PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118069}

Oliver i spółka

Oliver & Company
7,3 6 854
oceny
7,3 10 1 6854
Oliver i spółka
powrót do forum filmu Oliver i spółka

dzis po raz kolejny obejrzalam na disney channel jedna z moich dawniej ulubionych bajek ;) i powiem, ze dopiero po tych paru latach rozlaki z "oliverem i spolka" moge szczerze przyznac, ze pojelam jej sens.
bajka przedstawia problemy nowego jorku i zycia, ktore wyglada na walke o przetrwanie. widac tu wyraznie, ze gang bajera przypomina typowe slumsy, ktorego czlonkowie nienawidza bogaczy i podejrzewaja ich o najgorsze (np. "porwanie" olivera i chec uwolnienia go z tzw. tortur)
sama postac rity (nie uwazacie, ze jako czlowiek bylaby czarna?) dala mi do myslenia.

ocenił(a) film na 10
alunieek

tak piękny cytat i pojęcie tej wspaniałej bajki i pojełam dla czego napisałaś że rita jako człowiek ma być czarna bo jest kundelką chyba o to Ci chodzi i w wersji orginalnej podejrzewam że podkłada jej głos jakaś czarna kobieta a konkretnie a nie ktoś biały...... zaraz ale głos kiedy śpiewa ''streest of gold'' wydaje mi się na osoby o ciemno skurej no nic myślałam że się nie pomyle bo ja mam taki dar

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones