PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34909}

Max i ferajna

Max et les ferrailleurs
7,3 834
oceny
7,3 10 1 834
7,5 2
oceny krytyków
Max i ferajna
powrót do forum filmu Max i ferajna

Świetny

ocenił(a) film na 10

Jeden z moich ulubionych filmów ulubionego reżysera.

Claude Sautet po raz kolejny okazuje się mistrzem fabuły.

Tytułowy Max(Michel Piccoli) to komisarz policji ogarnięty obsesją łapania przestępców na gorącym uczynku. Sfrustrowany brakiem sukcesów w łapaniu prawdziwych przestępców postanawia ich niejako "stworzyć". Przypadkowe spotkanie z dawnym kolegą nasuwa mu pewien pomysł. Kolega ten(w tej roli Bernard Fresson) jest przywódcą "ferajny" z tytułu - gromady nieudaczników, drobnych złodziejaszków i kombinatorów. Kolega ma też przyjaciółkę, prostytutkę(Romy Schneider) i z tą prostytutką zawiera znajomość Max. Udaje przed nią bankiera, opowiada o "swoim" banku(który wybrał jako miejsce zasadzki), sprytnie podsuwa jej pomysł obrabowania banku. Ona dzieli się tym pomysłem z ferajną. No i pomysł chwycił. Drobni złodziejaszkowie zdobywają broń i stają się prawdziwymi gangsterami. Ale Max jest gotów. Napad się nie udaje, przestępcy są schwytani ale ... Nie zdradzę co się stanie. W każdym razie Max też jest przegranym ...

Jak zwykle, świetne kino Sauteta. Dobrze zrobione, opowiedziane i zagrane. Romy Schneider i Michel Piccoli jak zwykle wielcy. Dobre role Bernard Fressona, François Périera i Georges Wilsona.

Allonsanfan

Po co piszesz "nie zdradzę" skoro zdradzasz.
coraz więcej spojlerujących przygłupów na filmwebie.....

ocenił(a) film na 10
tisoc

Aleś się wysilił, palancie.

To wszystko na co cię stać, buraku?

Allonsanfan

to ja się wysiliłem? proszę cię nie myl mnie z sobą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones