PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542576}

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
7,4 192 046
ocen
7,4 10 1 192046
5,5 51
ocen krytyków
Narodziny gwiazdy
powrót do forum filmu Narodziny gwiazdy

A star is born 9/10

ocenił(a) film na 9

Duze WOW. Nie jestem milosnikiem Lady Gaga, nie slucham muzyki pop, ale przyznac musze ze kobieta ma talent, muzyczny i aktorski.
Troche mieszane uczucia co do filmu. Jest to typowy melodramat, historia o milosci, mnostwo elementow biograficznych z zycia Lady Gaga (poczytalem o niej po filmie).

Fabula troche banalna, ale niezwykle wzruszajaca, bez wiekszych twistow ale mimo wszystko, ogladajac na duzym ekranie ze swietnym naglosnieniem - przyznam ze ciarki przechodzily mi kilka razy po plecach, zwlaszcza gdy filmowa Ally zaczela spiewac.

Film nie tylko dla Lady Gaga ale przede wszystkim dla Coopera. Nie tylko za rezyserie czy wspolscenariusz, ale aktorstwo. Ten gosciu otarl sie o wiele oskarow, ale moim zdaniem, ma duze szanse na nadchodzaca ceremonie.

Duzy plus za spiewnie na zywo. Ani Lady Gaga ani Cooper nie spiewali z playbacku w trakcie nagrywania. To naprawde widac na filmie, swiezosc, melodyjnosc, pare niedopracowan ale widac pelna naturalnosc.

Nastepny motyw ktory mnie uderzyl. Ostatnia piosenka Lady Gaga. Mam ogromne wrazenie ze byl to hold Whitey Houston. Gaga zaspiewala w stylu Whitney. Poza tym fabula filmu to rowniez niemal historia zycia Whitney jak i wielu 'fallen stars'.

Zachecam do ogladania. Duzy ekran, dobre naglosnienie - to jedyny opcja. Raz jeszcze, moze historia nie jest przewrotna, ale fajnie zobaczyc jak rodzi sie gwiazda.

Zeby z gory odpowiedziec na pytania, ogladalem przedpremiere w UK.

ocenił(a) film na 8
dabram17

No, liczyłem na takie opinie :)

W kwestii tej ostatniej piosenki - chodzi o "It's That Allright"? Podobno to obok "Shallow" drugi pewniak do oscarowej nominacji.

Jak tam sobie na drugim planie radzą Dave oraz Elliott? O tym drugim słyszalem, że tez swietna rola, jedna z lepszych w tym roku, ale ciekaw jestem kolejnych recenzji :)

ocenił(a) film na 9
Kuba_Marciniak

Obaj zagrali bardzo dobrze i swoim rodzaju. Elliott w typowym swoim stylu country, niemal co drugie slowo niezrozumialem dla mnie...haha.
Dave mial bardzo pozytywna role, tez zagral fajnie. Mial swoja dluga scene z Cooperem w czasie barbecue.

ocenił(a) film na 8
dabram17

No to super :)

Soundtrack juz zamowiony!

ocenił(a) film na 10
dabram17

Odnioslam dokładnie to samo wrażenie przy ostaniej piosence, hołd dla Whitney.

Ogólnie jestem filmem zachwycona. Bradley w pełni zaslużyl na Oskara.

ocenił(a) film na 9
dabram17

Piękny film - to prawda, że sama historia nie jest jakaś specjalnie wyjątkowa czy zaskakująca jednakże bardzo wzruszająca. Bardzo rzadko czuję takie ciary i wzruszenie jak przy piosence 'Shallow' - wbiło mnie w fotel i nie chciało puścić.
Mam nadzieję, że Bradley dostanie Oskara za tę rolę. Lady Gaga też pokazała się z jak najlepszej strony - nie wiedziałam, że tak dobra z niej aktorka. Naprawdę warto obejrzeć a przede wszystkim posłuchać Lady Gagi i Bradleya Coopera.

dabram17

Mam tego typu zarzut wobec Coopera, że ten moment odwyku tak szybko przeskoczył. I ten jego Jackson to może i jest swietnie oddany scenicznie (styl nauczyciela gry na gitarze i śpiewania Coopera czyli Lukea Nelsona) ale jednak wątek alkoholizmu utonął w kliszach i zamiast zaangażować się w sytuację Jacksona po prostu widziałem jak Cooper tak śmiesznie chodzi, wywraca się i mówi po alkoholu a są książki wspomnieniowe muzyków z odwyku. Coop gadał z Vedderem, mógł i ze Slashem ale czuć że wolał nie zagłębiać się aż tak w postać, w jej sytuację, w beznadziejnosc położenia, film miał być rasowym nawiązaniem do "Zlotej Ery Hollywood" no i jest ale żal, że Coop tak się poslizgal po temacie alkoholizmu i uzależnienia w ogóle. Chemia między aktorami, muzyka, wielka robota przy prowadzeniu Lady Gagi, jej rola. Widziałem film dotąd dwa razy, wałkuje soundtrack i to mój ulubiony film z tego roku.

ocenił(a) film na 9
dabram17

Znakomity film, nie wiedziałem że Lady Gaga jest taka śliczna bez makijażu. Bardzo ładnie ukazane jak to jest z managerami że wymagają tancerzy na scenie, i głupie występy i zmieniają artystkę na siłe a prawda jest taka że naturalnie śpiewa wprost genialnie, ma piękny głos i teraz porównajcie sobie jej występy w filmie do jej piosenki i teledysku np Poker Face..

ocenił(a) film na 8
dabram17

jestem bardzo mile zaskoczony jak Cooper zbudował autentycznosc postaci Jacksona Maine. Kupiłem go od razu; ujęcia kręcone zza pleców na scenie gdzie widać te fale publiki dodawały elektryzującego wrażenia że ten gość urodził się na scenie i tam pozostał.
Gaga świetna ale to Cooper moim zdaniem oddał całego siebie. Fantastyczny duet.
Zaraz po filmie poszedłem na koncert jednego z głównych obecnie polskich artystów ale sorry małomiasteczkowy artysta gibał się jak mógł ale ja przed oczami miałem tylko Bradleya... Jacksona z gitarą...

https://youtu.be/bo_efYhYU2A - nie trzeba isc na film zeby poczuc magie, wystarczy obejrzyc ten teledysk; magical

9/10

ocenił(a) film na 9
dabram17

Odmieniać Cię nikt nie uczył?

ocenił(a) film na 7
dabram17

Ja bym jeszcze dodał coś na co zwróciłem uwagę pod koniec filmu. Wierność. To też wyróżnia ten film. Nie ma zdrad, opuszczeń. On trwa przy niej, ona trwa przy nim :)

ocenił(a) film na 10
dabram17

Właśnie miałam wrażenie że ostatni występ Ally był taki właśnie w stylu Whitney Houston. Piękny utwór.

ocenił(a) film na 10
aniadolan1

Piękny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones