PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583006}

Mistrz

The Master
6,6 28 857
ocen
6,6 10 1 28857
7,4 40
ocen krytyków
Mistrz
powrót do forum filmu Mistrz

powinien dostać nominację, choćby zamiast nudnego jak flaki 'Zero Dark Thirty'

martusia077

Zbyt ambitny dla Akademii, takie potworki jak Wróg numer jeden zawsze mogą liczyc na nominacje :)

Sebu_BGZ

szkoda, bo niby od Akademii powinno się więcej wymagać...

ocenił(a) film na 9
martusia077

Niestety od dawna już tak nie jest, a w jury zapanowało polityczne kolesiostwo. Brak mi słów na ten temat.

sdybowski

Niestety akademia nie preferuje artystycznych i przyciężkich filmów. A wróg numer jeden nie dość że jest całkiem zgrabnie nakręcony to jeszcze opowiada o prawdziwych wydarzeniach.

wojtek40i4

Źle. A "Aż poleje się krew"?

martusia077

Gdyby Anderson był Żydem, to może wówczas... Gdyby Spielberg był jego wujkiem albo chociaż wujkiem jego dobrego przyjaciela... W Hollywood rządzą Żydzi i to oni decydują, co jest dobre, a co złe. A my, widzowie, wiemy swoje. Cronenberg ma całą oscarową bandę gdzieś. Prawdziwych artystów oskarki najczęściej omijają. Anderson niewątpliwie jest artystą. Robi kino niewygodne, obnażające wstydliwą prawdę dotyczącą USA. A za to Akademia nie może nagradzać oskarkiem.

La_Pier

W sumie po co się wkurzać o jakieś laurki?

Savio_Dan

Nie wściekam się, tylko mówię jak jest. Wiadomo, że ten Oscar nie jest Andersonowi potrzebny do szczęścia.

La_Pier

a nagrodzony oscarem To Nie jest kraj dla starych ludzi ? W sumie nie pokazywał Ameryki w dobrym świetle .

ocenił(a) film na 10
La_Pier

Andersonowi Oscar potrzebny tak jak pochodzenie, chyba, że Ty masz problem w kwestii czyjejś proweniencji...co oczywiście da się wywnioskować po treści zamieszczonej wiadomości...

ocenił(a) film na 10
literkaABC

przy okazji nadmienię, iż dystrybucję filmu powzięło The Weinstein Company...

użytkownik usunięty
La_Pier

To prawda, że w Hollywood rządzą żydy. Dobrze, że są jeszcze tacy reżyserzy i aktorzy, którzy nie klękają przed tym narodem. Chociażby Mel Gibson.

Tyle że Gibson to mierny reżyser. Same gnioty nakręcił.

użytkownik usunięty
La_Pier

To nie znaczenia, mówiłem o człowieku. A Gibson ma jaja.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
martusia077

Zbyt ambitny? Pominięty?
Dajcie spokój! Dawno nie widziałam tak kiepskiego filmu. Absolutnie o niczym, rozmyta fabuła, to dopiero nudy jak flaki z olejem.

ocenił(a) film na 8
Frida_2

A ty się tam znasz...

Redil

Niech mnie ktoś oświeci i napisze o czym jest ten film ? :-)

ocenił(a) film na 3
maciekk_3

Film jest o tym, jak nieprzystosowany społecznie marynarz spotyka na swojej drodze manipulatora prowadzącego sektę. Zapatruje się w niego i skacze jak marionetka pociągana za sznurki.

Frida_2

No tak...:-)

Frida_2

kłamiesz. to smutne.

ocenił(a) film na 3
aviator48

Kłamię? Co jest nieprawdą w tym, co napisałam?

Frida_2

wieeeeleee rzeczy. Odpowiedniejsze byłoby napisanie, że łżesz, bo tryb kłamania który uprawiasz jest bardzo niskich lotów.
Pierwsze z brzega - to tytułowany przez Ciebie 'manipulator' zapatruje się w tytułowanego przez Ciebie 'nieprzystosowanego społecznie marynarza'. Nie wiem co jest gorsze, to że łżesz, czy to że uczciwie nie dostrzegasz tych rzeczy w tym filmie, potem wypisujesz że jest kiepski... słabo

ocenił(a) film na 3
aviator48

Po pierwsze radzę się dobrze zapoznać ze składnią. To marynarz zapatruje się w manipulatora - tak jest i nie ma co temu zaprzeczać.
I jakich rzeczy nie dostrzegam?
Widzę, że ciężko Ci idzie obrona filmu, a dość łatwo atakowanie mnie. Proponuję zmienić proporcje.

Frida_2

jaka obrona filmu? film broni się sam

Relacja "marynarz" -> "manipulator" którą z uporem maniaka wprowadzasz, to tylko najprostsza płaszczyzna filmu, którą dostrzega osoba słabo znająca się na budowaniu postaci.

Radzę dobrze zapoznać się z filmem.

aviator48

znowu oberwał uzytkownik :P

ocenił(a) film na 3
Redil

A co Ciebie urzekło w tym filmie?

ocenił(a) film na 8
Frida_2

Nie no kolejna osoba, która pisze "film o niczym".
Nie zrozumiem filmu wiec napisze, ze jest o niczym. Hehe. :-]

ocenił(a) film na 3
elo84

Hehe :-/
Oświeć mnie więc.

ocenił(a) film na 8
Frida_2

Oświecam Cię więc. :D A tak BTW za samą grę aktorską należy się co najmniej 7 :P Nie ładnie zaniżać oceny.

ocenił(a) film na 3
elo84

Nie mam argumentu, więc nic nie napiszę. Albo nie - napiszę "Oświecam Cię więc :D"
Oczywiście, Phoenix zagrał świetnie, bardzo wyrazista postać i zapada w pamięć, ale to nie powód, by wychwalać cały film.

ocenił(a) film na 8
Frida_2

I główny powód by nie zaniżać oceny.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
elo84

Szkoda, że nie mogę ocenić gry aktorskiej każdego z osobna, wtedy Phoenix dostałby ode mnie wysoką notę.
Ale zastanowię się jeszcze nad podwyższeniem oceny, masz rację.

ocenił(a) film na 8
Frida_2

To z tych genialności mamy grę aktorską, ale film nie tylko na tym polega... Czekam na dalsze 'oświecenia' wielbicieli tego filmu!

ocenił(a) film na 3
adryanusz_88

O! Przypominasz mi, że miałam się zastanowić.
...
Zastanowiłam się i nie podwyższam. Gniot! Gniot! Gniot!

martusia077

Dostał nominacje za wszystko, w czym był dobry. Andersona chyba zjadły własne ambicje.

ocenił(a) film na 7
NickError

Dokładnie, jeśli ten film za co powinien dostać nominacje to tylko za aktorstwo i dostał, ale za nic innego. Mógłbym się zgodzić ze stwierdzeniem natomiast że to Phoenix został "bestialsko pominięty przez akademię" bo powinien wygrać Oscara, pokonując i tak świetnego DDL.

ocenił(a) film na 10
martusia077

Zgadzam się w zupełności z Twoją oceną. Pozycja "niezły" wśród tutejszej filmwebowej społeczności jest wręcz śmieszna! Film jest wyśmienity i zasługuje na co najmniej "bardzo dobry"...

MF13

Ten film tak bardzo stara się być wielki, że momentami aż razi to wszystko sztucznością. Phoenix jest genialny, ale momentami tak szarżuje, że jego postać wydaje się być karykaturą. Gdyby Anderson dał mu kilka spokojniejszych, czy po prostu "ludzkich" scen, byłaby to najlepsza rola roku.

ocenił(a) film na 10
NickError

Pomimo wszystko mnie oczarował, przebijając nawet samego Daniela Day-Lewisa. Szarżowanie w wykonaniu Phoenixa całkowicie mnie przekonało - facet jest genialny w kreowaniu tzw. psycholi xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones