PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1230}
7,3 35 918
ocen
7,3 10 1 35918
6,8 10
ocen krytyków
Maverick
powrót do forum filmu Maverick

... Nawet jeśli wiem, że wartość dzieła artystycznego jest trudnomierzalna.

Często zdarza mi się nie zgadzać z czyjąś oceną jakiegoś filmu. Ot, znana sprawa - de gustibus... etc. Trudno, żeby było inaczej. Najczęściej zresztą moja ocena różni się od kwestionowanej jedynie o jeden punkt in plus bądź in minus.
Ale w ostatniej Gazecie Telewizyjnej - dodatku do Wyborczej, 'Mavericka' wyceniono na zaledwie dwie gwiazdki (na pięć możliwych), podobnie jak wyświetlany tuż przed nim filmik "Idealny facet". Z tą oceną wybitnie się nie zgadzam, uważam ją za krzywdzącą ponad wszelką miarę. 'Maverick' może NIE JEST arcydziełem, które na wieki zapisze się złotymi zgłoskami w annałach światowej kinematografii. Za to JEST bardzo sprawnie zrealizowanym westernem komediowym z bardzo przyjemnym aktorstwem. Ten film nawet nie próbuje udawać, że jest czymś więcej - i chwała mu za to. Koniec, kropka.

ocenił(a) film na 8
Film_Polski

I tutaj się zgadzamy, chociaż jak wspomniałeś czasem różnimy się o jedną lub nawet więcej gwiazdek. Trudno ocenić taki film, dla mnie jest to zawsze oderwanie się na dwie godziny od rzeczywistości i wspaniała zabawa, ale jak można porównać go z arcydziełami typu "Forresta" czy innych, a z drugiej strony z wieloma niezłymi komediami. Jestem w rozterce. To jeden z moich ulubionych filmów. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Film_Polski

W sumie nie dziwie się ocenie 2 na 5. Nam "przeciętnym kinomanom" film może się podobać mimo iż widzimy prostote, banał i przewidywalność. To kto będzie w finałowej 4 każdy wiedział co w moim odczuciu przypada do takiego filmu familijnego co leci w niedziele o 15, albo to że na chybił trafił Mel miał oczywiście największej wartości karty i zagrał o całą pule nie znając kart :D. Miałem w sumie nadzieje że nie będzie miał tam tego asa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones