PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1230}
7,3 35 920
ocen
7,3 10 1 35920
6,8 10
ocen krytyków
Maverick
powrót do forum filmu Maverick

Temat na western nietypowy. Wszak dziś już nie robi się filmów o dzikim zachodzie jako
miejscu ciągłego napadania na dyliżanse, czy rabowania banków. Bardzo Dziki Zachód, czy
właśnie Maverick to propozycja dla tych którzy chcą oglądać westerny, ale towarzystwo nie
toleruje tego typu filmów. Gwarantuje, nawet Ci którzy nie znoszą dzikiej prerii, świetnie się na
nim bawią.
Dlaczego? To bardzo proste. Mel Gibson, jest znakomity w kreacjach komediowych. Tryska w
tym filmie humorem jak w starej dobrej Zabójczej Broni. Podobno też bardzo podoba się
kobietom.
Dziś brak już takich aktorek jak Jodie Foster. Śliczna, urokliwa, pełna seksu, ale w taki..
kulturalny sposób. Pasuje do roli karcianej oszustki.
Kolejnym elementem jest dynamiczny scenariusz, gdzie sytuacja zmienia się kilka razy na
minutę. Dlatego tak dobrze nawiązuje do klimatu dawnych filmów tego gatunku. Pełno tu
oszustw, rozwiązywania problemów przy pomocy rewolwerów. Tym bardziej pochwała należy
się twórcom, za dobre kultywowanie historii filmu z 1957 roku.

Ocena:8,5-9/10

ocenił(a) film na 8
zwichrowaniec

Zgadzam się z toba :) Mel Gibson świetnie tu zagrał i również Foster. Najbardziej śmieszny był motyw z oswojonymi Indianami. :)

adrian264

a dla mnie najśmieszniejszym momentem w całym filmie jest ten gdzie Mel Gibson śpiewa Amazing Grace,przeokropie fałszując...

adrian264

Mi tez się podoba. Ostatecznie to tylko komedia, nie traktat filozoficzny. Poza tym warto zobaczyć Gibsona w komedii. No i Jodie Foster, bardzo nietypowa rola. Zazwyczaj Foster gra poważne, męskie kobiety - a tutaj jest uwodzicielką ubraną w koronkowe sukienki :). Zresztą to właśnie na planie Mavericka Foster i Gibson się zaprzyjaźnili.
A za akcję z Gloverem - dodatkowa gwiazdka :D

ocenił(a) film na 8
zwichrowaniec

W pełni potwierdzam. Co do oceny również się zgadzam : to BARDZO DOBRA komedia western-owa czyli 8/10

ocenił(a) film na 10
OmniModo

Zgadzam się, że Maverick to rewelacyjna komedia westernowa, ale Bardzo Dziki Zachód w ogóle mi się nie podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones