PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1129}
6,5 3 587
ocen
6,5 10 1 3587
Pierścionek z orłem w koronie
powrót do forum filmu Pierścionek z orłem w koronie

Polska powojenna

ocenił(a) film na 9

Poszukuję filmów, których akcja rozgrywa się w powojennej Polsce, lata 40-te i poczatek 50-tych, ale nakręcone już później, co najmniej w latach 70-tych.
Cwał
Pierścionek...
Pułkownik Kwiatkowski
Generał Nil
Rewers
Róża
serial Dom - sezon 1

Co jeszcze proponujecie?

Od biedy mogą być też filmy zrobione w latach 50-tych i 60-tych, choć tam stężenie propagandy jest trudne do zniesienia.

ocenił(a) film na 6
suszyMie

Do Twojej listy warto też dodać "Samych swoich", którzy mimo komediowego charakteru przekazują bardzo dużo prawdy o Polsce pierwszych lat powojennych.
Beznadzieję, marazm i sztuczność pierwszych dekad PRL- u w formie metaforycznej obrazują też "Aktorzy prowincjonalni" Agnieszki Holland, będące aluzją do "budowania nowej rzeczywistości" z aktorów doskonale przygotowanych do swoich ról w czasach sztucznych postaw. Poza tym:
"Mała matura 1947"
"Pogrzeb kartofla"
Tyle mi się kojarzy.

ocenił(a) film na 9
ciucka

Faktycznie o małej maturze zapomniałem, a Pogrzeb kartofla i Aktorów.. jeszcze nie oglądałem.
Dzięki.

suszyMie

"Przesłuchanie"

suszyMie

Dodałbym jeszcze "Różyczkę"

Wol4nd

chociaż akcja dzieję się w latach 60. to myślę, że film też jest godny uwagi ze względu na świetną fabułę i kapitalną grę aktorską Roberta Więckiewicza

suszyMie

Wielki bieg
Krzyż Walecznych
Prawo i pięść
Obywatel Piszczyk

ocenił(a) film na 8
suszyMie

Amnestia.

suszyMie

Powidoki Andrzeja Wajdy, Rok spokojnego słońca Krzysztofa Zanussiego

anialek36

Dreszcze Wojciecha Marczewskiego, Pułkownik Kwiatkowski Kazimierza Kutza,

ocenił(a) film na 7
suszyMie

Kuchnia polska z M. Kondratem ale serial

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones