PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542576}

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
7,4 193 355
ocen
7,4 10 1 193355
5,5 54
oceny krytyków
Narodziny gwiazdy
powrót do forum filmu Narodziny gwiazdy

Mam bardzo mieszane uczucia po seansie. Historyjka miłosna jak każda inna, jak dla mnie za szybko rozwinął się ten związek (Nie miłość). Po pierwszych 30 minutach bylam zawiedziona i jeszcze ta najgłupsza scena jak Ally z kumplem rzuca robotę ot tak.
Generalnie irytowało mnie to, że to film o Bradley'u, choć jego upadek został bardzo dobrze zobrazowany. Brakuje mi natomiast backgroundu Ally - co to za panowie z którymi mieszka jej tata, co z jej mamą, jakiś szerszy kontekst. Dla mnie fabuła jest mocno przewidywalna, ale coś w tym filmie jest takiego, że wróciłam do domu i cały czas o nim myślę. Mimo wszystko piękne zdjęcia, trafnie zostało ukazane to co się dzieje w artystycznym środowisku, ile jest pokus i niebezpieczeństw i jak można skończyć. Chyba za dużo czasu poświęcili tej dwójce i ich szczeniackiej miłości, a mniej pokazali ją z psychologicznej strony, choć nie brak w niej emocji. Postać Ally, choć na mój gust dobrze zagrana, jest bardzo jałowa i wiem, że "przez wpływ producenta", jej zmianę wizerunku i tak dalej, ale nawet w relacji z Jackiem jest cały czas tak naiwnie zakochana i oprócz jednej sceny znosi jego nałóg jak jakiś cyborg, a życie z uzależnioną osobą musi dawać w kość. Liczyłam, że jej gwiazda rozbłyśnie jaśniej, ale cóż, trudno i darmo. Ostatnie 20 minut filmu zrobiło na mnie największe wrażenie (i nie mówię tutaj o samobójstwie) i chyba tylko dlatego nadal siedzi mi w głowie. Oscarowych szans nie widzę, no może dla "Shallow".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones