PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 236
ocen
7,4 10 1 238236
6,8 28
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

Cenzura

ocenił(a) film na 10

Pisałem juz wiele razy o tym ale dziś zacytuje najważniejszy cytat tego filmu.....

"Nie jestem winny krwi tego Sprawiedliwego. To wasza rzecz" A cały lud zawołał:"Krew Jego na nas i na dzieci nasze"

magik30

A weź, mnie tam Polsat wczoraj zaimponował. Chyba po raz pierwszy puścili w tej stacji pełną wersję filmu, a nie wersję recut. Ponadto obraz był oryginalny, a nie Pan Scanowany do wypełnienia formatu 16:9. Bardzo ładnie. Gdyby tylko dano jeszcze napisy zamiast lektora i gdyby nie ten natłok reklam... byłoby wręcz idealnie.

magik30

Co do słów, które Pan tutaj przytaczasz... no cóż, niestety w żadnej z polskich wersji nie zostały przetłumaczone, mimo że w filmie padają. Efekt presji wywieranej na reżyserze Gibsonie :/

ocenił(a) film na 10
xobevil

Kiedyś były - albo w Polszmacie albo w Puls. Pamiętam jak rozmawiałem o tym zo ojcem przy stole Wielkanocnym..... Ale to chyba tylko raz tak się stało. Co roku oglądam ten film - taka już tradycja i czekam aż znów padną te słowa. Co do reklam to Solorz mógłby sobie odpuścić cięcie tego filmu reklamami.... Chciwość to grzech ciężki...

magik30

Możliwe, że była sytuacja, ale tak jak mówisz - musiała być jednorazowa i musiałem ją akurat przegapić. Mam nagraną wersję zarówno polsatowską, czytaną przez Olejniczaka jak i pulsową, czytaną przez Borowca i słów tych w tychże wersjach brak :/

Co do reklam - pełna zgoda. Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby taki film - przepełniony w całości mistycznymi, podniosłymi momentami - przerywać blokami reklamowymi. Niesamowicie wytrąca to z przeżyć.

I również staram się rokrocznie robić powtórki tego filmu, z reguły z rodziną. Jeśli chodzi o te telewizyjne emisje to i tak nic dorównuje wersjom "Pasji" emitowanej w latach 2006-2008 na TVP1. Żadnych reklam, żadnego skalowania ekranu, napisy zamiast lektora (te same co na wydaniu DVD) no i wersja pełna, nie recut.

ocenił(a) film na 10
xobevil

o kurcze a może to było na TVP ?

magik30

Bardzo możliwe. Niestety nie pamiętam szczegółów z tak odległych lat ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones