PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90228}

Płynne stany rozkoszy

Glissements progressifs du plaisir
6,6 226
ocen
6,6 10 1 226

Płynne stany rozkoszy
powrót do forum filmu Płynne stany rozkoszy

Chyba najbardziej oryginalny i przesycony erotyzmem film Robbe-Grilleta, jaki dotychczas oglądałem (a widziałem zaledwie kilka). Seksualne podteksty, krwawe inicjacje, sado-masochizm czy fantazje, podchodzące miejscami między innymi pod nekrofilię. Na brak atrakcji wiec nie można tu narzekać. Dodatkowo świetna obsada - uwodzicielska Anicée Alvina w roli głównej, a obok niej w epizodycznym występie Isabelle Huppert! - minimalistyczna scenografia, boskie plenery i interesująca muzyka. Całość skąpana w gęstym, wielobarwnym surrealistycznym sosie i okraszona sporą dawką ironicznego humoru. I pomimo, że jako całość, produkcja jest nieco statyczna (właściwie cała akcja rozgrywa się w 2 pomieszczeniach) to ogląda się ją z rosnącym zainteresowaniem. Sceny z "cielesnym stęplowaniem" czy ujęcie łoża na wpół zatopionego w oceanie już chyba zyskały miano kultowych; na pewno je widzieliście - czy to w tym filmie, gdzieś w mrocznych odmętach internetu czy... we własnych snach. 7 lub 8/10.

ocenił(a) film na 10
Yungee

Doskonały wybór, oglądając ten film. Rzeczywiście ciekawe, że Huppert się tu pojawia na chwilkę.
Najlepsza scena jak Trintignant otwiera jakąś szafę znad głowy, a stamtąd słychać szum wody...
No i te jego obroty.

rockystallion

Szczerze mówiąc, Isabelle poznałem dopiero kiedy się odezwała :D Bardzo lubię u Grilleta to stopniowanie kadrów i całej fabuły - np rozbita butelka, której widok na początku jest tylko mignięciem, a z czasem jej ujęcia są coraz dłuższe aż w końcu poznajemy historię owej butelki. A jeśli chodzi o Trintignanta, koniecznie sięgnij po "Trans-Europ Express" tego samego reżysera, tam się dopiero dzieje... Z kolei w "Grze z ogniem" Jean-Louis wygląda niemal tak samo jak w "Glissements..." - wąsik i kapelusz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones