PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143382}

Od słów do śmierci

Palabras encadenadas
6,9 1 819
ocen
6,9 10 1 1819
Od słów do śmierci
powrót do forum filmu Od słów do śmierci

Gra w słówka

ocenił(a) film na 7

Pierwsza scena. Na ekranie widać mężczyznę, który opowiada monotonnym głosem, jakim to bardzo normalnym jest człowiekiem, z jakiej to bardzo normalnej rodziny pochodzi i jak tak zupełnie zwyczajnie zabił kobietę. Na koniec stwierdza, że więcej tego nie zrobi, bo nie dało mu to przyjemności. A jednak tuż po wyłączeniu nagrania wideo (bo tym jest wypowiedź mężczyzny) okazuje się, że widzem tego zwierzenia jest zakneblowana, związana kobieta.
Czyżby więc nagranie było kłamstwem? Oglądamy zatem dalej i powoli zaczynają się rodzić kolejne wątpliwości. Czy aby cała sytuacja rzeczywiście jest czym, co sugeruje początek: wyrafinowaną zabawą psychopaty? Wątpliwość goni wątpliwość, a reżyserka zachęca widzów do wzięcia udziału w grze, której stawką jest życie bohaterów, a pionami ich kłamstwa. Bohaterowie co chwilę kłamią, zmieniają historie. To, co przed chwilą wydawało się makabrycznym morderstwem, moment później okazuje się wyrafinowaną inscenizacją, żartem. Nikt w tym filmie nie mówi prawdy ? najwyżej półprawdy. Im więcej mamy informacji, tym mniej wiemy na pewno. Która z opowieści jest prawdziwa, a która tylko fantazją? Czy Ramon rzeczywiście kogoś zamordował? Czy to, co na procesie rozwodowym powiedziała Laura było rzeczywiście kłamstwem? Co stało się z Laurą? Na te pytania widz musi odpowiedzieć sobie sam. I nawet końcówka, która zdaje się wyjaśniać wszystko, de facto może być kolejną fantasmagorią.
"Od słów do śmierci" zaskoczyło mnie pozytywnie. Choć nie jest to film tak dobry jak jego słynniejszy amerykański odpowiednik, to jednak zachowuje atmosferę napięcia i tajemnicy. Jest nieźle zagrany i pomimo kilku mielizn scenariuszowych, jako całość okazał się filmem mnie satysfakcjonującym.

torne

...a jaki jest tytuł tego słynniejszego amerykańskiego odpowiednika?

ocenił(a) film na 6
torne

No wlasnie co jest odpowiednikiem? Bo na pewno nie zblizony tytulem film Śmiertelna wyliczanka (Murder by Numbers)?

IMHO film mi sie lekko dluzyl bo strasznie przegadany i momentami dretwy ale moze to ze wzgledu na pozna pore ogladania.
Grunt ze spodziewalem sie filmu ktory mnie "postraszy przed zasnieciem" a okazalo sie ze film jest typowym filmem psychologicznym.
W sumie nawet do konca nie jestem pewien czy Ramon nie zabil nikogo Czy cala akcja z kobieta w czerwonej sukience byla sfingowana (to byla ucharakteryzowana modelka)? A jesli modelka to kim byla ta kobieta w sadzie? Czy prawdziwa zona Ramona chciala go wrobic w morderstwo?Bo jesli

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones