1 godz. 51 min.
5,9 10 872
oceny
5,9 10 10872
6 757
chce zobaczyć
6,0 12
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":12}
{"type":"film","id":695721,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Midnight+Special-2016-695721/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Midnight Special
 • Sony_West ocenił(a) ten film na: 7

  Jako że brak na chwilę obecną tłumaczenia tytułu, pozwolę sobie napisać jego - w mojej ocenie sensowne - wyjaśnienie (które podsuwa tez interpretację filmu).

  Midnight Special – to był nocny pociąg, który kursował, niedaleko więzienia Sugar Land w Teksasie. Więźniowie stali nocą w oknach i patrzyli na jego widoczne z oddali światła. Pociąg ten przypominał im, że na zewnątrz wciąż toczy się życie (lepsze od więziennego) i niósł nadzieję. Powstała tez o tym piosenka.

  Świecące oczy chłopaka są zdaje się bardzo bezpośrednim nawiązaniem do świateł nadjeżdżającego Midnight Special.

 • Sony_West ocenił(a) ten film na: 7

  Sony_West Aha, jeszcze jedno. Więźniowie mieli taki przesąd, że na kogo padnie z oddali światło pociągu, ten niebawem wyjdzie na wolność.

 • Monika_2000 ocenił(a) ten film na: 9

  Sony_West Ciekawe :) skąd wyczytane?

 • Sony_West ocenił(a) ten film na: 7

  Monika_2000 Niestety nie pamiętam. Z jakiejś anglojęzycznej strony. Fajne jest natomiast to, że dopiero rozszyfrowanie tytułu daje pełny obraz filmu. W dzisiejszych czasach dobry tytuł, to rzadkość.

 • Sony_West Zainteresowałes mnie swoją wypowiedzią i pozwoliłem sobie zweryfikować autentyczność podanych przez Ciebie informacji i powiem że masz rację, ale nie w 100%. Faktycznie jest nagrana o tym pociągu piosenka która nosi taki sam tytuł i opowiada tą samą historię co napisałeś wyżej, lecz co do nazwy pociągu który jeździł koło tego więzienia to występują tutaj pewne niedociągnięcia w ininformacjach. Wikipedia podaje ze prawdopodobnie nazwa pociągu musiała być inna, gdyż żaden pociąg o takiej nazwie nie jeździł na południowym Pacyfiku. Mimo wszystko prawdopodobnie masz rację że autor filmu tytułem próbuje nawiązać do tej historii. Link do informacji: https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Midnight_Special_(train) Pozdrawiam.

 • czarnysztandar ocenił(a) ten film na: 7

  alfonsorodrigez „nazwa pociągu musiała być inna” – może tak nazwali go ci więźniowie?

 • Sony_West Ciekawa interpretacja... Pozdrawiam

 • Pyrogenus ocenił(a) ten film na: 6

  Sony_West Uwielbiam takie smaczki w filmach, lub związanych z nimi, dzięki.

 • aklekot ocenił(a) ten film na: 6

  Sony_West Ciekawa ciekawostka ;) Dzięki :)

 • Sony_West Creedence Clearwater Revival - Midnight special! to dokladnie ta piosenka!

 • OmniModo ocenił(a) ten film na: 8

  Sony_West Ładne, dzięki. Faktycznie z filmu wynika, że mogliśmy tylko zaobserwować coś pięknego, ładniejszego i doskonalszego od naszego świata...