Film

Always

1989 2 godz. 3 min.
6,6 2 148
ocen
6,6 10 1 2148
1 662
chce zobaczyć
{"rate":2.0,"count":1}
{"id":"3802","linkUrl":"/film/Na+zawsze-1989-3802","alt":"Na zawsze","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/38/02/3802/6934181.2.jpg"}
Pete ginie w katastrofie samolotu. Wkrótce powraca jako duch, by pomóc ukochanej, Dorindzie, rozpocząć nowe życie.

Pete (Richard Dreyfuss) jest cywilnym pilotem uczestniczącym w akcjach gaszenia pożarów. Pewnego dnia, podczas jednej z takich akcji jego samolot ulega katastrofie. Pete ginie, ale powraca na ziemię jako duch, aby być w pobliżu swojej ukochanej Dorindy (Holly Hunter).

boxoffice
$74 134 790 na świecie
$43 858 790 w USA
$30 276 000 poza USA
budżet
$31 000 000
na podstawie
David Boehm (materiały do scenariusza, historia) / Chandler Sprague (materiały do scenariusza, historia)
studio
Amblin Entertainment / U-Drive Productions / United Artists / Więcej...
inne tytuły
Zawsze (alternatywna pisownia) Polska
Więcej...
Tom Cruise odrzucił propozycję zagrania roli Teda Bakera.
Z początku scenariusz przewidywał, że Hap będzie mężczyzną. Steven Spielberg chciał, aby zagrał go Sean Connery. Gdy jednak ten okazał się niedostępny, reżyser zmienił płeć postaci i zaprosił na plan Audrey Hepburn.
W scenie w klubie strażacy wychodzą z umywalni, a ich koszule są wciąż brudne. Gdy zaczynają tańczyć z Dorindą, koszule stają się czyste.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Cd.

  kamykglaz ocenił(a) film na 10 

  Cudowny film. W tym obrazie maczały swoje pachnące skrzydła anioły!

  1
  • 7/10

   Pauleta ocenił(a) film na

   bardzo przyjemne w odbiorze kino, Spielberg trochę w nietypowy dla siebie sposób, ale znalazło się tu miejsce dla jego charakterystycznych elementów; tematycznie to nie poziom "Uwierz w ducha", ale również urzekające i trochę naiwne kino; na plus również muzyka i świetne aktorstwo Dreyfussa i Hunter Moja ocena: ... więcej

   1
   • 3/10- usypiacz

    diego88 ocenił(a) film na

    Film oceniam krótko i bez specjalnej taryfy ulgowej- po prostu, fatalny! Dobra obsada nijak się miała do realizacji, aktorzy kompletnie sobie nie poradzili, ale nie była to ich wina aż tak tylko tragicznego scenariusza, strasznie dłużących się scen, bardzo monotonnie rozpisanych dialogów (oglądając miałem ... więcej

    1
    • nie jest taki zly

     sivy ocenił(a) film na

     W sumie nie jest taki zly, da sie go obejrzec, sa niektore sceny nudne ale na szczescie jest ich malo. Gra aktorow jest na dobrym poziomie. Na nudny wieczor w sam raz.

     1
     • Cudowny film!

      kamykglaz ocenił(a) film na 10 

      Cudowny film!!

      Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.