PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 47 549
ocen
7,2 10 1 47549
7,3 23
oceny krytyków
Nieodwracalne
powrót do forum filmu Nieodwracalne

Jak odebraliście końcową scenę ? Kiedy Monica Belluci leży na bajecznie zielonej trawie, czytając książkę "Eksperyment z czasem". Czy jest to scena początkowa, na co mogłaby wskazywać odwrócona chronologia filmu czy raczej jest to ukazana scene kilka miesięcy później po tych tragicznych wydarzeniach.. bo wydaje się, że Alex jest w zaawansowanej, kilkumiesięcznej ciąży leżąc na trawie w parku. Czyli jednak nie straciła dziecka... A może ze względu na to, że jest sama i bajeczny klimat wskazują na niebo .. ? Hehe ; ) Jak to odebraliście ?

ocenił(a) film na 9
Saimonse

To nie jest raczej kilka miesięcy później. Przecież ona mówiła Marcusowi że czytała ta książkę. Uwierz mi chciałabym żeby tak było, znaleźć w tym filmie coś co daje nadzieje. A tu tylko taka beznadziejność i niemożność.. Wszystko w tym filmie jest takie.. Dokonane.

ocenił(a) film na 7
Saimonse

Ja to odebrałam w ten sposób, że cały film dzieje się w ciągu jednego dnia, z tym, że chronologia jest zaburzona. SPOILER ...........................
Należy ostatnią scenę traktować jako początek historii, a więc Alex dowiaduje się, że jest w ciąży, potem jadą na tę imprezę rozmawiając. Potem ona wychodzi z imprezy, a w tunelu dochodzi do gwałtu. Itp. itd. Ciekawe czy ta dziewczyna to przeżyła.

ocenił(a) film na 9
Saimonse

Film został nakręcony od tyłu, ponieważ ma to ogromny związek z tytułem. Ma to pokazać, że takich traumatycznych zdarzeń, nie da się po prostu cofnąć i udać, że ich nie było. Nie da się tak jak w filmie zostać zgwałconą, a potem leżeć spokojnie na trawie. Są wydarzenia, które decydują o całym naszym życiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones