PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643609}

Noc oczyszczenia

The Purge
5,7 80 896
ocen
5,7 10 1 80896
4,2 16
ocen krytyków
Noc oczyszczenia
powrót do forum filmu Noc oczyszczenia

Dzisiaj miałem okazję zobaczyć "Purge", film niestety kiepski. Po naprawdę ciekawym zwiastunie,
spodziewałem się dużo więcej. Logicznej opowieści o zbrodni, demoralizacji, skutkach powrotu to
atawistycznych zachowań ludzi. Otrzymałem papkę zręcznie wykonaną, ale bez rewelacji.
Rodzina bogaci się na montażu zabezpieczeń, mających chronić bogatych w tę jedną noc przed
całym złem tego świata. Na jedną noc możemy stać się oprawcami, myśliwymi, nie ponieść
żadnych konsekwencji swych zbrodni. Elminujemy słabe jednostki, zabijając biednych, chorych,
tych którzy nie potrafią lub nie stać ich by się bronić. Dzięki temu nie ma chorób, bezrobocia,
społeczeństwo eliminuje najsłabsze ogniwa. Brak tu jednak posępności "Mechanicznej
Pomarańczy". Brak próby zgłębienia skutków takiego stanu rzeczy. Mamy kino akcji- w większej
części bez akcji- które ma nas zabawić przez lekko ponad godzinę.
Gdy rodzina je obiad, w pięknym domu, szczelnie zamkniętym i odciętym od brutalnego na tę
jedną noc świata, na zewnątrz dochodzi do kolejnych samosądów. Gdy jedna z ofiar szuka
schronienia, syn, młody i zbyt wrażliwy, okazuje serce i postanowił przygarnąć nieznajomego. Za
drzwiami czeka grupa młodych ludzi, którzy żądają wydania przybysza, tak by mogli skorzystać ze
swych nowych praw. W przypadku odmowy, wezmą szturmem dom, przetestują niezawodny
system zabezpieczeń, zabiją wszystkich domowników. Żądają niewiele, życie nieznajomego w
zamian za oszczędzenie całej rodziny. Czy wygra nowoczesny obyczaj, czy może zwykła
przyzwoitość. Nie psując nikomu zabawy, powiem tylko, iż nie ma to większego znaczenia.
Wiele błędów logicznych, potknięć w ciągłości akcji. Nierealność tego co widzimy jest czasem
wręcz śmieszna. Arsenał w sejfie który pojawia się i znika. Niekończące się napoje jak w filmach
akcji z lat osiemdziesiątych. Takich smaczków mamy więcej, film prezentuje się słabo, nic go nie
ratuje.
Zdjęcia są poprawne, muzyki prawie nie ma. Gra aktorska poprawna, nic ponadto. Reżyser nie
miał pomysłu i to czuć. Niestety ale nie ma tu niczego co przykuje uwagę i skłoni do powrotu do
"Purge". Film na raz, tyle.

Dcrow

Dość delikatnie oceniłeś/oceniłaś ten film. Ostatnio byłem w kinie na 3 filmach: "Star Trek", "Kac Vegas 3" i dzisiaj na "The Purge". Tylko przy tej ostatniej pozycji żałowałem czasu i pieniędzy wydanych na bilet.

ocenił(a) film na 4
droopy22

Nigdy nie żałuje, że wybrałem się do kina. Czasem jestem zawiedziony, zniesmaczony, ale nie żałuje. Z wymienionej trójki, "Purge" najchętniej obejrzałem. Dwa pozostałe to zręcznie zrobione kserokopie tego co znam, widziałem setki razy. "Purge" miał potencjał, skłonił do zastanowienia. Był zły, ale wtym szaleństwie była jakaś metoda. Wolę zły film z nadzieją na coś nowego, niż dobrze wykonany, ale bazujący na do bólu ogranych schematach.

ocenił(a) film na 8
Dcrow

Film według mnie fantastycznie ujął ten temat - bez wielkich fajerwerków, używania efektów specjalnych jak to często bywa w amerykańskich produkcjach z agresją w roli głównej, ja miałam wrażenie, że taka historia na prawdę mogłaby się wydarzyć, nagrania kamer i te wszystkie sceny były uderzające rzeczywiste i uważam, że to zadecydowało o tym, że film z całą pewnością nie zasługuje na miano złego. Po prostu jest inny, wyróżnia się. Poza tym, według mnie, świetnie odegrana rola złego do szpiku kości ułożonego ucznia
Rhysa Wakefielda zasługuje zdecydowanie na uwagę. Lekki, ciekawy film, w kinie czas zleciał niemal niepostrzeżenie, oczywiście z wyjątkiem reklam :)

Apolllonia

ja jakos mi tez sie wydalo ze szybko mi minol ten film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones