1 godz. 45 min.
4,9 15 559
ocen
4,9 10 15559
3 095
chce zobaczyć
3,8 5
ocen krytyków
{"rate":3.8,"count":5}
{"type":"film","id":812431,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Na+bank+si%C4%99+uda-2019-812431/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Na bank się uda
 • jacek_jarocki ocenił(a) ten film na: 3

  Koszmarne polskie kino. Ani to komedia - bo śmieszne nie jest, ani film sensacyjny, gdyż akcja ciągnie się jak flaki z olejem. Skopane jest tu wszystko: scenariusz, gdzie najważniejsze rzeczy dzieją się przypadkiem, a pojęcie motywu nie istnieje. Montaż, który razi błędami (scena w przyczepie to coś, co nigdy nie powinno opuścić studia). Aktorstwo: szkoda doświadczonych, ale fatalnie poprowadzonych aktorów, którzy grają na pół gwizdka. Do tego dochodzi pan Józef Pawłowski, który oficjalnie zgarnia nagrodę dla najbardziej bezpłciowego bohatera dekady. Najgorsze jest to, że już od pierwszej sceny widać zamysł reżysera, by iść po linii najmniejszego oporu, by upieprzyć coś najmniejszym kosztem - a nuż widz łyknie. I niektórzy łykają, o czym świadczą pojedyncze rechoty na kinowej sali (trzeźwości rzeczonych osób nie sprawdzałem, więc nie wiem - może promile pomagają zdzierżyć to coś). Jeżeli jednak śmieszy nas coś więcej niż kabaretowy bluzg, to na film naprawdę szkoda kasy i czasu. Ogólnie rzecz biorąc - okropność.

 • duzehalo ocenił(a) ten film na: 3

  jacek_jarocki Ten scenariusz chyba najbardziej filmowi ciąży. Z taką ch... słabą reżyserią dobry materiał by się może jeszcze jakoś bronił. Jeśli byłby choćby zabawny, już pal licho logikę! Tym bardziej, że obsada przynajmniej w połowie nie jest zła. Ale ten scenariusz... Borze szumiący, załamałam ręce przy scenie i tym co następuje. Jakieś potrójne skoki w chronologii (na co to komu, nawet suspensu przez to nie ma), idiotyczne pomysły w stylu "jak przeszczep serca ma być szybko to najlepiej prywatnie i w Niemczech" XD Tak, bo już jesteśmy na etapie drukowania w 3D zgodnych tkankowo serc XD Nie mówiąc o tym, że nie wiem jak mają ten przeszczep z więzienia zrobić? XD I ta końcówka. Koszmarne.

  Sceny hakowania oczywiście że nijak się mają do czegokolwiek, nie mówiąc o scenie, gdzie bohater próbuje złamać hasło z użyciem brute force... ręcznie wpisując po kolei możliwe hasła.

  Jedyna scena jaka mnie rozbawiła, to "wYrZuCiLi mNiE z PoLiCjI", ale to akurat całkiem niezamierzenie XD

 • karson_z ocenił(a) ten film na: 3

  jacek_jarocki właściwie nic dodać nic ująć. Film był słaby i stanowił kolejny dowód na to, że w tym kraju nie ma dobrych scenarzystów i reżyserów - chyba że tacy są jednak głęboko ukryci bo bez odpowiednich pleców. Dlatego też zamiast kręcić filmy dobre finansuje się takie badziewia, bo zarobić musi ktoś z góry ustalony