PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721161}
6,6 5 742
oceny
6,6 10 1 5742
4,8 8
ocen krytyków
Niewygodna prawda
powrót do forum filmu Niewygodna prawda

jak dla mnie jeden z filmów obowiązkowych, prawie jak Spotlight.

katiaD_filmweb

spotlight i big short dla mnie najlepszy filmy oscarowe, więc przekonuje mnie ;)

ocenił(a) film na 8
nowinka_filmweb

Popieram, czy macie jakies info gdzie mozna zobaczyć film??Oczywiście z napisami...jeśli już są...Dzięki za odp.

gosia1408

Film wszedł wczoraj do kin w Polsce :)))

ocenił(a) film na 8
qoobson41

Dzięki:) wiec sie wybiorę bo ponoć film niezły:))

gosia1408

Też mam zamiar właśnie się wybrać :) ale przede wszystkim ze względu na Cate :D W zwiastunie wypadła rewelacyjnie i swoją rolą w "Carol" przycmila trochę tę rolę :///

ocenił(a) film na 8
qoobson41

Zgadzam sie tez bardzo lubie i cenie sobie Cate ale nie powiem w Carol mi sie podobała jak i zreszta cały film, a zwłaszcza muzyka....:))Choć jak dla mnie to chyba jej jak na razie najlepszy film to Blue Jasmine:)

gosia1408

Tak! Muzyka w Carol był jedną z najładniejszych ścieżek dźwiękowych jakie kiedykolwiek słyszałem! A główny motyw to już w ogóle arcydzieło
<3 Cate ma zawsze dobre role, wachlarz umiejętności, tylko że grając w takich filmach w ciągu jednego roku automatycznie sobie robi konkurencję :D

ocenił(a) film na 8
qoobson41

Zgadza się, ale patrząc na to kto dostał Oscara za pierwszoplanową role......hmm czasem sie zastanawiam czym kieruję się Kapituła....i czy czasem kumoterstwa nie ma....oczywiście każdy może mieć swoje zdanie na temat danego filmu czy aktora/rki....i niby mówią ze nie dostaje co roku ta sama osoba nagrody.....albo tj w przypadku Leo dostaje za mierny moim zdaniem film....a za film wypasiony....nie...więc:)

gosia1408

Co do Leo to chyba wszyscy się zgodzą, że nie za tę rolę zasłużył na swoją upragnioną (bądź nie :D) statuetkę. Tak naprawdę tego Oscara można trochę potraktować jak nagrodę za całokształt twórczości xD No ewentualnie mógł zamiast niego dostać genialny Bryan Cranston alias Dalton Trumbo... Ale dużej konkurencji nie miał w tym roku... A co do aktorki chodzi ci oczywiście o Brie Larson? No wiadomo jakby dawali na zmianę Oscara Meryl Streep i Cate to by się nudno zrobiło, bo one przecież zawsze trzymają formę :))

ocenił(a) film na 8
qoobson41

No to tez racja, że w końcu staje się to nudne jak takie gwiazdy, które zawsze nimi są dostaja nagrogę:)) a mlodych aktorów jest całkiem sporo, no i tez nic im nie brakuję:))chyba cięzko sie jest pogodzić z tym, że nasi ulubieni aktorzy.....właśnie tacy taj Meryl czy Cate niebawem zostaną zastąpieni młodzieżą:))no chyba ze sami są producentami swoich filmów, Cate mieszka w Australii tam działa gł w teatrze, więc jak juz gra to film ma to coś:))

ocenił(a) film na 8
gosia1408

Przeciez jest kumoterstwo w przyznawaniu oskarów, kólko wzajemnej adoracji jednak i ogromna maszyna promocyjna za któa stoi ogromna kasa , na która stac nielicznych, z tymi malinami tez tak jest czasem mi sie wydaje,ze daja zeby komuś dosrac bo maliny czesto dostaja nie najgorsze filmy, moze nie arcydzieła ,ale całkiem dobre przecietniaki, które dosc dobrze sie ogląda w jakis nudny wieczór a gorsze filmy, prawdziwe gnioty sa wolne od tej nagrody i tak to jest chyba na całym swiecie juz i tyle

ocenił(a) film na 4
gosia1408

Niestety film jest słaby. Patrz recenzja Walkiewicza (bardzo trafna).
pozdrowionka

ocenił(a) film na 4
nowinka_filmweb

Lubisz filmy science-fiction takie jak "Big Short"?

Janekkowalski2011

Dlaczego science - fiction?

Janekkowalski2011

hmm coś idiotycznego łatwo napisać gorzej już wytłumaczyć

ocenił(a) film na 4
markin

Kiedy film opisuje zdarzenia w taki sposób jak to zostało pokazane w filmie "Big Short" to jest to science fiction. Film pokazuje oczywiście, że autorami wydarzeń z 2008 roku są bankierzy podczas gdy autorami są politycy gwarantujący pokrywanie długów "ninja". To lewicowi politycy skonstruowali kryzys 2008 roku a bankierzy na nim zarobili. Film pokazuje fałszywie, że było odwrotnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones