PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231584}
plakat filmu Ostatni król Szkocji

Ostatni król Szkocji

The Last King of Scotland
7,6 84 384
oceny
7,6 10 1 84384
45 441
chce zobaczyć
6,5 13
ocen krytyków
Ostatni król Szkocji
powrót do forum filmu Ostatni król Szkocji
 • A była to głupota głównego bohatera, który nie widział rzeczy oczywistych. Nie rozumiem jak dobrze wykształcony gość mógł się dać się tak robić w balona. Do tego wiedział, że Amin jest niebezpieczny i zabija swoich wrogów, to nie mógł utrzymać zapiętego rozporka przy Kay. W ogóle najpierw zakochał się w jednej później w Kay.

 • descolada ocenił(a) ten film na: 8

  _Zero_ Mnie jego naiwność nie dziwi. Zachodnie społeczeństwa nigdy nie zaznały w swojej historii prawdziwego totalitaryzmu jak my, zatem nie są na manipulacje tak uwrażliwione.
  "Pożyteczni idioci" nie wzięli się znikąd.

 • descolada Nie muszę czegoś zaznać, by wiedzieć, że jest to złe. A znaków, że coś jest nie tak było aż nadto. No i spanie z kobietą okrutnego dyktatora chyba nigdy nie jest dobrym pomysłem.

 • descolada ocenił(a) ten film na: 8

  _Zero_ Zaznanie jakiegoś konkretnego zła powoduje, że sami stajemy się na nie bardziej uwrażliwieni i szybciej dostrzegamy sygnały ostrzegawcze od osób, które się z zagrożeniem nie spotkały.

  Podam częściowo adekwatny przykład ze swojego życia. W moim akademiku wybuchł pożar, jak się później okazało niegroźny. Ja i większość studentów po włączeniu alarmu zaczęła snuć się po korytarzu i dopytywać co się dzieje, wyglądać przez okno itp. Koleżanka, która przeżyła pożar we własnym domu, była natychmiast ubrana w płaszcz, miała paszport w ręku i wyszła z budynku. Bo ona widziała na własne oczy, jak szybki potrafi być ogień i że może jej zabraknąć czasu na ucieczkę.

 • descolada Ale chyba jakbyście zobaczyli ogień na własne oczy to chyba byście wiedzieli, że to jest niebezpieczeństwo prawda? W Ostatnim królu Szkocji bohater na własne oczy widział ten "ogień" a mimo to szedł do niego zamiast uciekać. Ja rozumiem, że można nie zauważać pewnych rzeczy, ale nie wtedy gdy one wręcz biją Cie po twarzy.

 • WTTW_FILM ocenił(a) ten film na: 6

  descolada Śmiesznie się czyta ten komentarz z perspektywy czasu, 5 lat po jego napisaniu gdzie Polacy dają się wodzić za nos i dzielić jak tylko sobie tego rząd zażyczy XD

 • _Zero_ A czymże jest historia ludzkości, jeśli nie historią (także) głupoty, naiwności - lub udawania naiwności?

 • tyler Du ocenił(a) ten film na: 6

  _Zero_ Zgadam się. Naiwność głównego bohatera upraszczają ta historię i spowodowała że stała się zbyt naciągana!