PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735683}
7,6 130 566
ocen
7,6 10 1 130566
8,3 50
ocen krytyków
Ostatnia rodzina
powrót do forum filmu Ostatnia rodzina

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

Wedlug mnie film nie powienien wymagac od widza wczesniejszego zapoznania sie z tematem, aby cos z niego zrozumiec. Dlatego dla mnie (osoby mlodej, ktora nie miala pojecia o rodzinie Beksinskich) film byl chaotycznym zlepkiem dosc patologicznych scen z ktorych nie da sie w zaden sposob zrozumiec o co tak naprawde chodzi. Zarys postaci w mojej opinii wypada bardzo slabo, wiadomo jedynie, ze pan Zdzislaw byl malarzem, a pan Tomasz interesowal sie muzyka. Film nie wyjasnia dlaczego w rodzinie panuje taka atmosfera, dlaczego postacie posiadaja takie a nie inne cechy charakteru. Do faktu, ze przez 2 godziny trwania filmu bylem calkowicie zdezorientowany tym co ogladam, dochodza elementy "humorystyczne". Wiekszosc widzow na sali wybuchalo smiechem w momencie gdy pan Zdzislaw sprawdzal, czy jego matka wciaz oddycha. Byc moze mam dosc prymitywne poczucie humoru i bawia mnie gagi z Kac Vegas, a nie potrafie dojrzec do drwienia z takich rzeczy jak smierc, tragedia rodzinna itd. Na plus moge zaliczyc rewelacyjne zdjecia i sposob w jaki film zostal nakrecony, a takze swietna gre aktorska. Reasumujac dostalem bardzo dobrze wykonany, niestety sposob w jaki autor chcial przekazac tresc historii wywolal u mnie chec opuszczenia sali po 30 minutach ogladania.
Nie polecam osobom ktorzy nie zaglebili sie w losy rodziny Beksinskich

ocenił(a) film na 8
widmej

Wydaje mi się, że ten film jest raczej skierowany do osób interesujących się, chociaż w minimalnym stopniu, rodziną Beksińskich. Ja np. poszedłem na niego dlatego, że wcześniej interesowałem się Beksińskimi, a nie dlatego, że o tym filmie się teraz mówi, albo dlatego, że ma wysoką notę.

Idąc na film, którego akcja toczy się w czasie II wojny światowej, widz również musi mieć podstawową wiedzę z historii. Idąc na film oparty na faktach lub na prawdziwej historii, dobrze jest się najpierw przygotować. W dzisiejszych czasach szeroki dostęp do wiedzy ma każdy użytkownik internetu, wystarczy odrobina wysiłku ;-)

ocenił(a) film na 5
ebleble

Czy w Szeregowcu Ryanie byla potrzebna wiedza o II wojnie swiatowej? Czy fakt, ze Niemcy przegrali byl niezbedny do tego, aby ten film ogladalo sie dobrze? Wedlug mnie to przekaz zawarty w filmie motywuje widza do tego aby zglebiac dany temat. Idac na dany film, nie musze studiowac jego tematyki, aby cos z niego wyniesc. To film ma opowiedziec historie w taki sposob aby zainteresowac widza. Ogladajac kilka lat temu Wladce Pierscienii nie znalem tworczosci Tolkiena, mimo to nie przeszkodzilo mi to w tym, aby zrozumiec fabule, poznac bohaterow i zainteresowac sie dalej tematem. Jednak musze przyznac, ze Ostatnia Rodzina wzbudzila moja ciekawosc tematem, ale chyba nie w taki sposob w jaki powinien. Moja chec poznacia ich historii byla spowodowana tym, ze z filmu nie dowiedzialem sie niczego o rodzinie Beksinskich.

widmej

ja przed obejrzeniem filmu wiedziałem kim są Beksińscy ale nie znałem ich historii, dopiero po filmie zacząłem ją zgłębiać i poznawać. I mimo że nie byłem zapoznany z rodziną to nie mam podobnych odczuć co ty. Pamiętajmy, że jest to portret całej rodziny, której członkowie już nie żyją i trzeba było pokazać to w jakieś 2h.

ocenił(a) film na 5
JohnValentine

No ja wlasnie nie odczulem tego, ze rezyser stara sie wycisnac ile sie da z tych 2 godzin. Sa sceny niemie, dluzsze niz byc mogly, ktore mnie osobiscie lekko nuzyly i nie przekazywaly zadnych informacji. Tak jakby autor filmu zakladal, ze widz wie co sie dzieje i czemu tak sie dzieje z historii i nie czuje sie zobowiazany do tego, aby nam to wyjasnic, tylko przedstawia to w dosyc emocjonalny sposob.

ocenił(a) film na 9
widmej

Bo ten film nie miał być, krótkim przewodnikiem po historii rodziny Beksińskich, a właśnie filmem o życiu rodzinnym Beksińskich. Do tego nie potrzeba wiedzy, kim oni byli. Ja też wcześniej nie miałem o nich choćby szczątkowej wiedzy. W żaden sposób nie było to dla mnie problemem podczas seansu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones