PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=147836}

Pies Baskerville'ów

The Hound of the Baskervilles
7,2 1 986
ocen
7,2 10 1 1986
Pies Baskerville'ów
powrót do forum filmu Pies Baskerville'ów

osobiscie uwazam ze zdecydowanie kroluje nad wszystkimi wersjami a ta jest co najwyzej przecietna

zegan333

widzę, że podajesz całą masę argumentów...
powiem tak - Basil jest dobry w tej roli, ale nie najlepszy, natomiast Watson, nie przemawia do mnie w ogóle. A co do filmu - jeżeli film nazywa się dokładnie tak jak książka i jest na niej oparty, to oczekuję od niego, że będzie wierny oryginałowi przynajmniej w najważniejszych kwestiach... a zamiast tego widzę, na przykład, seans spirytystyczny (tak, wiem Doyle się tym interesował, ale w Psie Baskerville'ów tego nie było...), który poza tym, że zajmuje 5 minut filmu nic do niego nie wnosi... poza tym - Mortimer miał 30 lat - nie był emerytem, z psem się nie postarali (widziałam 5 filmów o Psie Baskerville'ów i tylko w wersji z Brettem się świecił), itd., poza tym ta wersja w żaden sposób mnie nie porwała. Moim zdaniem dużym plusem jest fakt, że jest to czarno-biały film, co nadaje mu trochę klimatu, ale wciąż, film z Rathbonem jest u mnie na drugim miejscu ;)

zegan333

No co wy - chromy Sherlock Holms ? - Tez cos ?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones