PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4596}

Obywatel X

Citizen X
7,2 11 184
oceny
7,2 10 1 11184
7,0 3
oceny krytyków
Obywatel X
powrót do forum filmu Obywatel X

podobne filmy?

ocenił(a) film na 10

Mógłby ktoś naprowadzić na tytuły podobnych, biograficznych filmów o seryjnych..?

LadyMarionR4AD

The Iceman historia seryjnego mordercy polskiego pochodzenia Richarda Kuklinskiego zbieznosc nazwisk i imion przypadkowa.

ocenił(a) film na 10
zbalik

dzięki- widziałam. jeszcze jakieś tytuły ? :)

LadyMarionR4AD

Właśnie przed chwilką trafiłem na komentarz innego użytkownika pod innym filmem z prośbą o podobne filmy. Także kopiuje komentarz i tutaj. Mam nadzieję że pomogłem. Miło by było gdybyś dała znać który film najbardziej przypadł Ci do gustu. :D
Pozdrawiam.

Sam jestem "fanem" przeróżnych historii o mordercach czy ogólnie przestępcach. Oglądam sporo tego typu programów jak i filmów. Więc dołączam się do Twojego pytania. A poniżej wypiszę kilka tytułów o podobnej tematyce, niekoniecznie na faktach.

Kolekcjoner (1997)
Kolekcjoner Kości (1999)
Siedem (1995)
Urodzeni Mordercy (1994)
Dziennik Mordercy (1996)
Iceman: Historia Mordercy (2013)
Amerykańska Zbrodnia (2007) <------ Myślę że ten film szczególnie warto obejrzeć. Wstrząsająca historia. Warto też przeczytać o obszerniejszy artykuł na ten temat
Przylądek Strachu
Angst
Dom przy Rillington Place 10 (ten film wygląda ciekawie) :D
Obywatel X

Póki co to tyle nic więcej nie przychodzi mi do głowy.


joker895

Zapomniałeś o Hannibalu ;) Pare z wymienionych filmów widziałam i były świetne :)

alienowa

Masz rację. Wybacz. :D

joker895

Hehe wybaczam :) A tak przy okazji to fajny masz avatar :D Też miałam Jokera :)

joker895

Facet pyta o podobne filmy do Obywatela X i polecasz mu Urodzeni Mordercy?:)

użytkownik usunięty
LadyMarionR4AD

Z polskiego podwórka - "Anna i wampir"

LadyMarionR4AD

"Zabójca znad Green River"
"Henry - Portret seryjnego mordercy"

LadyMarionR4AD

jesli chodzi o filmy oparte o autentycznych mordercow to jest pare filmow lecz jesli chodzi o same filmy to nie polecam bo sa po prostu slabe. jesli znasz na tyle angielski to wystarczy, ze wpiszesz w youtube serial killers i bedziesz sobie mogla zglebic tematyke. hanibal lecter nie istnial na prawde, w dodatku - odbiega on bardzo mocno od profilu psychopaty, ze dla znawcy tematu jest po prostu science fiction. co do seryjnych - prawdziwych, na pdst dokonan ktorych zostalo nakrecone bardzo duzo filmow to przede wszystkim: ed gein, jeffrey dahmer, john wayne gacy, ed kemper i oczywiscie ted bundy - to sa najslawniejsi. chcesz poznac "ojca" kanibali - albert fish. dokumenty sa o wiele ciekawsze niz filmy fabularne. daj znac jesli bede mogla pomoc cos wiecej.pzdr

ocenił(a) film na 6
LadyMarionR4AD

" Evilenko morderca ze wschodu " z 2004 z McDowellem w roli głównej , który zresztą opowiada dokładnie o tym samym seryjnym mordercy co " Obywatel X " ... Trudno porównać oba filmy , chyba że oglądając je jeden po drugim , na świeżo ... Z tego co pamiętam " Evilenko" również zrobił duże wrażenie , aczkolwiek mnie w obu filmach raziła nieznajomość realiów życia w CCCP , brak typowo rosyjskich twarzy oraz zachowania .

LadyMarionR4AD

"Ted Bundy (Bezlitosny morderca)", "Zodiak".

ocenił(a) film na 7
LadyMarionR4AD

http://www.filmweb.pl/film/Mordercze+lato-1999-1405

ocenił(a) film na 5
LadyMarionR4AD

Chyba nikt nie wspomniał tu o filmie "Monster", gdzie Charlize Theron (prześwietna) wciela się w rolę seryjnej morderczyni Aileen Wuornos.

ocenił(a) film na 5
ewaporowana

Aha, i jeszcze "Karla". W tym filmie odnajdziemy dzieje toksycznego związku pary (później małżeństwa), która dopuściła się 3 morderstw (w tym jednego na siostrze Karli) na tle seksualnym. Historia ukazana jest z perspektywy głównej bohaterki. Film oceniam na 5,5/6. Przyjęcie konwencji "popatrzmy z perspektywy Karli" powoduje zakłamanie faktów (wszak bohaterka chciała się wybielić) i słabe nakreślenie sylwetki psychologicznej, jednak warto się zapoznać z historią Karli Homolki i Paula Bernardo, których w Kanadzie okrzyknięto jako "The Ken and Barbie Killers".

LadyMarionR4AD

Do kin teraz wchodzi "System (Child 44)".

ocenił(a) film na 7
wilczekstepowy

widziałem "System", świetna obsada, zdjęcia, scenografia, ale klimat "Obywatela X" dużo lepszy;

elektrokofewarka

film to pikus w porownaniu z Ksiazka pod tym samym tytulem , polecam:)

ocenił(a) film na 7
LadyMarionR4AD

Witam:) dobry jest "Manhunter" z 1986 roku;

ocenił(a) film na 8
LadyMarionR4AD

"Angst" - rewelacyjny film ze zdjęciami Rybczyńskiego.
"Zapis zbrodni".

ocenił(a) film na 8
aklekot

I oczywiście "Badlands"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones