PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=944}

Patriota

The Patriot
7,5 144 564
oceny
7,5 10 1 144564
5,8 10
ocen krytyków
Patriota
powrót do forum filmu Patriota

Ani słowa o słynnym Kazimierzu Pułaskim, Tadeuszu Kościuszce i wielu innych, którzy przyczynili się do niepodległości USA.

to już szczyt chamstwa.. Ja rozumiem, że pan Emmerlich [Niemiec z narodowości] nie chce aby historia była prawdziwa.

Moje pytanie do Was.

Czy nie czuliście niesmaku? Przecież to z lekka zakłamanie i zapomnienie istotnych faktów, a ten film ma miano historycznego.

szkoda, byłoby 8/10, ale jest 7...

Gibson i Ledger jak zwykle doskonali...

ocenił(a) film na 7
Wszechpolak

Tu chodziło o Patos i głównego bohatera.
I co z tego, że nie pokazali Polaków. A inne narody oprócz Francuzów były ukazane?
Film był tak skonstruowany, że nawet pomoc udzielona przez wojska francuskie, została znacznie pomniejszona.

mistrzyoda87

Ale .... BYLI pokazani.
Świat zobaczył, jak Gibson walczy ramię w ramię z Francuzem...


Popieram założyciela, zostaliśmy znowu skrzywdzeni

Patruell

zresztą, jakie inne narody walczyły z takim poświęceniem dla USA?

Patruell

zresztą, jakie inne narody walczyły z takim poświeceniem za Wolnośc USA oprócz Polski ... i Francji czasami, która kierowała się nienawiścią do Anglii, a nie chęcią pomocy .

ocenił(a) film na 9
Patruell

JAk mnie wkurwia pieprzenie ze Polacy to najwspanialszy narod swiata i jak to nas wszyscy krzywdza do okola .To ze Polacy rozproszyli sie po calym swiecie to nie znaczy ze musza byc w kazdym filmie o tle historycznym .Nasi historycy nie sa duzo lepsi od tych z innych krajow, kazdy broni siebie i swojej ojczyzny,ale czasami to przesada ....Gdyby to byl polski film to na 100% Polacy by byli pokazani jako herosi tej wojny.

MichalMM

A mnie wkurza takie antypatriotyczne pieprzenie że Polacy to nie najwspanialszy naród na świecie.

ocenił(a) film na 7
Hagan

A mnie wkurza, że z amerykańskiego filmu reżysera, który stawia wyłącznie na patos i wychwalanie narodu (choć sam jest Niemcem), zaczynacie robić dysputę na temat patriotyzmu i roli Polaków w walce o wolność przyszłych USA. Zaraz zaczniecie się jak zawsze obrzucać błotem.
Tylko po co?
Dla jakiejś produkcji, która jak wszystkie inne ma gdzieś Polaków.
Ponadto - narzekacie, iż nie było naszych rodaków. A gdzie był Jerzy Waszyngton, bądź inni dowódcy? Film był o Benjaminie Martinie, a nie o Pułaskim czy Kościuszce.
Czasem trzeba odróżnić film historyczny od luźnej fabuły zahaczającej jedynie o kilka prawdziwych wydarzeń i postaci.
Gibson chyba lubi grać w takich filmach. Przecież jego Braveheart miało więcej wspólnego z fantastyka niż z prawda historyczną.

A wystarczy, że poczytacie sobie książki o Polakach w USA, a dowiecie się, że w tamtych czasach było ich stosunkowo niewielu.
Dopiero w II połowie XIX wieku przybyły ich setki tysięcy.

ocenił(a) film na 4
mistrzyoda87

1)
Właśnie, nie wiem, czy on [reżyser] ma pojęcie o prawdziwej historii powstania USA, skoro nie było ani słowa o Polakach

ocenił(a) film na 7
Wszechpolak

Po pierwsze film oglądałem uważnie. Mówienie o kimś a pokazywanie go, to dwie całkiem inne sprawy.
Na Wikipedii w języku angielskim jest napisane coś o Benjaminie Martinie,lecz bez żadnych rewelacji. Dlatego mam wątpliwości, czy był postacią historyczną i ile fikcyjnych zdarzeń dopisano do jego biografii.
Patriota jest przypisany do gatunku filmu historycznego, ale tylko dlatego, że przedstawia wydarzenia historyczne.
Tak naprawdę więcej w tym filmie relacji rodzinnych niż wojny.
A co do Polaków - ja już dawno przyzwyczaiłem się do sytuacji, w której Polaków nie ma.
Takie filmy były kiedyś jak "Bitwa o Anglię" czy "O jeden most za daleko".

ocenił(a) film na 7
mistrzyoda87

To naprawde nie pierwszy film w którym zapomniano o Polakach np: "Enigma" przecież Enigmę rozwiązali Polacy a nie Brytyjczycy albo "Bitwa o Anglię" gdyby nie Polacy to Anglicy by przegrali z kretesem.

ocenił(a) film na 9
Wszechpolak

Ja piernicze, jak mnie po prostu drażni takie gadanie. "Przyznaj że nas skrzywdzono" :(((, nas biednych, niedocenionych, polaczków.
Stary weź się pozbieraj i sprawdź gdzie zostawiłeś jaja. Próbujesz przedstawiać nasz naród jako naród bohaterów a sam zachowujesz się jak zniewieściały bubek. Tymi tekstami w stylu: nikt nas nie lubi, wszyscy o nas zapominają, a my jesteśmy tacy pokrzywdzeni :(((, przynosisz wstyd krajowi z którym tak bardzo starasz się utożsamiać.
I zabierz flagę z avatara bo jeszcze ktoś faktycznie omyłkowo zacznie twoje wypociny traktować poważnie. Dzięki Bogu niewielu jest obcokrajowców potrafiących czytać po polsku, a jeszcze mniej takich którzy zaglądają na ten portal. Przynajmniej nam obciachu w oczach innych nie narobisz.

ocenił(a) film na 7
Ryan_81

Weź się ogarnij trochę chłopcze. Poznaj trochę historii a dopiero później głoś te swoje lewackie wypociny. Ignorancie jeden.

Ryan_81

Typowy zaściankowy "europejczyk". "Co o nas ludzie powiedzą?" Ja mam to w dupie ,i nie ważne czy się zgadzam ,czy nie bo też się przyzwyczaiłem ,że o Polakach się w filmach wojennych czy "historycznych" nie mówi ,albo mówi się źle. Ale za to ,że używasz jak typowy przygłup określenia "polaczek" ,powinieneś dostać w mordę. Oczywiście jak to na platformianego ynteygenta przystało nie masz pojęcia co gadasz ,jedynie jak baran powtarzasz zasłyszane słowa. Polaczkami nazywali nas naziści ,czy np. żydzi ,którzy mordowali Polaków w Katyniu. Może jakbyś się trochę doedukował to byś przestał robić z siebie przygłupiego bezczelnego kosmopolitę.

Wszechpolak

Może dlatego , że akcja dzieje się w karolinie północnej . Kościuszko był większość czasu w Filadelfii a Pułaski walczył i zginął pod Savannah więc niezbyt mogli tu być pokazani . A czy jakby Polacy kręcili film o 1918 czy wspomnieli by , że Woodrow Wilson wywalczył im ziemie w Wersalu nie sądzę

ocenił(a) film na 8
mistrzyoda87

Ale wiesz, w West Point czyj pomnik stoi..?? nawet jeśli niewielu, to jednak "coś" musieli znaczyć... ale masz racje, to nie było film dokumentalny

ocenił(a) film na 4
MichalMM

MichalMM
- weź wyjdź

ocenił(a) film na 9
Wszechpolak

Gdyby powstał w taki sposób zrobiony film o bitwie pod Grunwaldem ;)

ocenił(a) film na 5
Wszechpolak

To nie jest żadne przekłamanie... Wszechpolaku nie węsz wszędzie spisku.
Przepraszam bardzo, ale niby w jakim kontekscie widzisz tam wstawkęo
Polakach? W formie przerywników? W wojnie o niepodległość Stanów
Zjednoczonych walczyło całe mrowie narodowości. Gdyby reżyser chciał oddać
im wszystkim sprawiedliwość nie starczyłoby mu taśmy na cokolwiek innego.
Troche obiektywizmu nie zaszkodzi, owszem, pomogliśmy, co nam zresztą
Amerykanie pamiętają, ale nie ulega wątpliwoci, że Francuzi pomogli
bardziej, poimnięcie ich roli byloby już przekłamaniem. Poza tym idiotyczny
jest argument, jakoby reżyser "wyciął" Polaków bo jest Niemcem. Może
jeszcze żydem i komunistą? Gdzie się podziała twoja duma, że nie wstyd ci
zniżać się do takich chwytów? Żebrać o skrawek uwagi i obrażać się, gdy ci
go odmawiają? Film dobry waham się między 7 a 8

ocenił(a) film na 10
emdzeej

Tez wtrace swoje pare groszy. Film o wojnie o niepodleglosc USA- zgadzam sie. Nie wspomniano o Polakach- zgadzam sie...
Ale skoro tak najezdzacie to moze poznalibyscie troche faktow historycznych. Akcja dzieje sie na poludniu Stanow Zjednoczonych a Kosciuszko i Pulaski walczyli nie dosc ze na polnocy luzno pod komenda Waszyngtona, to jeszcze na peryferiach wewnatrz kraju- wiec nie mowcie o przeklamaniach czy pomijaniu roli Polakow w tym filmie, bo po prostu to nie ten teatr dzialan.

ocenił(a) film na 10
Vietq

RACJA nikt nas na siłę nie pomija, po prostu naszych tam nie było w tym czasie

Vietq

N nareszcie inteligentni

emdzeej

wycięte......................................................................... ...........................................................

Wszechpolak

Patos i patos, dobre kino: 8/10.

A co do braku polaków: to chybaście poszaleli. Nie dało Wam do myślenia, że
George Washington został również tylko wspomniany? Przecież to nie o nich
chodziło...

Czujecie się niedoceniani jako Polacy? Pytam, bo często spotykam się z tego
typu stwierdzeniami tu na Filmwebie.

ocenił(a) film na 9
benek_4

Zgadzam się. Film przede wszystkim opowiada historię ojca, głowy rodziny, następnie człowieka, który chciał zerwać z wojną ale nie jest mu to dane. A jest w tle historycznym osadzony. Czy ktoś uważa, że główny bohater jest postacią historyczną ? Nie jest? To może też trzeba stwierdzić, że jest zakłamany historycznie bo takowy gość nie istniał ? Cieszcie się dobrym kinem a historii uczcie się z podręczników albo z filmów dokumentalnych. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Wszechpolak

Jako film historyczny - gówno.
Jako kolejna wyssana z palca historyjka przesycona amerykańskim patosem i patriotyzmem - ujdzie.

Wszechpolak

Oglądał ktoś ''Barry Lyndon'' Kubricka? Lepiej wygląda od Patrioty. Po tym jak obejrzałem jedną bitwę napaliłem się na film:

http://www.youtube.com/watch?v=qfvCjLgbpy0

Raczej przypadnie do gustu każdemu fanowi XVIII wieku.

Wszechpolak

Tak? A jacy z Was polacy?!?
Prawdziwi polacy walczyli ze złem i podłością tego świata, aby uczynić go lepszym, a nie po to by jakieś nacjonalistyczne ścierwo miało używanie na filmłebie.
Wstydźcie się swej głupoty!

derro

A z Ciebie taki inteligent światowy ,i tolerancyjny co nawet we własnym języku nie potrafi poprawnie pisać. "Polacy" z dużej litery ścierwo.

Wszechpolak

Rewolucja amerykańska była wielka. Nie w każdym epizodzie występowali Polacy. Można nakręcić osobny film o Kościuszce czy Pułaskim, tak samo można o Francuzach w tej wojnie.

ocenił(a) film na 6
Wszechpolak

Zabawne, jak poczucie niższosci i nerwowe wypatrywanie, czy inni aby dosc wyraźnie widzą naszą (Polakow!) wielkość, wyłazi także podczas ogladania takiego rozrywkowego kina jak "Patriota".

hauser

Poczucie niższości? Jak Polacy są opluwani wiecznie na arenie międzynarodowej ,próbuje się z nas robić nie tyle już nawet kolaborantów nazistowskich co głównych sprawców holokaustu .i nic z tym nasz rząd nie robi ,choć powinien ,to jest dobrze ,ale jak jakaś jedna osoba powiedziała na filmwebie ,że pominięto udział Polaków w tym filmie ,to już jest poczucie niższości całego Narodu? Ludzie mają narąbane we łbach ,to chyba kwestia tej "nowoczesnej ,postępowej edukacji".

ocenił(a) film na 8
Wszechpolak

Bóg, Honor, Ojczyzna, powinno być jeszcze Rodzina, ale autor tego, zapomniał że ta też jest równie ważna.
A więc wedle mojej opinii, Bóg, Rodzina, Honor, Ojczyzna

użytkownik usunięty
Wszechpolak

czlowieku ogarnij sie to nie jest film historyczny tylko losy Benijamina Martina i nie podniecaj sie tak tymi Kosciuszkami czy Pulaskimi bo nie byli ludzmi nie do zastapienia w armii Unii wiec nie zasluguja na wieksza uwage szczegolnie w filmie, jak powtarzam, ktory tylko zachacza o wlasciwa wojne bo wiekszosc jest o partyzantce (a na dodatek nikt z was nie zauwazyl, ze to wszystko dzieje sie w 1 stanie, a nie calej ameryce)

ocenił(a) film na 7
Wszechpolak

Właśnie dlatego nie oglądałam "Patrioty" pod względem historycznym, bo wiem że Polska ma 'ją' o wiele bogatszą niż Amrykanie, aczkolwiek sam film jest bardzo ciekawy i warto go oberzeć.
Ogólnie film dobry dlatego 7/10

ocenił(a) film na 10
Wszechpolak

film super!nie wiem po co w niego mieszac polakow? amerykanie nie wiedza nawet z etaki narod istnieje...olac to...wazne ze film super i gibson genialny

Persefona87

Taaa... Nie rób z Amerykanów głupków. Większość doskonale wie czym jest Polska.

ocenił(a) film na 10
Wszechpolak

http://www.youtube.com/watch?v=li11ZQqZHQM

taa...ociekaja inteligencja....a historia polski to 1 rzecz jakiej sie ucza.... takze pominiecie kosciuszki i plaskiego to rzecz niewybaczalna xD

ocenił(a) film na 10
Persefona87

http://www.vadeker.net/humanite/apercu/cnn-france-riots.jpg

ci wyksztalceni z CNN tez maja racje .....doskonale znaja nasza stolice Paris hahaha

użytkownik usunięty
Persefona87

Haha dobrzy są . Polskę już brały Niemcy , Rosja i Austria ...ale pierwszy raz widzę że Francja ma taki obszar ;D
Co dobre, o ile dobrze patrzę, nawet Niemców nie uwzględniono ;]

a tak na serio Francja to największy współczesny zaborca w Europie. W wielu miastach to widać np. Lille - wygląda jak Amsterdam, Marsylia jak Mediolan, a Strasburg jak Kolonia.

użytkownik usunięty
Wszechpolak

Rany musicie zrozumieć że to jest gra polityczna i Polaków zawsze będą mieli gdzieś bo nie mają znacznego wpływu na świecie.
Od nieukazania Polaków bardziej mnie wkur... ich pokazywanie w złym świetle. Przykładowo film: Anioł zemsty w którym Rutger Hauer (Dr Lem) mówi do Frank`a Wusharsky (Thomas Ian Griffith), że Polacy szukają rozgrzeszenia bo nie mieli jaj w czasie wojny. gdybym znał ten film wcześniej nie obejrzał bym więcej żadnego filmu z tym frajerem - chociaż zdaje sobie sprawę że to tylko aktor, któremu jakieś cioty dają taki tekst. I to nie jest jedyna produkcja, widziałem także bodajże w przypadkowo oglądanym odcinku Atomówek jak został ośmieszony Mikołaj Kopernik, tak samo Kopernika ośmieszono w jakimś filmie w krzywym zwierciadle - tu jeszcze zrozumiem, ale by ośmieszać Kopernika w bajce którą ogląda większość dzieci na globie to coś tu jest nie tak.
Polaków od wieków można było kupić, jak i większość ludzi. Wywyższanie się gdy nie ma się ku temu podstaw to u Polaka podstawa ;D
Zaczynam nawet myśleć że większość polskiej literatury została tak skonstruowana by Polacy właśnie tego się uczyli w szkołach, czy to Dziady czy Pan Tadeusz, Polak zawsze jest skory do picia, awantur i sprzedawania braci za grosze ;/
Bo nie wierzę w aż tak silne geny i zgadzam się z tym co słyszałem w serialu Tajemnice Smallvile , gdzie Marta Kent w przemówieniu (odc. s10e13 Beacon) powiedziała iż człowiek nie rodzi się zły on się zła uczy od innych. Więc większość stereotypów tworzy się po jest przekazywana siłą w szkołach. Można by to porównać nawet do Islamskich szkół gdzie dzieciom się wmawia że dostaną stadko dziewic gdy poświęcą swoje życie w imię religii. Jak by tak wszystko było w genach to niepotrzebne by były lekcje religii czy wf-u , przecież mamy to w genach prawda?. Żeby w tym kraju było dobrze należy zabrać dzieci z tych szkół w których panuje istna propaganda.

Zrozumcie że epizod jaki był przedstawiony w Patriocie nie dotyczył Polaków. Po co ich dodawać na siłę.

ocenił(a) film na 9
Wszechpolak

Polska i Polacy nie są pępkiem świata wiec się nie podniecajmy. Poza tym wystarczy wymienić nazwisko Emmerich i od razu wiadomo że wszystkie jego filmy mają mało wspólnego z historia, fizyką, chemią, geografią i w ogóle z całą nauką i rzeczywistością.

ocenił(a) film na 6
Wszechpolak

Ani słowa o papieżu...
Ani słowa o polskiej kiełbasie...
Ani słowa o Andrzeju Gołocie Lepperze...
Ani słowa o Romanie Giertychu...
O Smoleńsku nie wspomnę.

harald807

nie ma słowa o
TVN
Gazecie Wyborczej
You Can Dance i o śmierdzącym Wojewódzkim.
Brak też wzmianek o geju Poniedziałku, Pirógu, i innych.

Tak..
to ironia.

ocenił(a) film na 9
Wszechpolak

No bo poco mówić o śmierdocych polaczkach...wstyd mówić o czymś obleśnym i nie do strawienia w filmie oznaczało by to spadek oglodalności...zresztą co oni sie przyczynili tylko tak polaczki tak uważaja że coś zrobili ale każdy inteligentyny wie że po prostu byli tchórzami ukrywającymi się.Je*** i ich nieprawdziwą historie !!

ocenił(a) film na 5
jotubyl

He he jak chcecie oglądać o polakach to obejrzyjcie sobie 1920 bitwa warszawska albo nie wiem, trylogię wyreżyserowaną przez hoffmana. Tam macie mnóstwo polaków, piękne kobiety i wartką akcję, i to się dzieje tutaj, w naszej ojczyźnie! a nie w jakiejś śmierdzącej, niewdzięcznej ameryce. Kto to w ogóle widział, NIE WSPOMNIEĆ o polakach! Jak emmerich śmiał. Ale to na pewno dlatego, że jestem niemcem, komuchem i żydem.
A i jeszcze tak dodam na koniec, że dzięki temu naszemu walczeniu za wolność naszą i waszą, na początku XX wieku zasłużyliśmy sobie na miano "europejskich ciamajdów" a to co tu wygadujecie o misji polaków dla świata, o naszej krzywdzie i cierpieniu to romantyczna, skompromitowana spuścizna. Przypominam, że romantyzm skończył się po powstaniu styczniowym. To już trochę przebrzmiały sposób na życie, nie uważacie?

peace,

komunistka

popatrzyłem na nick i odechciało mi się czytać :) może i mądrze napisałaś, nie wiem... :)

ocenił(a) film na 10
benek_4

Ludzie!!!! Jakie wy macie problemy. Marudzić że o Polakach nic nie było w tym filmie to każdy jeden potrafi, ale robić to nie ma komu!!!!

ocenił(a) film na 8
Wszechpolak

A nie oburza cię fakt że w Szeregowcu Ryanie nie było żadnej wzmianki o Strzelcach Podhalańskich??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones