PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735683}
7,6 130 566
ocen
7,6 10 1 130566
8,3 50
ocen krytyków
Ostatnia rodzina
powrót do forum filmu Ostatnia rodzina

Tak odebrałam rodzinę Beksińskich. Cała rodzina chora, dziwaczna, patologiczna. Nie wiedziałam, że Tomasz Beksiński był takim świrem. I nie piszę słowa ,,świr" aby kogokolwiek tu urazić, ja autentycznie tak go odbieram. Egoistyczny psychol, nie liczący się z nikim, chamski, wulgarny, skupiony tylko i wyłącznie na sobie, bez żadnych ludzkich uczuć, coś strasznego, koszmarny człowiek. A w latach 80tych uwielbiałam słuchać jego audycji ,,Muzyka nocą", pięknie mówił, swoim głosem i sposobem mówienia tworzył niesamowity klimat. Wtedy zupełnie inaczej go sobie wyobrażałam, bardzo ale to bardzo pozytywnie. Jak to pozory potrafią mylić ...
W filmie ,,Ostatnia rodzina" najbardziej żal było mi matki Tomasza. Biedna, zestresowana i znerwicowana kobieta, starająca się ogarnąć cały dom, do tego opiekująca się swoją schorowaną matką, teściową, dziwacznym mężem i nienormalnym synem. Biedna, bardzo jej współczułam, że musi żyć w takim koszmarze. Bo życie w takiej rodzinie to coś strasznego.
Muszę pochwalić grę aktorów, wszyscy byli rewelacyjni, bardzo przekonujący, prawdziwi, żadnej sztuczności. Cały film oglądałam z wielkim przejęciem, bez problemu potrafiłam się wczuć w całą atmosferę. To bardzo dobry film ale uprzedzam, że dosyć ciężki.

ocenił(a) film na 5
aam38

Film raczej przeciętny, a opinie o Tomaszu mam nadzieję, że wyrobiłaś sobie wcześniej, po przeczytaniu np książek, a nie po obejrzeniu filmu, bo ten obraz w dużej mierze to fikcja. Rzeczywiście Tomek nie był łatwy, ale daleko mi do tak skrajnych opinii jak Twoja. Zdzisława natomiast bardzo lubię. Czasami słucham sobie rozmów Beksiński - Dmochowski - miód dla uszu:) Był nietypowy, nawet bardzo, ale często w pozytywny sposób. Może trochę więcej tolerancji, albo głębszej infiltracji tematu:) Pozdro

ocenił(a) film na 8
crimson80

Zdanie o Tomku i jego rodzinie mam takie jak napisałam po obejrzeniu filmu. Nic wcześniej na ich temat nie czytałam. Jednak jestem przekonana, że osoby robiące film o rodzinie Beksińskich miały dostęp do żródeł o których piszesz, i nie tylko do tych, więc nie mam powodu wątpić w prawdziwość tego co widziałam w ,,Ostatniej rodzinie". I nie ma to nic wspólnego z tolerancją. To prawda, nie znoszę osób pokroju Tomasza i dla takiego zachowania jakie on prezentował tolerancji być nie może, jednak polubiłam jego matkę, a Zdzisław Beksiński wzbudził moją szczerą sympatię (co nie zmienia faktu, że był dziwakiem). Pozdrawiam również :)

ocenił(a) film na 5
aam38

Obraz Tomka w filmie został kompletnie wypatrzony. Moim zdaniem film jest bardzo powierzchowny, został nakręcony przez nieodpowiednich ludzi. Wszystko po łepkach. Obraz zyskałby, gdyby opowiadał o jakiejś jednej sytuacji z życia rodziny, a tak to jest takie the best of Beksiński, wszystko po trochu, w nic się nie zagłębiać, nie dociekać...Nie wiele z tego wynika. Ja jestem rozczarowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones