PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293878}

Oszukana

Changeling
7,8 189 913
ocen
7,8 10 1 189913
7,1 26
ocen krytyków
Oszukana
powrót do forum filmu Oszukana

Prawdziwa historia

ocenił(a) film na 8

Film podobno został oparty na faktach. Wiecie może w jakim stopniu film odpowiadał
prawdziwej historii, oraz znacie jakieś szczegóły? Znalazłam kilka stron odnoszących się to
tych wydarzeń, jednak żadnej po polsku. Z góry dziękuje :)

ocenił(a) film na 9
dine_96

Film jest w 100% oparty na faktach. Pewnie coś zostało zmienione dla podkreślenia dramatyzmu albo załagodzenia niektórych faktów, jak w każdym filmie 'opartym na faktach'. Niestety wydaje mi się, że nic konkretnego w języku polskim nie znajdziemy na ten temat. W zakładce z ciekawostkami jest parę wzmianek na ten temat : /Praktycznie każde zdarzenie mające miejsce w filmie, pojawia się także w dokumentach, zaś dialogi są często wzięte dosłownie z transkrypcji sądowych. Wyjątkiem są sceny w szpitalu dla chorych umysłowo, które opierają się bardziej na ówczesnych sposobach działania, niż udokumentowanych wydarzeniach. Szkic scenariusza powstał w zaledwie jedenaście dni./
Watro też wygooglować sobie /Wineville Chicken Coop Murders/.

ocenił(a) film na 8
allywood

Dzięki za odpowiedź, bardzo mnie ta historia zaciekawiła.

ocenił(a) film na 9
dine_96

Mnie też, nie ma sprawy :)

ocenił(a) film na 8
allywood

Zmianą w filmie było jeszcze to, że Gordon'a Northcott'a molestowała cało rodzina w dzieciństwie, i że Walter nie przeżył a do zabijania namawiała go też jego matka Sarah Louise Northcott i razem w trójkę zabijali te dzieci a Gordon najpierw je molestował.

ocenił(a) film na 8
szelpol2

Moim zdaniem pominięcie tych faktów w scenariuszu było błędem. Bez tych odniesień postać Gordona w filmie jako tylko wariata razi nieautentycznością.

ocenił(a) film na 6
zyjacynaziemi

Zgadzam się, mi też w postaci Gordona brakowało odpowiedzi "dlaczego".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones