PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1096}

Monty Python i Święty Graal

Monty Python and the Holy Grail
8,0 170 358
ocen
8,0 10 1 170358
8,1 34
oceny krytyków
Monty Python i Święty Graal
powrót do forum filmu Monty Python i Święty Graal

Który film bardziej się Wam podoba i dlaczego? Osobiście wolę ten wcześniejszy. Ograniczony budżet nie stanowił dla Pythonów większego problemu - konie zastąpiono orzechami kokosowymi. Mistrzowie parodii i absurdalnego humoru powołali do życia wielu dziwnych bohaterów, m.in. rycerza o trzech głowach, krwiożerczego królika, rycerzy Ni... Film ten bardziej przypadł mi do gustu.

ocenił(a) film na 8
MCwalter01

Film na swój sposób genialny...
Właśnie ten absurdalny humor jest największą zaletą Świętego Graala, wszyscy ci Rycerze Ni czy królik-morderca tworzyli niepowtarzalny klimat.
Żywot Briana zaś jest już bardziej satyryczny i dojrzały.

Oba filmy świetne!

MCwalter01

"Żywot..." zdecydowanie podobal mi sie bardzej. Moze to przez te 'luzne' ukazanie religii.

MCwalter01

Oba są bardzo dobre, ale każdy jest inny. Ja wole Briana, ale Graal też
wspaniały....

ocenił(a) film na 9
MCwalter01

Bardzo trudny wybór. Chyba jednak odrobinę bardziej podoba mi się "Żywot Briana" :)

użytkownik usunięty
MCwalter01

A niech mnie brodate niewiasty ukamienują, ale jednak Żywot Briana podobał mi się dużo bardziej niż Graal. A dlaczego? Chyba dlatego, że w bardzo angielski sposób nabijał się z religii i tematów, które dla wielu mieszkańców naszego ciemnogrodu są TABU. ;)

ocenił(a) film na 8
MCwalter01

Dla mnie Graal był o wiele lepszy. Żywot nie był moim zdaniem zbyt pomysłowy, po prostu początki chrześcijaństwa w krzywym zwierciadle.

Za to Graal jest niepowtarzalny - wątek z czarownicą , królik, jaskółki, babrający się w błocie chłop-polityk .

Graal - 8/10
Żywot - słabe 7/10

ocenił(a) film na 10
krzychun

Oba filmy uwielbiam, ale jednak stawiam na Świętego Graala :) To mój ulubiony film i mogę go oglądać w kółko :) Może wynika to z mojej małej do klimatów Średniowiecznych ;)

ocenił(a) film na 6
MCwalter01

"Żywot Briana" zdecydowanie, jest dużo bardziej dosadny i trafny, dobitniej wyśmiewa pewne czasy i postawy, co sprawia, że ma więcej głębi. W "Graalu" jest tego mniej, więcej znajdziemy tu absurdalnego humoru, to już mnie mniej przekonuje. Mam wrażenie, że te filmy i humor w ogóle się już nieco starzeją...

użytkownik usunięty
Fiorentinka

Starzeją się? xD To się NIGDY nie zestarzeje! Gdzie w naszych czasach szukać tak mistrzowskiego humoru jak u Pythonów?? No powiedz, bo dzisiejsze "komedie" to w większości żenada a nie humor.

ocenił(a) film na 8

Podpisuję się pod tą wypowiedzią :)
My się starzejemy, a te komedie są ponadczasowe....

ocenił(a) film na 6

Odnośnie współczesnych komedii to przyznaję rację :) Mam na myśli to, że filmy Pythonów są w takiej trochę starzejącej się konwencji, wiele dłużyzn, nieco zbędnych dialogów, takie pojedyncze rzeczy; mówię "nieco starzeją", nie żeby to był generalnie jakiś archaizm...

użytkownik usunięty
Fiorentinka

Dla mnie taka "konwencja" jest po prostu idealna i żadnych "zbędnych dialogów" nie zauważyłem :) Nie każdemu podchodzi to co innym- proste.

ocenił(a) film na 10
MCwalter01

"Żywot Briana", ponieważ ma bardziej rozwiniętą fabułę.

ocenił(a) film na 10
MCwalter01

Oba filmy mi się podobały, ale jednak zdecydowanie bardziej śmieszy mnie Święty Gral. Można to oglądać bez przerwy i nigdy się nie znudzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones