film

Między prawdą a wyobraźnią

2007
56m
6,7 62
oceny
6,7 10 1 62
Reżyser dokumentu, Tadeusz Bystram przypomina dokonania polskiej szkoły filmowej. Placówka powstała tuż po odwilży październikowej, dając szansę na wyrażenie swojego... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Między prawdą a wyobraźnią zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Reżyser dokumentu, Tadeusz Bystram przypomina dokonania polskiej szkoły filmowej. Placówka powstała tuż po odwilży październikowej, dając szansę na wyrażenie swojego artyzmu młodym filmowcom, którzy znaleźli się w awangardzie przemian. Według różnych źródeł polska szkoła filmowa istniała w latach 1957-1961 lub nawet 1956-1964. Stawiała naReżyser dokumentu, Tadeusz Bystram przypomina dokonania polskiej szkoły filmowej. Placówka powstała tuż po odwilży październikowej, dając szansę na wyrażenie swojego artyzmu młodym filmowcom, którzy znaleźli się w awangardzie przemian. Według różnych źródeł polska szkoła filmowa istniała w latach 1957-1961 lub nawet 1956-1964. Stawiała na kino autorskie i to właśnie dzięki niej stworzono filmy oryginalne, różnorodne, ale przede wszystkim nowatorskie, utrzymane w konwencji kina nowej fali. O tamtych niezwykłych czasach, o kłopotach z cenzurą, ale też o ogromnym zaangażowaniu opowiadają twórcy filmów, operatorzy oraz aktorzy. W filmie wykorzystano nagrania powstałe specjalnie na potrzeby dokumentu, ale również liczne materiały archiwalne oraz fragmenty filmów z tamtego okresu.

studio
Filmoteka Narodowa Polski / Polski Instytut Sztuki Filmowej / Program Drugi Telewizji Polskiej (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Między prawdą a wyobraźnią
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

polskich reżyserów którzy zapisali się na zawsze przez swoje nietuzinkowe produkcje filmowe. Anegdoty, wspomnienia, i inne historyjki z zainteresowaniem się poznaje z minuty na minutę tego króciutkiego dokumentu.

http://ninateka.pl/film/miedzy-prawda-a-wyobraznia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones