PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=264516}

Notatki o skandalu

Notes on a Scandal
7,4 36 422
oceny
7,4 10 1 36422
7,6 12
ocen krytyków
Notatki o skandalu
powrót do forum filmu Notatki o skandalu

Dziwie sie, ze wszystkie komentarze do tego filmu dotycza watku romansu z maloletnim uczniem. Przeciez to Barbara i jej dzialania w tym filmie byly najwazniejsze. Niestety niezwykle prawdziwa i przerazajac historia wiekowej manipulantki....ile jest takich wokol nas?? Az strach pomyslec...Samotnosc i odmiennosc uczynily z niej osobe zdolna bo najgorszych czynow.
Mysle...tak podejrzewam, ze ten watek pomyslany byl jako watek glowny tego filmu. To nie mialo byc dzielo rozprawiajace sie z problemem molestowania/ gwaltu/ romansu...

przeglos

Dokładnie!
Wątek romansu jest tu tylko fragmentem życia zaborczej, chorej, okrutnej Barbary.
Jestem zaskoczona, że większość z tych, co się wypowiedzieli ograniczyli się do oceny nauczycielki romansującej z uczniem.
Ale jak zawsze - każdy odbiera film po swojemu.

ocenił(a) film na 9
przeglos

ja też odniosłam wrażenie, że to psychika Barbary była głównym tematem filmu. niesamowita kreacja Judie Dench.
podoba mi się też, że wątek homoseksualizmu Barbary nie był zbyt nachalny. właściwie to ona może nawet wcale nie była lesbijką? wydaje mi się, że nie można być tego pewnym. to w sumie nawet lepiej dla filmu. bo gdyby homoseksualizm Barbary był wyraźniej podkreślony, to niektórzy pewnie tylko nim tłumaczyliby motywy jej postępowania. a tak można skupić się na jej chorej, pokręconej psychice, a nie orientacji, na jej, jak to przedmówcy zdążyli już zaznaczyć: zaborczości, dążeniu do manipulowania ludźmi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones