The Mists of Avalon

3 godz. 3 min.
7,1 3 368
ocen
7,1 10 3368
2 853
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"type":"film","id":32882,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Mists+of+Avalon-2001-32882/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Mgły Avalonu
 • Daniela_Lujan_87 ocenił(a) ten film na: 10

  Cudowny, magiczny film, bardzo mi się podobał, zupełnie inną wersję znałam o Królu Arturze, Morganie i Merlinie. Że Morgana też była siostrą Artura, ale nie z jednej matki tylko ojca Lutera ( nie wiem, czy dobrze go nazwałam ) No i, że Morgana był złą siostrą Artura, a tu wychodzi, że było dobra.. trochę pokręcona ta wersja wydarzeń w tym filmie, ale jest ok. Nie wiem czy na koniec dobrze zrozumiałam, ale to, że Morgana już nie wróciła do Avalonu, to chyba chodziło o to, że od tej pory Avalon stał się krainą umarłych. Oczywiście tego nie ma w filmie, ale na to wychodzi ( mitologia celtycka)...

 • elfira ocenił(a) ten film na: 10

  Daniela_Lujan_87 Film mocno różni się od ksiązki, ale sam w sobie jest naprawde magiczny. Podchodzi ludzko do tematu tj każdy ma coś za uszami, bo ani Morgana, ani Artur czy Pani Jeziora nie byli święci, a tradycyjne zło bylo spowodowane walką o władze. U mnie też 10/10 pomimo ogromnych różnic między filmem a książką.

 • Daniela_Lujan_87 Świetnie przedstawiona historia króla Arthura , choć ona jest tylko tłem ukazująca stare wierzenia pogańskie w tak piękny sposób. Możemy przyjrzeć się obrzędom kultu Bogini Ziemi , przez cały film tworzy to wspaniały i niepowtarzalny klimat. Z tego względu jest to bardzo wyjątkowy film, z dobrą obsadą i piękną muzyką. Siadając do filmu miałem nadzieję na coś dobrego , ale film przeszedł moje oczekiwania. Ten film jest po prostu , piękny i magiczny. Moja ocena 10/10.

 • 6058145 Cały film z lektorem pojawił się online. zalukaj.

 • Pasek92 ocenił(a) ten film na: 8

  Daniela_Lujan_87 Uthera:). Poza tym nie masz racji Danielo, gdyż to właśnie matkę Morgana i Artur mieli wspólną, zaś różnych ojców (ojcem Arthura był Uther Pendragon, władca Logres - czyli w przybliżeniu Anglii - który zakochał się w Igraine, żonie diuka Kornwalii, Gorloisa. I córką Gorloisa była właśnie Morgana).
  Morganą kierowało wiele motywów. Nie można mówić, że była zła, nie można uznać czy była dobra, szczególnie w kontekście tego filmu i książki, w której jest to z resztą dużo lepiej ukazane.
  Morgiana poniekąd wróciła do Avalonu. Który z resztą nigdy nie był dostępny dla zwykłych śmiertelników, nie każdy tam mógł wejść. W książce jest to dość jasno opisane, tak więc odsyłam do niej. 1000 stron dobrej lektury, odtwarzającej mitologię i wiarę w Boginię.
  Czy pokręcona wersja wydarzeń... Chodziło o zachowanie starego porządku. Mordred był jednocześnie i synem i siostrzeńcem Artura, a pamiętać należy, że to nie bezpośrednie potomstwo miało wyższą pozycję - Celtowie byli pokręceni, niemniej jednak i tak uwielbiam tę legendę. Pozdrawiam i mam nadzieję, że nieco wyjaśniłam.