PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853311}
6,3 2 155
ocen
6,3 10 1 2155
Ostatni posterunek
powrót do forum filmu Ostatni posterunek

Dobre to to było.

ocenił(a) film na 8

Do tej pory miałem styczność z filmami rosyjskimi jedynie w "Centrum rosyjskim" w Gdańsku. Co tydzień wieczorem wyświetlano jeden film. Z reguły były to filmy traktujące w jakiś sposób o społeczeństwie.
Nie miałem do tej pory okazji obejrzeć wielu filmów akcji z Rosji. O filmie akcji z elementami Sci-fi nie wspominając.
Nie było to arcydzieło kina tego typu ale jak na warunki rosyjskie i brak wielkiego budżetu to efekty doskonałe.
Przy okazji niejako obnażono naszą prawdziwą dziką naturę. Dodano też sporo elementów tak zwanej "zakazanej archeologii". Podejrzewam, że w Stanach taki film by nie był w stanie powstać. Albo by go przerobiono na lewicową modłę. Nie będę opisywał tutaj więcej aby nie spoilerować. Zdecydowanie polecam obejrzeć bo ogląda się jednym tchem.

ocenił(a) film na 8
terbi_2

Też mi się podobał. Ogólnie przez 1 godzinę filmu nie wiadomo o co chodzi - cyk, gaśnie światło i tyle. Budowanie napięcia przed pierwszym atakiem iście spielbergowskie.
Wizualnie piękny - troche w stylu Blade Runner 2049.

Polecam ci też dwie części Przyciągnia
https://www.filmweb.pl/film/Przyciąganie-2017-746894 i najlepiej nie oglądaj trailera (Trailer Avanpost/Zaciemnienie też za dużo zdradza)

ocenił(a) film na 8
dezertx

Już właśnie się zaopatrzyłem w ten film. Jest chyba jeszcze druga część. A przynajmniej filmweb pokazuje go jako powiązany. Z pewnościa na dniach będę oglądał.

ocenił(a) film na 8
terbi_2

Tak, dwójka też jest kozacka

ocenił(a) film na 7
dezertx

Nie bardzo mogę doszukać się tytułu 2 części. Mogę prosić o pomoc?

ocenił(a) film na 8
malan1001

https://www.filmweb.pl/film/Vtorzhenie-2019-831662

ocenił(a) film na 7
dezertx

Dzięki za info ale Vtorzhenie jest raczej drugą częścią Przyciągania (Prityazhenie). Z Avanpostem te filmy nie mają raczej nic wspólnego, oprócz kraju produkcji oraz gatunku oczywiście.
Pozdrawiam.

dezertx

Dzisiaj na TV4 akurat wyemitują - Przyciąganie mnie akurat rozczarowała, co prawda wizualnie na plus ale historia bardzo uważam Amerykańska.

ocenił(a) film na 8
buterfly

Tak, widziałem że już kiedyś leciał , trochę słaba tam jakość.
Ja mam słabość do tych rosyjskich realiów :)

ocenił(a) film na 8
terbi_2

zgadzam się, film naprawdę dobry :)

ocenił(a) film na 8
terbi_2

mimo zrypanej końcówki najlepsze nieanglojęzyczne s-f jakie widziałem:)

ocenił(a) film na 8
8jarex

Ta końcówka mnie fascynuje. Z jednej strony mamy film gdzie poruszono kilka bardzo drażliwych tematów dla współczesnej nauki. Chociażby zakazaną archeologię. Temat który nie istnieje nawet jeśli przedstawia się "autorytetom" prosto w twarz. I byłby to właśnie tego rodzaju film. Pewnie mało kogo obchodzi film sci-fi (może zostać zdyskredytowany za sam gatunek do jakiego należy), w dodatku ze wschodu. I twór wypełniony elementami nieprzystającymi do naszego nieco skrzywionego świata, nagle zmienia podejście na sam koniec. Tak jakby chcąc pokazać "humanizm" w ostatniej scenie. Takie puszczenie oczka do "zachodniego" widza. Pokazać, że rosjanie dbają o dzieci niezależnie jakiej rasy.
Najlepsze jest zaś to, że sama Unia już w preambule do któregoś z wyższych aktów prawnych ma zapisane "równość niezależnie od wyznania, rasy, przekonań" itd i jednocześnie zdanie dalej "Nie przyjmujemy do wiadomości istnienia ras ludzkich".

ocenił(a) film na 8
terbi_2

niby tak ale moim zdaniem w tej "krótkiej" końcówce na dachu było tego wszystkiego zbyt wiele. nie przeszkadzałoby mi gdyby rozwinąć całość o 30min przeplatając z jakąś akcją. tak to wyszło bardzo chaotycznie, wręcz na siłę. dalej oczywiście ukłon w stronę człowieczeństwa na statku ok. mimo wszystko bardzo fajnie im to wyszło:)

użytkownik usunięty
terbi_2

Rzeczywiście, zaskakująco dobry film. Oczywiście nie do końca w sensie jakiejś ambitniejszej filmografii (do czego niektóre filozofujące dialogi wyraźnie aspirują), ale na pewno skutecznie broni się jako fajne i bardzo sprawnie zrealizowane widowisko.
Na wielki plus to, że Ruscy (przynajmniej ostatnio) nie wygładzają obrazu człowieczeństwa tak często jak Amerykanie, choć tutaj na ostatnim finiszu chyba za mocno dosłodzili ;-)

ocenił(a) film na 2
terbi_2

Obnażono Twoją - zresztą, mało ciekawą - naturę. Filmik dla dzieci. Trafiłem?

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Jak zobaczyłem nick to od razu wiedziałem, że ocena będzie niska. jak w setkach innych przypadkach. Jesteś takim forumowym odmieńcem który myśli, że jak da niską ocenę to się dowartościuje.
Już pomijam, że za samo udźwiękowienie należy się wyższa ocena no ale żeby je usłyszeć to musiałbyś przestać oglądać na laptopie, ewentualnie zapoznać się ze skalą ocen i postarać się ją zrozumieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones