PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496258}

Obca

Die Fremde
7,6 4 931
ocen
7,6 10 1 4931
Obca
powrót do forum filmu Obca

Zastanawia mnie jedna rzecz. Kobiety prześladowane uciekają jak najdalej od swoich prześladowcow. Tutaj nasza bohaterka ucieka od rodziny w nocy pod eskortą policji i zamieszkuje... w tym samym miescie, w domu samotnej matki, gdzie wciaz moze natknąc się na kogos z przesladujacej ją rodziny. Strach, jaki paralizuje kobietę , ktora ma swiadomosc, ze zawzięci braciszkowie i ojciec myslą o porwaniu jej synka, nie pozwoliłby jej na bezmyslne kontakty z tymi ludźmi, ucieklaby na drugi koniec kraju lub wyjechałaby z Niemiec zeby tylko zachowac anonimowosc i całkiem zatrzec po sobie wszelki slad. Dla mnie wydało się to odrealnione. A tak poza tym film jest porażajacy, wali mocno po łbie i pozwala pomyslec na moment jak bardzo popaprane są niektore kraje, zwłaszcza te co bardziej egzotyczne, ze swoimi wartosciami i tradycją, ktora w pierwszym rzędzie stawia honor, dziwnie tez pojmowany i w obronie którego zezwala na straszliwe rzeczy włacznie z zabojstwem na czele.

ocenił(a) film na 7
golkas0

Ale ona kochała swoją rodzinę i bardzo chciała, aby ta rodzina ją zaakceptowała. Mimo że uciekła od nich - głownie jak rozumiem z tego powodu, że chcieli odebrać jej syna, bo przecież poza tym jakoś szczególnie jej nie prześladowali (dopiero po jej ucieczce się to tak naprawdę zaczęło). Chociaż oni odrzucili ją, ona nie chciała odrzucić ich i zostać w życiu całkiem sama. Taka to już poplątana jest ludzka psychika...

ocenił(a) film na 7
raj001

Mnie mimo wszystko dziwi jej postawa. Przecież miała świadomość, co grozi zwłaszcza kobietom, które się zbuntowały. Była matką, powinna odrzucić sentymenty i zadbać o to, aby jej syn nie został sierotą albo opiekunem jej okaleczonej. Zabrakło konsekwencji, za co zapłaciła straszną cenę.

ocenił(a) film na 8
nie_dla_dubbingu

Chyba mimo wszystko naiwnie wierzyła, że rodzina nie wyrządzi jej krzywdy. Przyznam, że zakończenie wbiło mnie w fotel. SPOJLER !!!! Czy zamiarem brata było zamordowanie siostry czy celowo zabił dziecko?

kkarolinkka2

Raczej siostry, ona się akurat obróciła i na linii ciosu niezamierzenie znalazł się chłopiec...

kkarolinkka2

Zabójstwo honorowe to morderstwo niepokornej kobiety. Chciał zabić siostrę. Zgadza się że Umay naiwnie wierzyła, że rodzina z czasem zaakceptuje jej wybory, lecz jej próby kontaktów z nimi potęgowały tylko konflikt.

golkas0

Własnie jestem po seansie. Dla mnie ten film był przygnębiający. Ciesze się, że urodziłem się w Polsce...
Jak ktoś chce obejrzeć ten film, to jest dostępny w tym miejscu http://bit.do/d7bGj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones