The Last King of Scotland

2 godz. 3 min.
7,6 83 404
oceny
7,6 10 83404
45 155
chce zobaczyć
6,9 12
ocen krytyków
{"rate":6.9166665,"count":12}
{"type":"film","id":231584,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Last+King+of+Scotland-2006-231584/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ostatni król Szkocji
  • A była to głupota głównego bohatera, który nie widział rzeczy oczywistych. Nie rozumiem jak dobrze wykształcony gość mógł się dać się tak robić w balona. Do tego wiedział, że Amin jest niebezpieczny i zabija swoich wrogów, to nie mógł utrzymać zapiętego rozporka przy Kay. W ogóle najpierw zakochał się w jednej później w Kay.

• descolada ocenił(a) ten film na: 8

_Zero_ Mnie jego naiwność nie dziwi. Zachodnie społeczeństwa nigdy nie zaznały w swojej historii prawdziwego totalitaryzmu jak my, zatem nie są na manipulacje tak uwrażliwione.
    "Pożyteczni idioci" nie wzięli się znikąd.

• descolada Nie muszę czegoś zaznać, by wiedzieć, że jest to złe. A znaków, że coś jest nie tak było aż nadto. No i spanie z kobietą okrutnego dyktatora chyba nigdy nie jest dobrym pomysłem.

• descolada ocenił(a) ten film na: 8

_Zero_ Zaznanie jakiegoś konkretnego zła powoduje, że sami stajemy się na nie bardziej uwrażliwieni i szybciej dostrzegamy sygnały ostrzegawcze od osób, które się z zagrożeniem nie spotkały.

Podam częściowo adekwatny przykład ze swojego życia. W moim akademiku wybuchł pożar, jak się później okazało niegroźny. Ja i większość studentów po włączeniu alarmu zaczęła snuć się po korytarzu i dopytywać co się dzieje, wyglądać przez okno itp. Koleżanka, która przeżyła pożar we własnym domu, była natychmiast ubrana w płaszcz, miała paszport w ręku i wyszła z budynku. Bo ona widziała na własne oczy, jak szybki potrafi być ogień i że może jej zabraknąć czasu na ucieczkę.

• descolada Ale chyba jakbyście zobaczyli ogień na własne oczy to chyba byście wiedzieli, że to jest niebezpieczeństwo prawda? W Ostatnim królu Szkocji bohater na własne oczy widział ten "ogień" a mimo to szedł do niego zamiast uciekać. Ja rozumiem, że można nie zauważać pewnych rzeczy, ale nie wtedy gdy one wręcz biją Cie po twarzy.

• _Zero_ A czymże jest historia ludzkości, jeśli nie historią (także) głupoty, naiwności - lub udawania naiwności?

• tyler Du ocenił(a) ten film na: 6

_Zero_ Zgadam się. Naiwność głównego bohatera upraszczają ta historię i spowodowała że stała się zbyt naciągana!