film

Moja dziewczyna

My Girl
1991
1 godz. 42 min.
7,5 50 452
oceny
7,5 10 1 50452
11 765
chce zobaczyć
7,0 5
ocen krytyków
Jedenastoletnia Vada wraz z początkiem wakacji wkracza w okres dojrzewania fizycznego i emocjonalnego. Więcej Mniej
Moja dziewczyna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Popcorn
Film zdobył nagrodę Złoty Popcorn oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Jedenastoletnia Vada Sultenfuss (Anna Chlumsky) mieszka z owdowiałym ojcem (Dan Aykroyd) i schorowaną babcią (Ann Nelson). Pan Sultenfuss, właściciel zakładu pogrzebowego, zatrudnia nową pracownicę - Shelly DeVoto (Jamie Lee Curtis). Zadaniem tej nieco zwariowanej kobiety jest robienie makijażu nieboszczykom. Samotny i zgorzkniałyJedenastoletnia Vada Sultenfuss (Anna Chlumsky) mieszka z owdowiałym ojcem (Dan Aykroyd) i schorowaną babcią (Ann Nelson). Pan Sultenfuss, właściciel zakładu pogrzebowego, zatrudnia nową pracownicę - Shelly DeVoto (Jamie Lee Curtis). Zadaniem tej nieco zwariowanej kobiety jest robienie makijażu nieboszczykom. Samotny i zgorzkniały mężczyzna szybko zakochuje się w Shelly. Córka postanawia zapobiec ewentualnemu małżeństwu ojca, bo jest o niego zazdrosna. W realizacji planu pomaga jej najlepszy przyjaciel Thomas (Macaulay Culkin), z którym Vada spędza wiele czasu.

boxoffice
$59 489 799 w USA
budżet
$17 000 000
studio
Columbia Pictures Corporation / Imagine Entertainment
tytuł oryg.
My Girl
inne tytuły
Charlie Korsmo odrzucił możliwość wcielenia się w Thomasa J. Sennetta, by zagrać Jacka Banninga w filmie "Hook".  Do tej roli rozważano też Elijaha Wooda. Angaż otrzymał jednak Macaulay Culkin, gdyż był bardziej popularny.
Do wcielenia się w postać Harry'ego Sultenfussa rozważani byli: Tim AllenChevy Chase (miał zbyt małe doświadczenie w dramatycznych rolach), Steve Martin (był zajęty pracą na planie filmu "Ojciec panny młodej") i Bill Murray (nie mógł przyjąć angażu ze względu na udział w komedii "Co z tym Bobem?").
Kiedy Vada rozmawia z ojcem na łóżku, ojciec kładzie obok niej wypchanego zwierzaka. W następnej scenie zwierzak znika.
Chyba każdy kinomaniak widział w dzieciństwie film, do którego dziś zawsze wraca z przyjemnością, a kto wie - może nawet z sentymentalną łezką w oku. Film, który przywołuje nie tylko wspomnienia z okresu, kiedy oglądało się go poraz pierwszy, ale też uczucia z tym związane. Dla mnie takim filmem jest "Moja dziewczyna". Na podstawie scenariusza... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych