PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34523}

Niewinne

L'Innocente
7,3 963
oceny
7,3 10 1 963
7,0 5
ocen krytyków
Niewinne
powrót do forum filmu Niewinne

Stary mistrz miał słuch absolutny na zmierzch świata arystokracji, który jest u niego tłem dla miłości, zawsze tragicznej, ginącej pod ciężarem ruin starej cywilizacji. W tym filmie nie pada ani jedno zbędne słowo. Każdy gest, przemilczenie, przedmiot, barwa, strój skomponowane są z precyzją japońskiej ikebany. A przecież niewiele trzeba było, aby z tej adaptacji d’Annunzia wyszło zwykłe romansidło.

ocenił(a) film na 10
kris_62

zgadzam się te ponad 2 godziny to perfekcja formy - mógłby ten film oglądać co miesiąc i wciąż no nowo wpadałbym w zachwyt nad mistrzostwem formy i treści u Viscontiego - a nawet zmierzch arystokracji to tylko u Viscontiego wstęp do ważniejszych rozważań, jedne z najlepszych filmów kostiumowych jakie dane mi było obejrzeć, ale polecam też "Zmysły" gdziej jest podobne mistrzostwo w operowaniu środkami artystycznymi, pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
ariel27

dziękuję, poszukam "Zmysłów"

ocenił(a) film na 10
kris_62

Visconti to mistrz drobiazgów, małych gestów. Wszystko jest u niego dopracowane do najmniejszego drobiazgu. Zgadzam się, że to reżyser mający słuch absolutny. Jakiś czas temu wróciłem do "Śmierci w Wenecji" teraz obejrzałem "Niewinne" i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem w jaki sposób Visconti robił zbiżenia. Są one tak świetne, tak wymowne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones