PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 239 tys. ocen
7,4 10 1 238910
6,8 30 krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

Brawo

ocenił(a) film na 7

Film opowiadający o ostatnich 12 godzinach życia Chrystusa jest dla mnie jednym z największych dzieł w historii kina. Przyznam, że miałam pewne obawy przed obejrzeniem go mając w świadomości to, że ciężko jest stworzyć takiego rodzaju obraz, który budzi tyle emocji i wzruszeń. Jednak to, co zobaczyłam utkwi mi w sercu i w pamięci chyba na zawsze. Wspaniała gra aktorska jak i scenografia. Ważną rolą odgrywa tutaj strona muzyczna filmu. Połączenie obrazu z budzącą grozę jak i wzruszenie muzyką jest tutaj perfekcyjne. Efekty, na które zdecydował się Mel Gibson są oszołamiające. Szatan pojawiający się w postaci dzieci prześladujący Judasza, jak i on sam przyprawiły mnie o zimny dreszcz. Łza Boga to chyba najbardziej wzruszający moment w filmie - kiedy Jezus zostaje ukrzyżowany, Bóg jakby "zsyła" na Ziemię małą łzę, która powoduje trzęsienie ziemi. Ponadto niesamowite jest również zakończenie - Jezus wstający z grobu i idący. No właśnie gdzie - niech każdy sobie sam odpowie. To wspaniałe zakończenie filmu, bardzo sugestywne i dające dużo do myślenia. Wszystko na dodatek spotęgowane jest wręcz mistyczną mową w języku aramejskim i łacińskim. Gibson miał racje mówiąc, że nawet gdyby nie było napisów w języku polskim czy angielskim - obraz sam by się obronił.

użytkownik usunięty
3Grosze

Ten film to kosmos porazajacy bardzo ciezko sie go oglada to az boli ale tak ma byc to realizm
sprawia ze jest tak autentyczny i piekielnie mocny, nieda sie o nim zapomniec dla mnie osobiscie
bardzo wazny

użytkownik usunięty

"piekielnie mocny" w kontekście tego akurat filmu brzmi trochę zabawnie :)

użytkownik usunięty

Niby czemu!

użytkownik usunięty

No tak masz racje ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem