PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31212}

Pamiętnik księżniczki

The Princess Diaries
6,4 92 344
oceny
6,4 10 1 92344
5,1 9
ocen krytyków
Pamiętnik księżniczki
powrót do forum filmu Pamiętnik księżniczki

To film, podobnie jak i książka fabułą przeznaczona dla 12latek, a jak któś ma ok18lat i to ogląda, to moim zdaniem jest opóźniony w rozwoju. Dorośli ludzie powinni interesować się poważniejszymi sprawami, niż oglądanie jakiś chałowatych historii o księżniczce z jakiegos tam wymyślonego państwa. Ja byłam zdegustowana.

fido_3

No z tą opinią się zgadzam,więc postanowiłam ten temat odświeżyć:)

_Tanya_

No fakt, kiedy to wchodziło do kin byłam młoda, głupia i zafascynowana, a teraz tylko się wynudziłam... ale i tak 6/10 dam, bo zawsze się znajdą 12latki, dla których ten film jest stworzony;)

MsJustysia

Nie widzę problemu
Wydaje mi się, że filmy dla 12latek też powinny powstawać.
Zgadzam się- film jest dla nastolatek, ale nie widzę sensu zakładania osobnego tematu.
Dziękuję

ocenił(a) film na 6
nia_p

Ehm, ehm! JA to oglądałamgdy miałam 13 lat i dla dziewczyn w tym wieku jest on cudowny. Ale tak na serio wolę to milion razy bardziej od hsm. Historia nieco naciągana, ale w końcu fikcyjna prawda? Ogółem filmik ok, ale co ja poradzę, że julie andrews była cudowna w roli Claryssy i podwyższę o punkcik...

I_am_a_Bad_Girl

Tak HSM jest fajny ale Pamiętnik księżniczki też mi się bardzo podoba......

ocenił(a) film na 1
katarzynakp1

Dla mnie Pamiętnik Księżniczki to straszna szmira. Osobiście nie mogłam tego oglądać. Głupi film dla 13-latek. No sory, ale taka jest prawda ;//

bright_sky

zgadzam się z powyższymi opiniami. Sama jestem nastolatką, chociaż nie mam 12 lat tylko więcej to i tak uważam, że i film i książka to straszne, ale to straszne badziewie.

1/10

ocenił(a) film na 5
GossipGirl

Mam 20 lat i dobrze się na tym filmie bawiłam. Ba, moje znajome również. Powiem więcej, nie jestem opóźniona w rozwoju. Pewne rzeczy po prostu należy oglądać z dystansem.

ocenił(a) film na 4
bdream

O tak, moim zdaniem miło jest czasem obejrzeć coś tak dla przyjemności, żeby się pośmiać itd... nie ma jakiegoś przymusu, że jak ma się trochę więcej lat to można oglądać tylko poważne filmy...

klumnik

tak, dobry żeby się rozerwać, a pomarzyć zawsze można ;p

ocenił(a) film na 7
adg

Zgadzam się z Wami. Oglądalam ten film pierwszy raz w kinie jak miałam jakieś 14 lat. Byłam z młodszą siostrą, mamą i ciocią. I wszystkie się dobrze bawiłyśmy. Wyobraźcie sobie, że moja mama ma 40 lat! To ona musi być nieźle opóźniona w rozwoju skoro się śmiała ze mną i przeżywała pierwszy pocałunek Mii. Już nie będę wspominać o cioci, która jest od niej starsza. Do wariatkowa nas trzeba odstawić!
A tak na serio, miło jest czasem obejrzeć taką bajkę i oderwać się od poważnych, trudnych spraw. Po prostu na 1,5h zapomnieć o problemach.

ocenił(a) film na 8
Fudi_

Totalnie się zgadzam z tobą ;)

bdream

"a jak któś ma ok18lat i to ogląda, to moim zdaniem jest opóźniony w rozwoju."

a moim zdaniem nie masz prawa nikogo obrażać. co najwyżej siebie.

ocenił(a) film na 3
katarzynakp1

A ile masz lat złotko?

fido_3

Mając 17 lat przeczytałam cztery pierwsze tomy, jakiś czas później obejrzałam film - bo akurat leciał w TV - traktowałam to tak jak bajkę, na którą chyba czasem nawet 'dorośli' mogą sobie pozwolić. Czy już nie mogą? :<

ocenił(a) film na 8
jestkompotjestimpreza

no właśnie .
ja mam 15 lat a jestem w trakcie czytania drugiej części i bardzo mi się podoba .

filmy mam na dvd i wiele razy widzialam mimo ze to ie jest jeden z moich ulubionych filmów .

ale w sumie to nie mówcie zze ten film jest dla dwónastolatek, bo przeciez to sie odgrywa w high-school czyli liceum .

ocenił(a) film na 3
fashionistka

Hmm...15! To rzeczywiście dorosła jesteś. Poza tym żeby film był przezbaczony
dla nastolatek to akcja wcale nie musi odgrywać się w szkole.

fido_3

To, że jestem starsza i lubię obejrzec czasem takie filmy nie oznacza, że jestem opoźniona w rozwoju, ale to ,że oprocz oglądania "powazniejszych" filmow i zajmowania się "takimi rzeczami" lubię się czasem rozerwac ogladając zmyślone historie. Ba, wspolczuje Ci, że juz wyroslaś z takich rzeczy, bo w każdym z nas powinno byc trochę z dziecka.

ocenił(a) film na 1
fido_3

Okropny film. Nie dotrwałem do końca. Jeden z najgłupszych filmów jakie widziałem.

użytkownik usunięty
fido_3

Naprawdę? Mam 18 lat, ale czy to znaczy, że jestem opóźniona, bo dobrze się bawię oglądając księżniczkę? Nie sądzę. Oglądam wszystko, od najpoważniejszych filmów, poprzez dramaty, komedie, nawet filmy dla nastolatek. Cłowiek nie może oglądać całe życie ciężkich filmów, komedie też są potrzebne, zeby się rozluźnić. A to nie znaczy, że jest opóźniony, ciekawe ile ty masz lat.

Dokładnie - na moich zajęciach z medioznawstwa wyszło, że nasz powaznyny pofesor oprócz chińskiego kina, które uwielbia, ogląda też czasem głupie komedie polskie i amerykańskie i ocenia je poprzez pryzmat komedii - bo każdy gatunek jest potrzebny - a nie jako komedia= mniej ważny gatunek

ocenił(a) film na 5

Uff, przynajmniej nie jestem jedyna, której ten film się podoba ;D Nigdzie nie jest powiedziane, że takie filmy mogą tylko oglądać 12-latki. Dobra obsada i ciekawy- jak dla mnie - motyw. Oczywiście nikomu broń Boże, nie każę oglądać "Pamiętnika..." ;] Każdy ma poprostu prawo do wyrażenia własnego zdania, a o gustach się nie dyskutuje :)

fido_3

Mnie sie nie podoba bo nie lubie jak amerykance udaja ze cos wiedza o Europie

fido_3

ciekawe jest słowo "szmira" i "film dla 12-stek"...jeśli tak ktoś pisze to jest wiadome że ma niewiele więcej lat i chce na siłę grać osobę dorosłą...nie oglądałam filmu,ale skoro niektórzy piszą, że jest dla dzieci tzn. że warto go obejrzeć,bo można się przy nim rozerwać:D a bycie "zdegustowanym" filmem jest co najmniej dziwne...a i uważam, że jako że jestem osobą dorosłą mam oglądać jedynie filmy tzw.ambitne, które często są sto razy głupsze od tych "dla 12-stek"...no dziwne podejście do dorosłości...czemu niby mam nie oglądać takich komedii??a jak przeczytałam kilka recenzji doszłam do wniosku,że wcale nie jest aż taki "chałowaty"...z resztą lubię filmy dla młodzieży,gdyż są z reguły bardzo optymistyczne i ładują niezłą porcję energii w człowieka-polecam szczególnie w okresach tzw. "doła" są świetnym lekarstwem..można uwierzyć w siebie:)

ocenił(a) film na 7
fido_3

dziwne, tylko, że w książce pt. pamiętnik Księżniczki było inaczej. Nie było czegoś takiego, że umiera ojciec Mii nieznany jej dotychczas..

użytkownik usunięty
werkaaa5

AH, bo film się tylko wzoruje, to nie jest dosłowna ekranizacja, za poza tym Mia nawet nie jest z Michaelem w drugim filmie

ocenił(a) film na 10
fido_3

film dla ludzi którzy maja podstawowe wykształcenie.

angelikakotek5

no nie..ja chyba zwariuje!! wieczne generalizowanie jest na forach modne??po prawdzie chyba też obrzucanie się nawzajem błotem, bo tzw."prawdziwych" komentarzy negatywnych, przy tym nie celującychc w innych ludzi, jest coraz mniej...Twój komentarz mógł kogoś urazić, kipi sarkazmem i nie powinien się w ogóle pojawić...użytkownicy błagam przestańcie pisać tego typu komentarze bo są nie na miejscu-nie celujcie w wiek, kolor skóry, wyznanie i wykształcenie, bo to jest niezbyt w porząduku wobec innych!!ja mam wykształcenie wyższe i to rozumiem, ale myślę, że tak samo to zrozumie każdy bez względu na wiek czy ukończoną szkołę!!!

ocenił(a) film na 8
misselle

ja mam 16 lat i obejrzalam ten film tylko dlatego ze najpierw przeczytalam wszystkie ksiazki z tej serii, i chcialam powiedziec ze swietnie zrobili Michaela, brata Lily. Jest przystojny, inteligentny i po prostu idealny! Ale bardzo duzo bohaterow zmienili albo po prostu opuscili w filmie, wiec o ile ksiazki sa moim zdaniem przeznaczone dla dziewczyn w wieku 14-17 lat (ze wzgledu na tresci seksualne itp), tak film jest ok dla 12 latek i mniej :)

angelikakotek5

za to, twój nick pasuje dla dziecka z przedszkola. więc my z podstawówki nie będziemy słuchać (czytać) komentarzy przedszkolaczków. dziękuję.

fido_3

pff. wg mnie jest dla wszystkich ale nawet jakby, to po co o tym piszesz? film jest dla każdego bo nikomu nie wolno zabronić oglądać filmów... więc bez sensu osobny temat.
_____________________
i tak nawiasem, naucz się pisać. ("12-stek, 12latek", nie dodaje się końcówek). ;D

ocenił(a) film na 6
fido_3

takie same komentarze piszesz pod bajkami Disneya? Cóż z tego że film jest dla 12latek? One też lubią czasem oglądnąc jakiś film:) Nie jest może zbyt ambitny, ale czy każdy film musi taki byc?

ocenił(a) film na 10
mancia_21

zgadzam sie :)
Jak ktoś chce to niech oglada filmy które według ciebie sa dla dwunastolatek.
Ja bardzo lubie ten film i się z tego ciesze :)
No i nie mam 12 lat,lecz więcej :)
Jestem z tego dumna !
HA!

ocenił(a) film na 7
Olus0104

Ja też,jedna z moich ulubionych książek,a film dzisiaj jeszcze raz zobaczę,bo daawno nie oglądałam i porównam ;)) Ale nawet,jeśli teraz to będzie przynudzać,i tak będę to lubić ;PP
I współczuję dziewczynom,które jak miały ok 12 lat to nie czytały takich książek-bo teraz jak przeczytałyby,to to najprawdopodobniej się nie spodoba,a wcześniej to strasznie wciąga ;P

fido_3

Hmm.. Z Twojej wypowiedzi wynika,że jednak film oglądałaś...Czyli tak jak wszyscy, którzy oglądali ten film jesteś "opóźniona w rozwoju" - możesz traktować to jak komplement albo obrazę - chodź Ty pewnie chciałaś obrazić innych skoro tak się wypowiedziałaś. Ja np. jestem zdegustowana tym, że osoba, która chce być postrzegana jako inteligentna używa takiego słownictwa. Nawiasem mówiąc... Z tego co się orientuję na Film webie znajdują się różne filmy i seriale, nie tylko te "dla poważnych dorosłych" więc idąc Twoim tokiem rozumowania wszystkie filmy dla nastolatek, albo dla dzieci powinny mieć bardzo niskie oceny bo przecież są nic nie warte jeżeli są skierowane właśnie do tej grupy wiekowej. Użytkownicy tego portalu powinni być obiektywni w swoich ocenach, jeżeli Tobie brak tej cechy to po prostu nie oglądaj takich filmów i nie wywołuj swoimi nie obiektywnymi wypowiedziami takiego zamieszania.
P.S. Zainwestuj w swój rozwój - jeżeli nie podoba Ci się film to napisz - Nie podoba mi się ponieważ... A nie pisz - Jesteście "opóźnieni w rozwoju" bo wtedy tylko udowadniasz, że Ty przez wszystkie lata swojego dotychczasowego rozwoju "nie zainwestowałaś" w szacunek do innych.

ocenił(a) film na 10
Zolc

Podoba mi się to co napisałes/aś.
I się zgadzam :)

ocenił(a) film na 10
fido_3

Ale jednak to oglądałaś mimo, że masz więcej niż 12 lat!

ocenił(a) film na 7
Karolina_ zmierzch2

właśnie :)

fido_3

e tam, zależy od gustu

fido_3

Wiesz, 18 lat to nie dużo...kiedy osiągasz pełnoletniość nie stajesz się automatycznie poważna, dorosła i doświadczona!W życiu musisz też potrafić się wyluzować ,nie będzie ono przyjemne jeśli potrafisz być tylko straszliwie "dorosła" .Nie powiesz mi chyba ,że teraz oglądasz tylko poważne psychologiczne filmy traktujące o egzystencjalnych problemach?! Twoja wypowiedź wyraźnie pokazuje ,że brak Ci dojrzałości , nie potrafisz nawet pokazać własnej opinii tak, by nie obrazić ludzi którzy myślą inaczej.

ocenił(a) film na 7
fido_3

COś w tym jest natomiast ja mam do tego filmu duży sentyment - był to pierwszy film jaki obejrzałam gdy przeprowadziłam się do USA - mając 16 lat... :) Heh... tak czy inaczej znam gorsze filmy o podobnej tematyce - ten przynajmniej ma dobrą obsadę aktorską... ;))

użytkownik usunięty
olka0074

Dziękuje, 13 lat i loffciam książkę i film (ten drugi trochę mniej). Ale jak wkurzają mnie osoby mówiące "film dla 12- latek. Sorry ,ale nie dam się poniżać jakbym była jakimś niewyżytym dzieckiem!

ocenił(a) film na 8

Mam 16 lat i film był według mnie spoko.Ok może nie był on dość "ambitny" jak to niektórzy mówią, ale przecież takie filmy też są potrzebne.Żeby oderwać się od tego całego otaczającego nas świata,żeby trochę pofantazjować.Dla 12-latek?A co to one jakieś inne są?Myślę że ten film jest ogólnie przeznaczony dla młodzieży, taka fajna komedyjka :D

ocenił(a) film na 7
olka0074

zgadzam się; aktorzy to duży plus dla tego filmu.

fido_3

Kiedy oglądałam ten film to też miałam 12 lat i obejrzałam go tylko dlatego, że nie miałam nic lepszego do roboty. Według mnie to jeden z najgorszych i najnudniejszych filmów jakie powstały. Nie wierzę, że Disney mógł wyprodukować coś takiego.

fido_3

dobrze się bawiłam oglądając ten film, dodam że mam więcej niż 20 lat , jestem już mamą i wypraszam sobie nie jestem opóźniona w rozwoju!!!!!!! jak ci się film nie podobał to napisz sensownie dlaczego był kiepski a nie obrażaj ludzi!!!!

ocenił(a) film na 10
dorotamovie

tak jest ::)

ocenił(a) film na 6
dorotamovie

Bez sensu się denerwować na takie prymitywne wpisy. Szkoda nerwów.

ocenił(a) film na 6
fido_3

Ja z kolei jestem zdegustowana takim pozerstwem. Miejmy nadzieję, że dojrzałaś chociaż trochę przez te 5 lat.

ocenił(a) film na 7
uwieziona

oby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones