PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853482}
3,9 1 392
oceny
3,9 10 1 1392
4,4 7
ocen krytyków
Miasto
powrót do forum filmu Miasto

Sama scenografia (chłodne, mokre ulice powojennej Bydgoszczy), poszarzałe, mroczne ujęcia wraz z tymi efektami starych klisz, muzyka żywcem wyjęta z groteski PRL-owskiej oraz typowo jazzowe ambienty, do których sam Bogart z chęcią podrygiwałby nogą, i w końcu sam szkielet historii łączący w sobie w zasadzie każde możliwe rozwiązania filmowe tak klasyczne i organiczne dla kina noir w polski sposób... To wszystko działa. Działa i stawia wysoko poprzeczkę, której to jednak debiutujący rezyserskie przeskoczył... Nie smuci mnie to jednak. Ocena 4/10 to stanowczo za mało dla tego filmu i tej historii. Zabrakło więcej mięsa u głównego bohatera, grubszej kreski którą nakreśliłaby ostrzej jego portret psychologiczny, odrobinę więcej akcji do tego gęstego suspensu, jakiegoś ruchu po prostu na samym początku i końcu filmu. Wówczas to byłby naprawdę przełom w polskiej kinematografii od dawna. Wciąż to conajmniej niezły film, ale już czekam na kolejne kroki autora tego obrazu, bardziej śmiałe, z nienagannym klimatem i zapałem.

ocenił(a) film na 6
ziomek100

EDIT: Przez zdanie "debiutujący reżyser nie przeskoczył poprzeczki" mam na myśli debiut pełnometrażowy. Zatem albo skrócić film, albo dodać w miejsca gdzie jej brak, akcje.

ziomek100

Dokładnie tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones