PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107805}
5,5 33 909
ocen
5,5 10 1 33909
4,3 19
ocen krytyków
Mortal Kombat
powrót do forum filmu Mortal Kombat

Pomijam już fakt, że to Mortal Kombat bez Mortal Kombat, ale po kolei. Film o niczym, nie dzieje się tu nic ciekawego, piszę ten post na 15min przed końcem filmu, więc emocje na gorąco, mało mnie zresztą obchodzą te ostatnie minuty, bo już nie uratują niczego. Miałkie dialogi, nudne postacie, montaż to chyba ślepy 15 latek robił, nic tylko jechać do Hollywood i robić karierę skoro takie bałwany pracują teraz w studiu od Władcy Pierścieni. Gdyby nie Kano i fajnie wyglądający Sub Zero to ten film nie oferuje absolutnie niczego, Z głupszych rzeczy to miało być krwawo, a więcej krwi to w starych filmach akcji było. Tak, pewnie walka Cole z Sub Zero za chwilę dorzuci trochę krwi, ale biorąc pod uwagę ile było pitolenia o tym przed premierą to jakiś żart chyba. Przed premierą koledzy przekonywali mnie, że to nie będzie miało startu do 1 części z 1995, ale ja się tylko zaśmiałem. A teraz? Ten film jak dla mnie to nawet startu do 2 części nie ma. DRAMAT.

ocenił(a) film na 2
miltenqaz

O, to, to, to ! Ja czekałam na turniej, ale jednak 20 minut przed końcem zorientowałam się, że to już końcówka i MK nie będzie. To jak zrobienie jejecznicy bez jajek albo parówek bez mięsa...A nie, czekaj, to ostatnie to całkiem możliwe. Ten film to jedna wielka udawana parówka.

ocenił(a) film na 8
Jo_Many

Film jest prequelem do turnieju... Turniej będzie w następnej części. Ta część była tylko wstępem pokazującym jak Shang Tsung chciał zabić wojowników przed rozpoczęciem turnieju ;)

Ola3344

No jak film o wielkim turnieju Mortal Kombat może być bez turnieju Mortal Kombat? Co to do ku**y było?

Remigiusz189

Super film w uniwersum Mortal Kombat :D Druga część będzie niszczyć. Mam nadzieję że zrobią też trzecią.

NieMamSwojegoZdania

Film super pod warunkiem że mowa o tym z lat 90-tych, bo to coś to było totalne gówno

Remigiusz189

No tych z 90-tych zrobili serię całą. Celowali w kino klasy Z i im wyszło. Ten nowy od starych różni się przede wszystkim tym, że jest klasy S+

NieMamSwojegoZdania

Hahahahahahaha chyba tylko dla kogoś bez gustu i mózgu, ta wersja jest gównem nawet przy części drugiej z lat 90-tych co do której większość ludzi zgadza się że nie była zbyt udana, to może jest klasa S+ ale w alfabecie ludzi ułomnych, skrzywionych i przez życie skrzywdzonych 

Remigiusz189


Hahahahahahaha chyba tylko dla kogoś bez oczu ta stara jedna czy druga część jest choćby porównywalna do tej nowej.

ocenił(a) film na 3
Ola3344

ale nie pykło. I drugiej, trzeciej, czwartej.....n...... części nie będzie.

tzwierzchowski

Będzie :) Już obsadzili większość na drugą część i ruszają, i super bo dobry film że miodzio! :D

Ola3344

to nie jest zaden prequel do turnieju bo w drugiej czesci o ile kiedykolwiek wyjdzie bedzie juz tylko wojna swiatow jak w anihilacji i zgodnie z tym co powiedzial w koncowce Shang Tsung. turniej to byl w samej koncowce kiedy spawnowali postacie na typowych dla gier arenach w formule 1v1 i 2v2. wiecej to mialo wspolnego z sama gra niz cale oryginalne MK1, tak samo zreszta jak i postacie.

ocenił(a) film na 4
miltenqaz

popieram. niestety, jako fan MK mocno się zawiodłem. Zbyt wielkie oczekiwania, film sprowadził mnie na ziemie.. idę się dobić, idę oglądać SMOLEŃSK

miltenqaz

Zgadzam sie 100% dodam jeszcze że tak dumnie zapowiadana choreografia walk to jakaś kpina, do piet nie dorasta części pierwszej z 90 lat.

ocenił(a) film na 4
miltenqaz

Jako fan serii gier już od MK2, mający sentyment do filmu z 95ego roku jestem rozczarowany nową produkcją. Niepotrzebnie się nastawiałem po trailerze i obietnicach twórców na coś wyjątkowego. Film jest nudny, byle jaki, bez polotu. Gra aktorska i jej obsada to chyba jako żart jest (poza Sub Zero i Kano, bo w roli Sonii to każda ładna blondynka by się spisała...). Film bym ocenił na 3/10, nostalgia jednak daje mu słabą czwórkę. Może twórcy wyciągną wnioski z opinii ludzi i część druga tej trylogii będzie lepsza. Oby.

Apiseq

Ja przez sentyment daję właśnie 3, kurła grałem w Mortala jeszcze za łebka na automatach w salonach gier, jeszcze w te pierwsze wersje, film z lat 90 był dla mnie kozakiem, druga część już bardziej mnie rozczarowała, dlatego gdy po latach dowiedziałem się że powstaje kolejna odsłona byłem zachwycony, po obejrzeniu stwierdzam że nawet ta dwójka była lepsza niż ten gniot

Remigiusz189

przeciez nowy MK ma wiecej wspolnego z samym swiatem MK i grami MK niz oryginalny film. to juz film animowany ktory wyszedl w tym samym czasie mial wiecej wspolnego z ta seria niz oryginalny kinowy film, ktory nie wiedziec czemu robi tu za punkt odniesienia do czegokolwiek. tamtem film byl zwyczajnie slaby i malo co mial wspolnego z samym MK. no to juz wiesz w czym tkwi Twoj blad.

ssijto

Co ty dupisz?

ocenił(a) film na 4
miltenqaz

Ja już po trailerze wiedziałem, że to będzie bez podjazdu do 95 jak zobaczyłem Liu Kanga to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Film pomimo fajnych kostiumów jest spisany na starcie przez jakichś kompletnych imbecyli od castingu, którzy oczy to mieli chyba w d... Nie można zrobić filmu o walkach, jeśli takowe tnie się co 1 sekundę i zmienia kamerę nie dając możliwości pokazu nawet takim gościom, którzy znają się na rzeczy jak Joe Taslim. Mk z 95 to kwintesencja pokazów kaskaderskich, sam Robin Shou był przecież kaskaderem, tak samo jak Chris Cassamasa, Keitch Cooke (Scoorpion, Sub) nie byli aktorami. No ale nie, lepiej wziąć jakieś emo dziecko Ludi Lin na zwycięzce turnieju, odrzucić motywy muzyczne, wszystko oprzeć o CGI no i przecież fani takich filmów typu Avengers będą zachwyceni... Dla mnie porażka, pomimo kiczu film z 95 trzymał klimat jak nie wiem, postacie trafiały do odbiorcy (jako dziecko bałem się Carey Hiryouki-Tagawy jako ShangTsunga jak cholera), choreografia to kwintesencja kina kopanego i o wiele chętniej wrócę do starego Mortala niż tego CGI shitu. Nawet Mortal Annihilation miał więcej z klimatu Mortal Kombat.

miltenqaz

Zgadzam się w 100%, straszna chała i tłumaczenie, że to prequel czy tam wstęp do turnieju, to bullcrap, bo film zawodzi na każdej linii, jest zwyczajnie nudny, rozlazły i niewciągający kompletnie. Jakieś tempo? Akcenty? Rozdziały? Wiadomo, że nie ma co spodziewać się tu Almodovara czy Jarmusha, ale kino rozrywkowe może się spokojnie bronić bez ambitnej fabuły czy genialnego aktorstwa. Film jest strasznie niespójny, jaka to miała być konwencja? Na śmieszno? Na poważnie? Bo z filmu bije i tandetny patos i słaby humor (oprócz kwestii Kano o sombrero - to było dobre:) No i dla kogo ten film jest przeznaczony? Za krwawy i zbyt dużo bluzgów jak na film dla młodzieży, zbyt naiwny dla starszych. Szkoda, stary MK jak na swoje czasy był rewelacyjny, potem była jeszcze całkiem fajna seria miniepizodów na YT (MK: Legacy chyba), szkoda że to się wtedy nie rozwinęło.

ocenił(a) film na 10
voythaz55_2

Mocno przesadzacie

ocenił(a) film na 4
Prolanc

Ocenianie tego filmu 10/10 jest przesadą.

Prolanc

Oceniłeś to na 10? Czym byłeś naćpany w trakcie seansu? Bo widzę że dobrze klepie, też chętnie spróbuję

ocenił(a) film na 10
voythaz55_2

Oglądałem 3x i obejrzę ponownie, ludzie Narzekajcie dalej na wszystko, nawet jak by było po waszej myśli to i tak byście narzekali i tak bez końca.

ocenił(a) film na 4
deep1984_84

Film jest do kitu, sceny walki trwają kilkanaście sekund. Montaż tych scen chyba ktoś po pijaku robił, fabuła jest o niczym. Wiele rzeczy nie są spójne, i dużo rzeczy zmieniali w porównaniu do gier. I ta cała arkana :-D

deep1984_84

Nie sądzę. Nie masz pojęcia o prawdziwym Mortalu dając tej podróbce 10. Tragedia.

użytkownik usunięty
miltenqaz

"Mortal Kombat bez Mortal Kombat"


 - film bez ładu i składu, gdyby nie odwołanie się do pierwowzoru, to wyłączył bym ten crap zaraz na początku a tak dotrwałem do końca licząc, że się rozkręci ale nic z tego - wyjątkowa chała - może nie gniot ale u mnie prawie i tylko 4/10 i to max.
Reżyser niech pozostanie przy filmach krótkometrażowych, bo w niemal dwugodzinnych produkcjach daje d.py po całości.

miltenqaz

Dokładnie identczne wrażenie odniosłem, film o wielkim turnieju Mortal Kombat bez Mortal Kombat kurła WTF? Nudny jak flaki z olejem, główny bohater (Liu Kang) nawet tu nim nie był a jakąś piździochą, to samo książę Goro, no ja pie***le co do kurły?

ocenił(a) film na 5
Remigiusz189

Z ciekawości - dlaczego Liu Kang jest głównym bohaterem?

drax86

Yyyyy bowiem tak autor wymyślił?

drax86

Bo Liu Kang zawsze był głównym bohaterem jak i w grach tak i w filmach. Idąc chronologicznie to Liu Kang wygrał 3 pierwsze turnieje. Ale nie ważne czy Liu czy kto inny jest głównym bohaterem jak film nie potrafi oddać klimatu to nic to nie zmienia.

ocenił(a) film na 5
ChubakaCieLubi

prawda, no i mocno na siłe wplatane kwestie z gier typu Finish him czy Flawless victory brzmią tutaj mega sztucznie, jakieś nawiązanie jest ale lepiej, gdyby go nie bylo

ocenił(a) film na 8
miltenqaz

Kano ci się podobał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones