film

Moja dziewczyna

My Girl
1991
1h 42m
7,5 50 931
ocen
7,5 10 1 50931
7,2 8
ocen krytyków
Jedenastoletnia Vada wraz z początkiem wakacji wkracza w okres dojrzewania fizycznego i emocjonalnego. Zobacz pełny opis
Moja dziewczyna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Popcorn
Film zdobył nagrodę Złoty Popcorn oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Jedenastoletnia Vada Sultenfuss (Anna Chlumsky) mieszka z owdowiałym ojcem (Dan Aykroyd) i schorowaną babcią (Ann Nelson). Pan Sultenfuss, właściciel zakładu pogrzebowego, zatrudnia nową pracownicę - Shelly DeVoto (Jamie Lee Curtis). Zadaniem tej nieco zwariowanej kobiety jest robienie makijażu nieboszczykom. Samotny i zgorzkniałyJedenastoletnia Vada Sultenfuss (Anna Chlumsky) mieszka z owdowiałym ojcem (Dan Aykroyd) i schorowaną babcią (Ann Nelson). Pan Sultenfuss, właściciel zakładu pogrzebowego, zatrudnia nową pracownicę - Shelly DeVoto (Jamie Lee Curtis). Zadaniem tej nieco zwariowanej kobiety jest robienie makijażu nieboszczykom. Samotny i zgorzkniały mężczyzna szybko zakochuje się w Shelly. Córka postanawia zapobiec ewentualnemu małżeństwu ojca, bo jest o niego zazdrosna. W realizacji planu pomaga jej najlepszy przyjaciel Thomas (Macaulay Culkin), z którym Vada spędza wiele czasu.

boxoffice
$59 489 799 w USA
budżet
$17 000 000
studio
Columbia Pictures Corporation / Imagine Entertainment
tytuł oryg.
My Girl
inne tytuły
Charlie Korsmo odrzucił możliwość wcielenia się w Thomasa J. Sennetta, by zagrać Jacka Banninga w filmie "Hook".  Do tej roli rozważano też Elijaha Wooda. Angaż otrzymał jednak Macaulay Culkin, gdyż był bardziej popularny.
Do wcielenia się w postać Harry'ego Sultenfussa rozważani byli: Tim AllenChevy Chase (miał zbyt małe doświadczenie w dramatycznych rolach), Steve Martin (był zajęty pracą na planie filmu "Ojciec panny młodej") i Bill Murray (nie mógł przyjąć angażu ze względu na udział w komedii "Co z tym Bobem?").
Kiedy Vada rozmawia z ojcem na łóżku, ojciec kładzie obok niej wypchanego zwierzaka. W następnej scenie zwierzak znika.
Chyba każdy kinomaniak widział w dzieciństwie film, do którego dziś zawsze wraca z przyjemnością, a kto wie - może nawet z sentymentalną łezką w oku. Film, który przywołuje nie tylko wspomnienia z okresu, kiedy oglądało się go poraz pierwszy, ale też uczucia z tym związane. Dla mnie takim filmem jest "Moja dziewczyna". Na podstawie scenariusza... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Łezka się w oku kręci

ocenił(a) film na 10

10/10 Bez wątpienia film dzieciństwa. Ryczałam na nim tak samo jak przy śmierci Mufasy. Dawno
już nie widziałam tego filmu i nie wiem jakie emocje teraz by mi towarzyszyły ale za dzieciaka ten
film zrobił na mnie największe wrażenie ze wszystkich jakie do tej pory oglądałam. Do dnia
dzisiejszego często do niego...

więcej

To jest...

ocenił(a) film na 9

Bardzo, bardzo piękne!!! Polecam!!!

Urocze

ocenił(a) film na 9

Prawdziwe,wzruszające,budzące nostalgię. Fajnie odmalowany klimat przedmieść z lat 70-tych. Ciekawa historia dojrzewajania małej dziewczynki w bardzo dziwnym domu. Babcia rządzi!

Ten film jest ulubionym filmem mojego dzieciństwa. Nawet teraz po tylu latach oglądając go wzbudza we mnie ogromne emocje, łzy same cisną się do oczu. Film jest po prostu piękny. Polecam go każdemu kto jeszcze jakimś cudem go nie widział.

wielki i łagodność płynie od tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones