PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4596}

Obywatel X

Citizen X
7,2 11 184
oceny
7,2 10 1 11184
7,0 3
oceny krytyków
Obywatel X
powrót do forum filmu Obywatel X

reżyseria, gra aktorska, tempo i rytm tego filmu to niestety bez-klimtyczna amatorszczyzna - zawyżona ocena za von Sydowa i to że kanwą była prawdziwa historia.

ocenił(a) film na 7
Orinow

Niby racja, ale całościowo film robi bardzo dobre wrażenie, a przecież o nic więcej nie chodzi. 7/10.

ocenił(a) film na 8
Orinow

Miało to też chyba przybliżać mało świadomym Amerykanom realia ZSRR - stąd dłużyzny, szarość, smętni ludzie, ogólne zniechęcenie, wszechobecna rozbuchana biurokracja. Do mnie to trafia, i sądzę, że właśnie klimat filmu jest bardzo celnie zbudowany...

ocenił(a) film na 4
Fiorentinka

Mało świadomi to oni rzeczywiście są i ten film ich (widzów z Ameryki) jeszcze pogłębi w tej nieświadomości. Zupełnie źle pojęta rzeczywistość tego kraju i mentalności ludzi. Amerykanie jej nie rozumieją, a właściwie pokazują tak jak rozumieją, czyli bardzo prosto i naiwnie. Ale żeby to wyczuć trzeba widzieć coś poza amerykańskim systemem wartości i ichnim pojęcia dobra i zła. To nie ich świat. To największa wada filmu. Poza tym fabularnie i aktorsko słabiutko.

ocenił(a) film na 9
Orinow

jeżeli to jest film bez kilmatu - proponuję "Listy do M." lub "kochaj i tańcz" myślę że Orinow tam znajdzie kimat dla siebie ;)

ocenił(a) film na 7
magnolia_k

a ja, jako KLIMATYCZNY film proponuję Ci na początek "Idi i smotri" - zobacz, przemyśl, wróć to porozmawiamy a ja dam Ci parę innych tytułów po których przysiądziesz na 4 litery.
miłego dnia.

ocenił(a) film na 9
Orinow

KLIMAT - myślę, że jest wynikiem poruszonego tematu, niestety nie przekonuje mnie argumentacja choć doskonała.
W obu filmach, poruszyła mnie różnica w charakterystyce ludzi i otoczenia, rys postaci w odniesieniu do rzeczywistości – w kontekście zbrodni. Film zrobiony przez Rosjanina – zdaje się, że nikt nie odda lepiej natury swojego narodu…
Dzięki - przysiadłam na 4 litery ;)

ocenił(a) film na 7
magnolia_k

i tu się zgodzę - gdyby "Obywatel X" został nakręcony przez Rosjanina z pewnością nie można byłoby od niego oderwać oczu, bo klimat wynika również ze sposobu patrzenia na dany temat (amerykanie mają takie pojęcie o tzw. rosyjskiej duszy o raz uwarunkowaniach komunizmu jak kura o eschatologii). a propos - znałaś wcześniej "Idi i Smoti" czy obejrzałaś za moją namową (pytam z ciekawości bo widzę na twoim profilu parę filmowych "grubych ryb")? jeśli lubisz obrazy totalne, bezkompromisowe, brutalne w obnażaniu ludzkiej hipokryzji to polecam Ci też "Johnny Got His Gun" - też wojenny i też KLIMATYCZNY w moim tego słowa rozumieniu - mnie to arcydzieło rozwalcowało na przezroczystą folię z rozdziawioną gębą }), dałem zresztą temu wyraz w króciutkim komentarzu ;) co o takim kinie sądzisz?

ocenił(a) film na 9
Orinow

Widziałam pierwszy raz, za Twoją namową – przecież miałam porównać z omawianym wcześniej obrazem. Poza tym wydaje mi się, że Twoje wybory są bardzo trafne, choć niektórych nie oglądałam – jeszcze ... Dzięki za rekomendację – zobaczę z pewnością. Dam znać ...

ocenił(a) film na 9
Orinow

Właśnie korzystając z pozycji podejrzanych w profilu oglądam "Marsz Wyzwolicieli" - mój komentarz jest zbędny ;) pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 7
magnolia_k

dzięki wielkie - "Marsz Wyzwolicieli" należy oglądać w secie razem z "Defiladą Zwycięzców" oraz "New Poland" - porażające dokumenty - korzystaj ile chcesz })
pozdrawiam również })

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones