Permanent Vacation

1 godz. 15 min.
7,0 9 075
ocen
7,0 10 9075
7 089
chce zobaczyć
6,4 8
ocen krytyków
{"rate":6.375,"count":8}
{"type":"film","id":8117,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Permanent+Vacation-1980-8117/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nieustające wakacje
 • Carelia ocenił(a) ten film na: 8

  Bohaterowie filmu Jarmuscha mają jedną cechę wspólną - egocentryzm. Są samontni, bo są zaparzeni w siebie. Matka Alliego, weteran wojny wietnamskiej czy szalona Latynoska - wszyscy tkwią we własnym świecie, pochłonięci wyłącznie sobą i swoimi problemi. Tragedią Alliego jest to, że w przeciwieństwie do nich, nie szuka ucieczki w alkoholu, narkotykach czy fantazjach. Zachowując trzeźwy umysł, jako jedyny dostrzega beznadzieję życia w takim świecie.

  Film bardzo na czasie, problem samotności i egocentryzmu jest nie mniej aktualny w 2013 r., gdy oczekuje się od nas, że potwierdzimy naszą "wyjątkowość". Oczywiście, nie będą się dobrze bawili wielbiciele wartkiej akcji czy efektów specjalnych. Z kolei innych film przytłoczy ciężką atmosferą.

  Nie da się ukryć, że oglądając "Nieustające wakacje" można poczuć się trochę jak żołnierz z Wietnamu, który nie dość, że musiał przedzierać się w żółwim tempie przez błotnistą rzeką, to jeszcze mókł w rzęsistym deszczu, który miesiącami nie przestawał padać.

 • kristoferus6 ocenił(a) ten film na: 7

  Carelia Świetny opis bohaterów Jarmuscha, brawo!

  Zgadzam się, że nie jest to film dla wszystkich, ale ci którzy lubią chodź trochę "inne" filmy powinni go zobaczyć. Ja osobiście zatopiłem się całkowicie w atmosferze tego filmu i historii Alliego do tego stopnia, że zrobiło mi się trochę przykro gdy film dobiegł końca (O ironio zawsze narzekam na za długie filmy a teraz mi smutno, że ten nie był dłuższy).