosie Perez.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

WTF? Jaka normalna szkoła organizuje wybory na najbrzydszą dziewczynę?

...jest taki spokojny, prawie hipnotyzujący, słysze to nawet mimo lektora.

Trzeba przyznać, że była bardzo przekonująca w tej roli!

Lubię i szanuję za "The Sopranos" i "The Goodfellas". RESPECT.

Powinno być : Trzykrotnie zamężna: 1. Daniel Guerard (1979 - 1982), córka Margaux (ur.
1979);2.Harvey Keitel (1982-1993), córka Stella Keitel (ur.1985), 3. Edward James Olmos
(28.01.1994 - 04.03.2002, rozwód)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones