PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31929}

Piętno

Bent
6,4 2 511
ocen
6,4 10 1 2511
Piętno
powrót do forum filmu Piętno

Jak w temacie. Czy ktoś wie? Czy coś mi umknęło...?

ocenił(a) film na 4
racjo

w tym przypadku to gra słów nie do końca możliwa do przetłumaczenia
bent to slangowe określenie homoseksualisty, coś w stylu 'pedał' ale ponieważ jest to słowo określające też skrzywienie, naciągnięcie itp określa też całą sytuację bohaterów, którzy nie znajdują się w normalnych warunkach, jaki konkretnie tego bohatera, któy nagina prawdę by przynależeć do akurat tej grupy więźniów

ocenił(a) film na 10
torne

Dobre wyjasnienie. Najprosciej i najkrocej mozna przetlumaczyc tytul jako "skrzywiony".

W realiach, gdzie nie ma szans na jawne bycie homoseksualista i gdzie nie ma szans na okazywanie uczuc, albo znow, gdzie te najsilniejsze uczucia zanikaja, bo nie maja prawa bytu, jestes "skrzywiony".

ocenił(a) film na 8
torne

Myślę, że lepiej jest to przetłumaczyc jako "przegięty". Bent okresla sie gejow, ktorzy uosabiaja stereotypowe zachowania przypisane dla homoseksualistow. W Polsce spotkałam sie z określeniem 'przegięty' na takich mężczyzn. Ponieważ bend ( i z tego strona bierna bent) oznacza też giąć, zginać, to też może się łączyć. Poza tym bohaterowie zostali przygięcie, nagięci do nowej sytuacji. Tłumaczenie może być dyskusyjne ;)

ocenił(a) film na 10
kaamis

Sir Ian McKellen mówił kiedyś o byciu 'zepsutym zegarkiem' dla społeczności hetero. I tak jakoś skojarzyło mi się tutaj...

ocenił(a) film na 8
racjo

Bent to potoczne określenie na geja. Coś jak pedał.

użytkownik usunięty
racjo

Przegięci. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones